PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=463816}

Wallace i Gromit: Kwestia tycia i śmierci

Wallace and Gromit in 'A Matter of Loaf and Death'
7,2 4 926
ocen
7,2 10 1 4926
Wallace i Gromit: Kwestia tycia i śmierci
powrót do forum filmu Wallace i Gromit: Kwestia tycia i śmierci

szczerze powiedziawszy to chyba najslabszy film o tej sympatycznej dwojce. kalki z wlasnych starych pomyslow, coraz bardziej "hollywodzkie" patenty, jedynie animacja pozostala na niezmienionym wysokim poziomie. szkoda. z niecierpliwoscia czekam na nastepny film bo wierze ze bedzie duzo lepszy

ocenił(a) film na 9
gallowglasses

to prawda, że Nick Park odgrzewa stare sprawdzone chwyty, film jest
przewidywalny tak właśnie po "parkowsku". jednak nie ujmuje mu to nic z
zabawności. no i ta żonglerka nawiązaniami!

PS. świetnie oddany tytuł...

ocenił(a) film na 8
lu_ka

Z tym ze chyba wszystkie (poza pierwszym) W&G opierały się na takim kryminalnym patencie. Oczywiście Park mógłby wymyślić coś nowego i to byłoby fajne, ale jeśli powiela SWOJE schematy, i robi w dobrym stylu to OK. Animacja zajebista jak zawsze. Hollywoodzkie rozwiązania? w W&G? Gdzie...?

gallowglasses

przewidywalny ale w dalszym ciągu bardzo fajnie się go ogląda chociażby dzięki nowym efektom animacji!

ocenił(a) film na 9
kamik0

A fabuła której części przygód W&G nie była do bólu przewidywalna? Tu nigdy nie o nią nie chodziło, lecz o zabawę nawiązaniami kulturowymi, żonglerkę konwencjami (również hollywoodzkimi) oraz ukrytymi dowcipami...

O ile "Podróż na księżyc" jest esencją starego, brytyjskiego świata, którego już praktycznie nie ma, to w kolejnych filmach im uważniej patrzysz tym więcej szczegółów dostrzegasz!

YouzeQ

stary masz racje :D

ocenił(a) film na 3
gallowglasses

dla mnie to też słaby film. prosty jak budowa cepa, niemal pozbawiony humoru. Animacja świetna, ale nic poza tym.

użytkownik usunięty
gallowglasses

Hmm, jeśli chodzi o serię, to zdaje mi się, że każdy następny film jest lepszy. Pierwszy film ma w sobie coś zabawnego i wspaniałą animację, ale fabuła troszkę zbyt dziecinna. Następne części to typowe parodie gatunków filmowych. Możnaby przytoczyć setki filmów sprytnie sparodiowanych i wyśmianych przez W&G. Osobiście oglądałem najpierw film "Zemsta Królikołaka" i pewnie dlatego jest to moja ulubiona odsłona W&G ;). Mamy świetne sceny akcji(samolot lecący kilkanaście razy szybciej od pocisku ;p ) oraz to co lubię najbardziej - wspaniała animacja, mam wrażenie, że wszystkie urządzenia są zbudowane naprawdę ;p Pozdrawiam.

Ja z serii widziałem tylko ten film i mi się podobał.

ocenił(a) film na 6
gallowglasses

A ja jestem chyba malowymagającym odbiorcą przygód Wallace'a i Gromita.Wystarczy,że zobaczę dwie dowolne miny psa i żyjącego w swoim świecie Wallace'a i od razu mam banana na twarzy.A po napisach końcowych czegoś tak krótkiego jak chociażby "Kwestia tycia i smierci",natychmiast mam ochotę na powtórny seans.

ocenił(a) film na 8
gallowglasses

Ja właśnie lubię ten odcinek (poza ,,Goleniem owiec") chyba najbardziej. To prawda, film jest bardzo przewidywalny, ale według mnie nadrabia świetna animacja. ,,Hollywoodzkie" patenty? Możliwe. Jednak moim zdaniem wykorzystanie takich stereotypów w bajce dla dzieci (i dla dorosłych ;P) czyni ten film wyjątkowym. Nie znam wiele filmów dla dzieci, gdzie są morderstwa, intrygi.
Film jest wart polecenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones