PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31346}
7,4 6 587
ocen
7,4 10 1 6587
Wallace i Gromit: Golenie owiec
powrót do forum filmu Wallace i Gromit: Golenie owiec

Pies zabójca na wolności

użytkownik usunięty

"Golenie owiec" (jak i "Wściekłe gacie") to dla mnie świetna parodia schematów stosowanych non stoper w taśmowych produkcjach hollywoodu. W filmach z Wallacem i Gromitem (dlaczego w filmwebie nie ma "Przyjemności życia"?) śmiejemy się z tego co nas irytuje w klasycznych filmidłach. Jednak to przede wsystkim przednia zabawa. A to za sprawą angielskiego humoru w najczystszej postaci i nieogarniętych ilościach. Film trzeba obejrzeć przynajmniej kilka razy, aby wyłapać wszystkie szczególy (jak choćby obrazki na ścianach i nagłówki gazet).

ocenił(a) film na 10

Trafiłeś w sedno!
Humor w W&G wymaga sporo od widza w tym spostrzegawczości, uwagi i sporego oczytania. Rónież dobra znajomość języka angielskiego jest zalecana (ja niby biegle mówię po angielsku a i tak wielu dowcipów homofonicznych nie łapię)

Jednym słowem film dla konesera

użytkownik usunięty
YouzeQ

jak dla mnie - scenka z terminatorem wymiata :):):)

użytkownik usunięty
YouzeQ

Możesz podać przykłady tych dowcipów homofobicznych (domyślam się, że wystąpiła literówka i wyszło 'homofonicznych')?

ocenił(a) film na 9

Wydaje mi się,że jednak chodziło o homofonicznych (gry słówek, krótko
mówiąc) jak na przykład Wallace mówi do owcy "don't be sheepish" - gdzie w
angielskim to słowo oznacza 'wstydliwy' lub, w wolnym tłumaczeniu 'owczej
natury' :]

ocenił(a) film na 9
wilcze

Mała korekta.
W polskim tłumaczeniu bardziej pasuje'zawstydzony' , 'zażenowany' bądź (tu
pobawię się w słowotwórstwo) 'owcowaty' :]

użytkownik usunięty
wilcze

Wow, super dzięki:) szkoda, że żarty słowne są w większości przypadków nieprzetłumaczalne, dlatego podziwiam osoby odpowiedzialne za polskie dialogi, bo często potrafią z tego zgrabnie wybrnąć;)

ocenił(a) film na 10

Co do przykładu: Wallace świeżo ogolonego baranka nazywa Shaun, ale wymawia jego imię na shorn czyli ostrzyżony, co w połączeniu z wyglądem ogolonego baranka bawi mnie za każdym razem.

A propos baranka Shauna: będąc drugoplanową postacią dorobił się własnego serialu (Shaun the sheep), z którego drugoplanowa postać (jagnię Timmy) również dorobiła się własnego serialu (Timmy Time)

YouzeQ

Animację oglądnąłem raz w oryginalnej wersji i przyznam, że trzeba mieć świetny angielski, by wszystkie kwestie zrozumieć. Muszę się jeszcze sporo nauczyć i osłuchać. Generalnie Baranek Shaun rządzi a takich gadżetów to sam agent 007 by pozazdrościł :)

ocenił(a) film na 3
YouzeQ

Humor fajny, ale wygląd samego Wallace'a - wręcz przeciwnie. Twarz odrażająca - karykaturalnie szeroka szczęka, oczy osadzone zbyt blisko siebie, odstające uszy - paskudztwo. Jak to może się komukolwiek podobać? Wallace wydawał mi się brzydki w dzieciństwie i teraz nadal mi się taki wydaje. Oceniłbym ten film znacznie wyżej, gdyby Wallace nie był tak odrażający z wyglądu.

Trojden

blackpill znowu miał rację, it's over for wallacecels

Może ktoś będzie zainteresowany:
Gazeta Wybrocza, cena: 8,99

20.01- Wściekłe gacie
21.01- Golenie owiec
27.01- Podróż na Księżyc
28.01- Kwestia tycia i śmierci

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones