PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1491}
6,7 7 291
ocen
6,7 10 1 7291
6,2 6
ocen krytyków
Weiser
powrót do forum filmu Weiser

Przysięga, kłamstwo, zdrada - trzy motywy przewodnie dominujące tym filmem. Niestety bez
przekonania. Główny bohater Weiser - rudy żyd który zajmuje się w życiu głównie lewitowaniem,
robieniem rozpierduchy i strzelaniem z broni palnej, jest nienawidzony przez swoich ziomali.
Pewnego dnia postanawia wysadzić w powietrze cały most i uciec w nieznane z seksowną dziewczyną w
czerwonej sukni. Niezła historia co? Aha, zapomniałem dodać że oboje mają 13 lat...
Nie trafia do mnie kompletnie pomysł na film (rudy dzieciak ma po latach wrócić i straszyć swoich
kolegów za to że nie dotrzymali słowa i nie zdradzili?). Do tego dobór aktorów i gra aktorska z
dupy. Chłopiec i dziewczynka o czarnych włosach i oczach zamieniają się w Marka Kondrata i
Krystynę Jandę. Obydwoje przez cały film mają miny jakby zażyli srogą dawkę środku na
przeczyszczenie. Najlepiej ze wszystkiego wyszły te dzieci bo były uśmiechnięte i naturalne.
Jednak najgorsze wrażenie zrobiła na mnie ta paskudna niemra. DŻIZYS, skąd oni ją wzięli???
Paskudna niemiecka twarz z wiecznym kaprysem, naburmuszona i krnąbrna. Won do
Hamburga! A już myślałem że zwymiotuję jak pchała swoje niemieckie kulosy do paszczy
Kondrata w taryfie. Dobiłem się w ten zimny niedzielny wieczór, przed cudownym poniedziałkiem w
robocie.

ocenił(a) film na 6
kidman86

A wystarczy nie pisać,żeby się nie ośmieszać.

ocenił(a) film na 8
sebo2255

Amen :)

ocenił(a) film na 8
sebo2255

Hahahaha... Słusznie. Ale widocznie niektórzy lubią kompromitować się.

kidman86

Może i w niewybrednych słowach, ale zgadzam się. W tym filmie niestety nie ma nic głębokiego, żadnych ukrytych przemyśleń, przesłań itp. Dobrze, że zacząłem przewijać po godzinie z minutami.
Wydawało się, że ciekawie zrobi się jak Weiser zaprowadził młodego Kondrata jak wysadzali komin, człowiek spodziewa się czegoś ważnego, istotnego, a tu masz, dzieciaki tylko wysadzają cegły na gruz.
Jedynym plusem jaki znajduje to gra aktorska Marka Kondrata czy epizodyczna Globisza, Jandy czy Fronczewskiego.

kidman86

To pewnie dowcip z widza, tak samo jak zrobił ich w konia ten Dawid, czy jak mu tam...

kidman86

No i ten... Pościgów samochodowych nie było...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones