PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714}

Wesele Muriel

Muriel's Wedding
6,8 4 867
ocen
6,8 10 1 4867
6,7 3
oceny krytyków
Wesele Muriel
powrót do forum filmu Wesele Muriel

Przygnębiające

ocenił(a) film na 2

Sięgając po "Wesele Muriel" słyszałam opinie o filmie raczej w tendencji komediowej. Okazało się, że wręcz przeciwnie- jest to opowieść przykra i przygnębiająca, o rodzinie pozbawionej jakichkolwiek więzi i ciepłych relacji. Tytułowa bohaterka próbuje zmagać się z narzuconą jej przez bliskich rolą, ale i tak w końcu stwierdza, że jest "taka sama jak on " (ojciec, którego postępowania nie akceptuje). Najsmutniejszą chyba postacią jest zaś matka Muriel, kobieta samotna do bólu, opuszczona przez męża, niezauważana przez dzieci- choćby w przejmującej scenie w kościele podczas ślubu córki- nieco tylko doceniona po samobójczej śmierci. Mimo pozornie dającego nadzieję zakończenia film pesymistyczny i przygnębiający.

aldonka_3

zgadzam sie! bardziej tragikomedia niz komedia. samobojstwo, problemy z samoakceptacja, nowotwory, kalectwo, klamstwa, maz ktory zostawia zone i dzieci - sporo w tym filmie powodow nie do smiechu. jednak muzyka abby i komiczna jakby nie patrzec swietna rola toni colletee troche tonuja ten pesymistyczny wydzwiek. postac matki rzeczywiscie bardzo przygnebiajca, zreszta jak ta cala filmowa rodzinka. nie zmienia to faktu, ze dla mnie to jeden z najlepszych filmow z antypodow jakie mialem szanse zobaczyc!

ocenił(a) film na 3
aldonka_3

Opis filmu i kategoria "komedia romantyczna" wprowadziły mnie w błąd. Cały czas czekałam na coś pozytywnego i ... się nie doczekałam:( Z czasem postać Muriel wydawała mi się coraz bardziej odpychająca. A po ślubie i tym jak potraktowała matkę (a raczej jak jej nie zauważyła) stwierdziłam, że czas poświęcony na ten film to strata nie zysk. Może gdybym wiedziała, że będę oglądać dramat moja ocena byłaby wyższa, ale z forum wynikało coś całkiem przeciwnego. Najbardziej polubiłam postać matki i nie mogę pogodzić się z tym jak była traktowana przez wszystkich członków swojej rodziny.

ocenił(a) film na 8
agnieszkagiera

i zemscilas sie za mamusie, wystawiajac filmowi 3?

ocenił(a) film na 3
kassis

Nie :) Po prostu oglądając ten film czułam się coraz gorzej i gorzej. Nie widziałam w nim nic urokliwego, ani wyjątkowego - jak pisały osoby w forum, że jest filmem wyjątkowym i coś w sobie ma. Dla mnie film był przytłaczający. Ale to moja wina - podeszłam do filmu z błędnymi oczekiwaniami.
Kiedyś koleżanka poleciła mi film "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" - "Musisz to obejrzeć. Dawno się tak nie uśmiałam. Świetna komedia, boki zrywać!". A ja po seansie miałam początki depresji - film bardzo dobry - ale mnie absolutnie nic w nim nie rozśmieszyło. Tu było podobnie - dla mnie do DRAMAT i w ogóle nie zauważyłam żadnych wątków komediowych:(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones