PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=260568}

Walentynki

Valentine's Day
6,1 85 722
oceny
6,1 10 1 85722
5,1 7
ocen krytyków
Walentynki
powrót do forum filmu Walentynki

słaba podróbka To właśnie miłość...
poza tym to irytujące, że w tym filmie (a nawet w całej kulturze zachodniej) traktuje się walentynki jak
Święto pokroju Bożego Narodzenia...

ocenił(a) film na 6
aniaquepaso

A Święta Bożego Narodzenia nie stały się komercyjne, jak walentynki?

Poza tym to żadna podróbka. To po prostu podobny motyw. Każdy film oparty na podobnym zarysie jest podróbką? No proszę...

RAC_79

Okej, jako że Walentynki powstały dużo później niż Love Actually myślę, że ich twórcy mocno się nim inspirowali, chcieli stworzyć coś podobnego tylko w realiach innego święta :p

ocenił(a) film na 6
aniaquepaso

Listy do M to większa "podróbka" niż Walentynki. Ale zgadzam się inspiracja jest tutaj widoczna bardzo.

A jest jeszcze jedna wątpliwość. Może To właśnie miłość było inspirowane jakimś filmem o którym jeszcze nie słyszeliśmy.

RAC_79

Tak to już w polskim kinie rozrywkowym ostatnio bywa, że powstaje wiele 'polskich odpowiedników' światowych hitów.. z różnym skutkiem :p kurde, zero inwencji twórczej.... Chociaż Listy do M nie były takie złe ja polskie komedie romantyczne ostatnich lat...

Swoją drogą faktycznie ciekawe czy jest jakiś starszy film podobny do Love Actually ....

ocenił(a) film na 6
aniaquepaso

Ale czy w niemieckim,francuskim,włoskim także nie ma takich odpowiedników? Z pewnością znajdują się i to ma także pokrycie w jakiś programach rozrywkowych typu X-Facontor,Mam talent itp. Jestem przekonany,że na zachodzie Europy także robią takie programy tylko my pewnie mamy to gdzieś i zerkamy jedynie na swoje podwórko :)

Tak, Listy do M mi się podobały, a przecież jestem facetem :D Dziwne?

RAC_79

Dziwne ... :D
Nie no żartuję.. ;)

ocenił(a) film na 6
aniaquepaso

Pewnie tak, ale jest wyrażnie gorzej niż w "Love Actually". "Walentynki' to brzydsza siostra "To właśnie Miłość". Jest jeszcze trzecia siostra "Sylwester w Nowym Yorku". Jeszcze jej nie widziałem. Moja ocena między 6,15 a 6,20

ocenił(a) film na 6
alpinos

Sylwester w Nowym Yorku jest słaby.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones