PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124098}
7,6 218 637
ocen
7,6 10 1 218637
7,9 40
ocen krytyków
Wesele
powrót do forum filmu Wesele

Wszyscy pytają o zakończenie, kto ukradł pieniądze itd. A nie zastanawia was kto, kiedy i dlaczego
przeniósł ciało dziadka z "męskiego wychodka" do futerału od kontrabasu?

adziu88

Też się nad tym zastanawiałem. Mnie się wydaje, że dostawca samochodu. Mnie zastanawia jak to zrobił i kiedy, że nikt nie zauważył

ocenił(a) film na 10
kammeleon

O śmierci dziadka wiedział Mundek, notariusz i kamerzysta, pytanie który z nich to zrobił i kiedy? Niby jak miał się o tym dowiedzieć "wynajęty człowiek"?

adziu88

Może jego osiłki chciały z kibla skorzystać i drzwi wyłamały.

ocenił(a) film na 10
Jordan66

Oczywiście, to musiał być "wynajęty człowiek" bądź jego żołnierze. Toć komórkę podrzucili do futerału, która wcześniej należała do dostawcy TT. Wydało się to w momencie, kiedy to Wojnar wydzwaniał pod ten numer z pogróżkami. Pozostaje ostatnie pytanie, kiedy?

adziu88

Jak zgasł prąd ?

ocenił(a) film na 10
Jordan66

Wojnar posuwał Januszewską i ta przez przypadek musiała coś przestawić. W pierwszych minutach filmu, właścicielka sali mówi do kamerzysty: "Tutaj Panu nikt nic nie podpieprzy, a i przełączników nie dotykać!"

adziu88

To przecież było pokazane jak łapie za wajchę :0
Wtedy Wojnarowa z gospodynią szła przez salę z bigosem a Osiłki z trupem.

ocenił(a) film na 10
Jordan66

Za wajchę złapała salowa by ponownie włączyć prąd w remizie, więc drogą dedukcji to Januszewska przez przypadek wyłączyła prąd. W filmie niestety ujęcia skierowane są jedynie na Eluśkę, salową i Kaśkę jak paradują w ciemnościach z garem. Jeżeli w tym czasie osiłki mieliby przenieść zwłoki dziadka, to jak niby mieliby to zrobić niepostrzeżenie, skoro orkiestra nie opuściła "sceny"?

adziu88

Na tym polegają filmy Smarzowskiego że nie pokazuje wszystkie wprost,. tak samo pewności nie ma kto okradł na końcu Wojnara.
A orkiestra przestała grać i mogła ze sceny zejść, poza tym futerał stał za ich plecami.

ocenił(a) film na 10
Jordan66

Smarzol jest geniuszem, jego filmy można na różnorakie sposoby interpretować. Amen

Jordan66

Okradł Wojnara? Myślałam że to on sam przez całą noc po pijaku "wyprowadził" swoje pieniądze... ;P
Przecież tyle razy musiał "do banku" jeździć. :D

Inesita

Jeszcze mu sporo zostało.

ocenił(a) film na 10
Jordan66

Najbardziej prawdopodobna wersja to osiłki od Wilczaka, których podwoził ksiądz. Wojnar idąc z buta do domu przepraszać Eluśkę mija się z księdzem jadącym audi, od strony jego domu. Da radę zauważyć to niemal tylko na stopklatce.

użytkownik usunięty
Jordan66

osiłki nie mogły go przenieść, bo w momencie gdy zgasło światło, a Wojnar zapinał Januszewską, to oni razem ze "szwagrem" juz dawno pojechali (dostali przeciez papiery na ziemie)

4:0, pamiętaj.

użytkownik usunięty
Mowiacy_do_reki

leż lamusie

Pamiętaj, kim jesteś

użytkownik usunięty
Mowiacy_do_reki

leż lamusie

A weź, wiesz co, no wiesz zresztą sam.

adziu88

Wydaje mi się że dziadka przenieśli Mundek i Notariusz. Jest scena kiedy ściskają się i gadają "zrobimy to! zrobimy to kur*a!!" Ale ta scena też może sugerować knucie planu co do kradzieży pieniędzy Wojnara. Także nie wiadomo do końca jak to wszystko wyglądało.

ocenił(a) film na 9
adziu88

jak Wiesiek gonił córkę po nocy to widać, jak ksiądz jedzie tym nowym samochodem i sie śmieje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones