o co chodzilo z ta zyrafa?

ostatnia wypowiedź: sz_adam
grzesiek_13 grzesiek_13
ocena: 6

Nie rozumiem tego motywu z ta zyrafa. Co ma do tego filmu jakas zyrafa, nie wiem co autor tego filmu chcial przez to powiedziec. Chyba ze w tym miescie tak normalnie po ulicach sobie chodza :P

• capri capri
    ocena: 9

Mi ten motyw przypomniał "Wielką majówkę" ze Zbigniewem Zamachowskim - tam też była i Warszawa i żyrafa :)

• ulala_3 ulala_3
      ocena: 8

a mi 'zakochani widza słonie', tam też był taki motyw tylko ze sloniami, i to całym stadkiem :P

• Eleonora Eleonora
        ocena: 7

Dokładnie, też od razu przypomniało mi się "Zakochani widzą słonie" z tymże tam to było uargumentowane, a w "Warszawie" jakoś nie za bardzo, a jeśli tak, to nie zrozumiałam jak.
        Aczkolwiek fajna była ta żyrafa. Jakoś spodobało mi się to mimo, że nie dostrzegłam w tym jakiegoś sensu.

• inez_joanna inez_joanna

Dla mnie żyrafa jest tu swego rodzaju symbolem, symbolem tego, że wszystko jest możliwe, wszystko może się zdarzyć...

• ajkaaaaaaaaa ajkaaaaaaaaa
    brak oceny

podbno ta zyrafa sobie jest i tyle.nikt nie wie o co własciwie, do konca chodzi.takie oczko puszczone do widza:)

• Anouk_2 Anouk_2

jak dla mnie całkiem miło-abstrakcyjny akcent. trochę inności do szarej stolicy. jak się pojawiła na ekranie to wprowadziło surrealistyczny klimat:) a może omen przyszłego szczęścia dla tej dwójki. zatem wierzmy w utopie!

• Tommy_DeVito Tommy_DeVito
      ocena: 6

a mi sie to kojarzy z krowa z "La Haine" Kassovitza

• JasiuZ1962 JasiuZ1962

Dla mnie oczywistą oczywistością jest to, że jak żyrafa powinna być zagubiona w środku zimy w betonowej dżungli tak główne postaci filmu były zagubione w tym mieście(życiu).

• anulmrounia anulmrounia
    ocena: 10

Mnie osobiście motyw z Żyrafą zagłębił w poczuciu, że główni bohaterowie żyją sobie w swojej własnej jakiejś krainie bajek, wierzą w cuda i są jak takie duże, ale jednak niewinne dzieci. potem złapali się za rączki i pobiegli gdzieś gdzie ciepło... niesamowite swoją drogą zakończenie... :)

• Eleonora Eleonora

Słodko to ujęłaś :)

• $user użytkownik usunięty

w jednej ze scen na początku filmu pokazane jest stado żyraf biegnących gdzieś przez afrykańską sawannę. można się domyślić, że są radosne (choćby z powodu klimatu, roślinności, życia w 'społeczeństwie'). a jednak gdzieś pędzą...
    w końcowej scenie widzimy, że 'jedna z nich' dotarła do Warszawy. samotna, błądząca bez celu i sensu.

podobnie z głównymi bohaterami. żaden z nich nie znalazł w Warszawie tego, czego szukał. raczej wszyscy znajdują dokładnie to, czego znaleźć nie chcieli.

wydaje mi się, że właśnie takie jest znaczenie żyrafy, choć mogę się mylić. szkoda tylko, że film nie skończył się na scenie, w której żyrafę dostrzega tylko Klara. scena przy Grobie Nieznanego Żołnierza w mojej opinii była już zbędna - w niczym nie pomogła, a tylko zepsuła zakończenie.
    a film i tak uważam za bardzo dobry.

• malgorzata_9 malgorzata_9

jak dla mnie, to właśnie chodzi o "Wielką majówkę" - miejscem tego filmu też była nasza kochana i cudowna stolica, i też losy takich trochę życiowych wykolejeńców. Ale przypadek ani motyw samotnej żyrafy do mnie nie przemawia...

• vjankuv vjankuv

Wg mnie kolego Dellaith, to co napisałeś miałoby sens. Ja przychylam się do Twojej wypowiedzi.

• sz_adam sz_adam
      ocena: 3

Dellaith, nie widziałem jeszcze tego filmu, ale bardzo mnie zaciekawił twój komentarz - daje do myślenia i od razu mam ochotę zobaczyć ten film. Dzięki!

• el_conquistador el_conquistador

Abstrakcyjne sytuacje, abstrakcyjnie zachowujący się ludzie i abstrakcyjne miejsca, a wszystko to wieńczy abstrakcyjna żyrafa w srodku miasta na dodatek w zimie - tak jak ktoś napisał wyżej to "oczko puszczone do widza"...

• Glanc Glanc
    ocena: 4

ja odniosłem wrażenie, że żyrafa ma tyle wspólnego z filmem co miś z "Misiem" :] tylko gatunek jednak trochę inny

• Mr_mokrego_pampersa Mr_mokrego_pampersa

zawsze da się znaleźć jakąś analogię: żyrafy wchodzą do szafy; pawiany wchodzą na ściany, czy jakoś tak :)

• Puszek Fatalista PuszekFatalista

Może właśnie złamałeś podstawowe prawo jakie wykładano w "Misiu":
    Miś: Powiedz mi po co jest ten miś?
    Hochwander: Właśnie, po co?
    Miś: Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta.
    A Ty zapytałeś... ;P

• Sqrchybyk Sqrchybyk

Jak dla mnie żyrafa wprowadziła tu odrobinkę magii... I taka jej rola mi wystarczy.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
WTF:false,ads:true