PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124098}
7,6 218 613
ocen
7,6 10 1 218613
7,9 40
ocen krytyków
Wesele
powrót do forum filmu Wesele

Arkadiusz Jakubik wymieniony na FW w obsadzie na 23-ej pozycji jak dla mnie jest twarzą tego filmu. Ten film można nawet powiedzieć, że go wylansował. Był w nim doskonały. Nie rozumiem dlaczego w obsadzie na FW trzeba go szukac w trzeciej dziesiątce.

Film męczy dźwiękiem, niewyraźnymi dialogami, ale rola Jakubika zagrana wyśmienicie.

ocenił(a) film na 9
majkalipcowa

Była to postać mało wiarygodna jeżeli chodzi o wygląd, choć Jakubik zagrał wyśmienicie. Notariusz i to jeszcze przed otwieraniem zawodów prawniczych, co się dokonałogdzieś od 2006 r., na tzw. prowincji był jeden na powiat, może był jeszcze jeden lub dwóch. W tej wsi notariusz byłby bogatszy od Wojnara, a ten bohater wyglądał jak menel. Musieliby Jakubika ostrzyc, ogolić, ubrać co najmniej w garnitur Vistuli/Wólczanki, jeśli już nie marek zachodnich. Jedyne i chyba poprawne wytłumaczenie - bohater Jakubika jest notariuszem zaniedbanym, zubożałym i z niższą niż mu należna pozycją zawodową i społeczną z powodu alkoholizmu.

ocenił(a) film na 7
GG06

Chyba tak, bo ten notariusz jak mówili się zaszył czyli miał problemy alkoholowe. Jakubik w sumie ma doświadczenie w graniu alkoholików u Smarzowskiego.

majkalipcowa

to brat notariusza "se zaszył " kilka razy w filmie pada kwestia " brat sołtysa - tego co se zaszył "

ocenił(a) film na 7
xavi91

A to źle zrozumiałam. Akurat w Weselu ciągle był taki gwar, że ciężko było coś dobrze usłyszeć. Jak to na weselach ;)

ocenił(a) film na 10
majkalipcowa

dla mnie to tez najbardziej wyrazista i komediowa postac, cudnie zagrana, nie mogłam opanować śmiechu przy oglądaniu scen z jego udziałem, zwłaszcza podpisów na butelce

ocenił(a) film na 7
gioconda_2

Mi się najbardziej podobała scena, gdy Wiesiek Wojnar chciał odkręcić umowę o sprzedaży ziemi i mówi, że pieniądze będą potem "przecież wiesz że mam" a na to Notariusz Janocha, że jak będą pieniądze to on napisze nową umowę "przecież wiesz, że umiem" :)

majkalipcowa

jeszcze smaczku dodaje że w trakcie negocjacji Wieśka z Janocha w tle goście śpiewają Rote. To też ma swoją symbolike o poziomie patriotyzmu czesci Polaków

ocenił(a) film na 7
xavi91

oczywiście, bardzo przemyślany zabieg

ocenił(a) film na 9
majkalipcowa

Twarzą filmu jest niewątpliwie pan Dziędziel.
Jakubik przecież znany był w Polsce już długo wcześniej, np. z 13-go Posterunku czy programów które prowadził na Polsacie w latach 90-tych.

ocenił(a) film na 10
sztosik

Ano, dlatego zawsze mi się kojarzył z takim telewizyjnym głupkiem :-) A tu się okazuje, że jest świetnym aktorem.

majkalipcowa

Edek Wąs i jego kumple z drogówki w moim odczuciu wymietli jeszcze bardziej :)

ocenił(a) film na 10
paw_2

Edek Wąs jest świetny. Top 3: 1.Dziędziel 2. Jakubik 3. Wąs

ocenił(a) film na 10
majkalipcowa

Masz rację. Jakubik był w tym filmie rewelacyjny :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones