PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124098}
7,6 218 613
ocen
7,6 10 1 218613
7,9 40
ocen krytyków
Wesele
powrót do forum filmu Wesele

- dopłata za słowackie gówno - 500 zł
- sala + dekoracja - 2400 zł
- orkiestra bonus - 500 zł
- na kościół - 1500 zł
- pożyczenie Skody od Mundka - min. 100 zł
- notariusz 10000 zł
- złotydwajścia - 700 zł
- Mundkowi za odwiezienie notariusza - 250 zł
- część łapówki za Mundka - 350 zł
- Kaziowi za "Januszewska się spiła" - min. 100 zł
- notariusz poraz drugi 10000 zł
- dane szwagra: min. 200 zł
- przebicie numerów 5000 zł

To się chłop wybulił :D

Nie licząc utraty całego majątku, palca i żony.

Jordan66

Co daje razem 31600. Jeszcze nie jest tak źle. Ale i tak w kasetce nic nie zostało, tylko but. Genialny film :)

użytkownik usunięty
rose_4

Film genialny, ale w kasetce jeszcze trochę było gdy dostał gazrurką w głowę. Karki od audi namierzyły jego skrytkę i zaczaili się nieopodal. Jest nawet taka scena w filmie :)

Jordan66

To co napisałeś to tylko wydatki które poniósł w jeden wieczór. Trzeba by dodać jeszcze to co zapłacił wcześniej za suknię ślubną, welon, garnitur dla pana młodego min.2500. No i trza pamiętać że drugi raz już notariuszowi nie zapłacił bo go okradli. Acha jest jescze ziemia pod autostradę to z milion będzie.
Ale i tak nieźle go podliczyłyłeś:-}

oleksiu

Suknia i welon,wczasy w Chorwacji, żarcia za 5 tysięcy - takie wydatki ponosi każdy w związku z weselem więc to wydatki przewidziane, a nie przewidziane ? Na gówno żeś ten samochód kupował - od tego się zaczęło :) W tej kasetce miał przecież na kilka takich audi kupowanych w komisie. Oszczędność to pierwszy krok ku upadkowi.
Ziemia i tak jest nie na niego więc nie skorzysta - tu nic nie jest jego, więć koleś stracił wszystko.

ocenił(a) film na 8
Jordan66

Z doświadczenia to mam takie wrażenie, że w mieście robią skromne wesela za 15-20 tys., a na wsi za 30-50 tys.
Dla mnie idiotyzmem jest wydawać po 70 tys., że się upić, a rodzina mogła się poznać, zwłaszcza że za te pieniądze można sfinansować dla małżeństwa samochód albo wkład własny na mieszkanie.

ocenił(a) film na 8
mates_z

Myślę, że nie jest to kwestia miasto/wies, tylko mentalności ;) Są ludzie, którzy po prostu muszą się pokazać, nawet kosztem spłacania kredytu przez kilkanaście lat, a takich znajdziemy i na wsi i w mieście.

ocenił(a) film na 10
Jordan66

Audi było na lewo kupione
Z Niemiec przywiezione
W Polsce takie auta idą
Albo na części
Albo na złom
A jak ktoś jeździ takim samochodem
To nie legalnie
Jak policja złapie to do kasacji
Od razu.

ocenił(a) film na 10
Jordan66

Drugi raz na notariusza zabrakło...Śpiewali "Rotę", a Wiesiek stwierdził- "ku..a akurat znów nie mam"...Pojechał po kasiorę, padał deszcz i wiecie co było dalej...;-)

A ponieważ zabrakło szmalcu na Jaśka Janochę- notariusza z Piotrówki /tego co ma brata sołtysa i tego co se zaszył/ to Wiesiek stracił bankowo, na dobre ziemię dziadka i kasę z Unii, zatem stracił jeszcze więcej, niż by wybulił drugie 10 000 Jaśkowi.

Część łapówki za Mundka pokrył notariusz...

Dał jeszcze księdzu za poświadczenie w sprawie szwagra..."Za darmo ksiądz nie poświadczył", też pewno z 1 tys.

Miał podwójnie zapłacić kamerzyście za milczenie w sprawie dziadka...;-))



Film tej klasy co "Miś", najwyższa klasa, jednym słowem- dzieło!

ps- 2 ważne kwestie, których nie jestem pewien...1- Kto przeniósł dziadka?
2- sierż.Styś mówi do Wieśka, że namierzyli mu tego Madeckiego- motyw "dane szwagra" /aha- wybulił 3 stówy/
Pytanie- w którym momencie tak się przedstawił Wilczak?
I czy w ogóle był jakiś szwagier, czy też Wilczak działał na własną rękę?
I na kogo przepisano ziemię? Wiadomo, że Madecki zdychał pod butlą tlenową od pół roku...

Mówimy na Chorwacji/na Chorwację, a nie w Chorwacji/do Chorwacji...zapamiętajcie!


/utracił- palec, majątek, ziemię dziadka, dziadka, żonę, córkę, psa, szmalec, najlepszego kumpla...Ale Audi jest legalne, choć zniszczone/ :-)

...chciałbym tak umieć pić jak Wiesiek...W żadnym filmie nie widziałem kola, który wypiłby tyle gorzały i miał taki łeb!

lisoszakal

Z chęcią odpowiem:

1. Dziadka przeniosła ekipa gangstera("szwagra") czyli tych czterech osiłków.

2.Madecki to człowiek na którego "szwagier" kazał przepisać ziemię- pamiętna scena w WC gdy Wojnar daje kartkę z danymi otrzymanymi od szwagra notariuszowi. Prawdziwy Madecki zdychał pod butlą, ale gangsterzy ukradli mu dowód i robili ciemne interesy pod jego nazwiskiem.

3. Wilczak nie działał sam, był w zmowie z księdzem. Jest scena gdy proboszcz jedzie samochodem którym przyjechali kompani Wilczaka(zwróć uwagę na samochód który przejeżdża w deszczu gdy Wojnar idzie po pieniądze) to tylko potwierdza że ksiądz i gangsterzy działali wspólnie aby wydrzeć ziemię Wojnarowi. Przecież to ksiądz "załatwił" prezent ślubny.

ocenił(a) film na 10
oleksiu

Faaaakt...

Komóra "szwagra" dzwoni w futerale na kontrabas!
Jasna sprawa! :-)

Aaa...Nie poznałem księdza w tym Audi.Faktycznie w deszczu jedzie ksiądz!

Thanx /muszę obejrzeć jeszcze raz, bo dawno nie widziałem i mam tyły/;-)

oleksiu

Wiesz... To się nazywa mieć łeb do interesów! :)

lisoszakal

lisoszakal:
część łapówki za Mundka z 700 zł !
poświadczenie za szwagra było wcześniej !

kto przeniósł dziadka pisane we wcześniejszych tematach, ale to była mafia szwagra która wsadziła dziadkowi swój telefon.

Wilczak się nie przedstawiał ale dał dane do aktu notarialnego.

Wilczak działał w porozumieniu z księdzem :D

Ziemie przepisano na Madeckiego a raczej na jego dowód, następnie pewnie miał posługujący się dowodem Madeckiego przepisać na jeszcze kogoś.

Czemu tak mówimy ? :D

Wojnar pił te kilka butelek przez kilkanaście godzin więc luzik 0 głowa wytrzyma. Bardziej mnie dziwi tak niski wynik alkomatu.

ocenił(a) film na 10
Jordan66

Część łapówki z 800- Mundek miał 350 od Wieśka, resztę pokrył Jasiek-notariusz /450- kasa też od Wieśka/ :-)

Ale nazwisko Madecki pada tylko raz? Jak namierzył go sierżant Styś...W rozmowie w kibelku Madecki to "gość z Wałbrzycha"

Wszyscy znajomi mówią na Chorwację /po obejrzeniu Wesela/ ;-)

Ale pił bez popitki i dość regularnie, ja bym zjechał do zajezdni po godzinie ;-)

ocenił(a) film na 10
lisoszakal

Aha...Pytanie za dychę!

Od kogo Wiechu dostał w czerep jak poszedł po szmalec do szklarni? Wygląda na to, że od księdza albo od ekipy "szwagra".

ps- Łeb miał rozbity elegancko...tipes-topes, a mimo to trzymał fason ;-))

lisoszakal

W zasadzie to tej zagadki nie da się rozwikłać. Mógł to być niemal każdy z weselników, kto podpatrzył że Wiechu co chwilę jeździ po kapuchę do sejfu.

ocenił(a) film na 8
lisoszakal

a może to był telewizor? albo coś innego czym tam Eluśka rzucała ;)

lisoszakal

Na pewno nie ksiądz bo jechał w przeciwną stronę :)
Ekipa Wilczaka też raczej nie bo raczej nie znali terenu,
Mundek i Elusia też nie bo nie zdążyliby nawrócić.
Kasia i Stuhr też nie, bo nie mieli przy sobie niczego.
Notariusz był zbyt najebany jak wszyscy na weselu.

Kto mógł:
policjanci.

.

Jordan66

Faktycznie. Jeden z policjantów zawoził Wieśka do domu. Mógł zauważyć że Wiechu idzie po pieniądze do szklarni. Potem z kolegą postanowili na własną rękę poszukać kasy. Jeden z latarką buszował po szklarni a drugi stał na czatach, i potem dał Wieśkowi w łeb.

oleksiu

Nie mogli otworzyć bo nie mieli klucza, dlatego poczekali na Wieśka i w łeb.
Fajnie jakby wyjaśnili te sprawy w Weselu 2 :)

ocenił(a) film na 10
Jordan66

A ma być dwójka?
W sumie bez dziadka to już nie to...Noo ale kto wie? ;-))

ps- Wszyscy są zabójczy w tym filmie ale notariusz jak się nawalił przebił wszystkich! :-)

lisoszakal

Choćby Wiesiek, wiecie o co ku,wa mnie poprosił ?!
Ch... wam powiem !

Nic nie wiadomo o Weselu 2 - ja jak każdy z nas chciałby tego i wyjaśnienia tych spraw. Gdzie dziś byłby Wojnar ? Na dworcu czy kontem u notariusza ?

Jordan66

kątem ;)
Konto to miał Wiesiek w szklarni.

Jordan66

Szkoda że dwójki nie nakręcą. Mogłaby w drugiej części wyniknąć niezła afera kryminalna. Wiesiek jako bezdomny na dworcu postanawia odzyskać majątek, Eluśkę i zemscić się na szwagrze. Knuje więc intrygę która ma pomóc mu osiągnięciu tego celu. W drugiej części występują bohaterowie znani z pierwszej części, poznajemy też kilka nowych osób.

Macie może jakieś propozycje w jaki sposób Wiesiek mógłby się zemścić?

ocenił(a) film na 8
oleksiu

Heheh. Fabuła w stylu Hollywood:)

oleksiu

Wojnar powinien zacząć od księdza, spalić mu plebanię po uprzednim obrabowaniu z nielegalnych pieniedzy, narkotyków i alkoholu.
Torturować ksiedza - do pomocy wynająć byłego ubeka - żeby wydał szwagra.
Szwagrowi odstrzelić palca i wpierdolić.
Potem Wojnar zauważył że ktoś sobie kupił zaraz po weselu mercedesa w-211 i wyremontował chawirę - to znak że ten ktoś zajebał pieniądze.
No to wiesiek odzyskał pieniądze.
Potem zakopał w szklarni Eluskę i do rozwodu nie doszło więc wiesiek jako wdowiec dziedziczy wszystko. Mundek jakby się pluł - to nasłać na niego kiboli żeby mu zabrali koszulkę domarskiego i przy okazji wpierdolili.
Wiesiek potem żeni się z Januszewską co ma włosy między zębami i żyje długo i szczęśliwie.

ocenił(a) film na 10
Jordan66

Noo i mały szantażyk względem Jaśka Janochy- notariusza, żeby odzyskac kasiorę...

Jakby Wiesiek zakapował, że prawnik zrobił taki przekręt to Jasiek byłby umoczony gorzej, niż Wiesław.
Po prostu spalony zawodowo...


Księdzu się należy czapa najbardziej- fakt! :-)

Jakby Wiechu skrzyknął Stasiuków i kumpli z policji to kto wie...? ;-)

PS- Od początku Wiesiek źle to rozgrywał i tyle!
Szwagrowi można było wyklepać michę przy pomocy wyżej wspomnianych /wiem, że szwagier był z ekipą ale było ich raptem 5/

No i niepotrzebie był taki ugodowy z księdzem.
Po grzyba mu dał siano jak łajza się nie wywiązała?? Powinien powiedzieć- Nie twój szwagier? To oddawaj kasiorę, sam se zapłać za przeciekający dach i załóż kaloryfery...

Z Mundkiem można się dogadać...Spoko kolo!

Ech, ten Wiesiek!

ocenił(a) film na 10
Jordan66

Kurde ale dobry tekst :)

ocenił(a) film na 10
Jordan66

A pamiętacie scenę, jak Mundek z notariuszem umawiają się (sikając pod płotem) "...zrobimi to k...wa, zrobimy Mundziu" może to oni (Mundek później wybył z wesela) we dwóch zrobili Wojnara?

jacek1_marciniak

Tu bardziej chodziło o ten wyścig na rowerkach :D

ocenił(a) film na 10
Jordan66

Kto do cholery urzadza wyscig na rowerkach na weselu?

prowrocek

Edek i Notariusz.

prowrocek

bo to było wesele wyssane z palca

ocenił(a) film na 8
lisoszakal

To proste! Kluczem do tej zagadki jest but. W momencie przebudzenia w szklarni Wojnar ma na sobie oba buty. Buta zgubił pan młody, można to zauważyć w scenie w której siedzi oparty o zdemolowane Audi.

Dycha to za mało, za takie pytanie co najmniej bańka. ;)

ocenił(a) film na 10
johnbonanza

Ale potem widać kilku nawalonych klientów jak próbują tancować i też są bez jednego buta...

Pod koniec impry większość weselników ma tylko jeden but na nodze! :-)

Ale Twoja koncepcja jest dobra!!

johnbonanza

Jak pisałem gdzie indziej jest weselna zabawa w której zdejmuje sie but.
Owszem trzeba iść tym tropem i dopasować buta do drugiego na nodze.
Ale jak podejrzewam na tej wsi obowiązywał jeden model z deesu, więc nie ma to sensu. Stawiam na policjanta.

A co powiecie na to że to mógłbyć dziadek ? Może tylko poważnie zemdlał, ale się wybudził, wylazł z bagaźnika i zemścił się na Wieśku ?

Jordan66

po tym jak go potraktowali to byłoby najsprawiedliwiej !

i macie racje, powinna być kontynuacja !

ocenił(a) film na 9
lacerta89

jakby co, to wyszła, ale nie wiem czy znajdziesz na to odpowiedź

ocenił(a) film na 10
lisoszakal

Akurat podczas Roty mówi "k***a... akurat zwolniłem auto". Nie miał czym jechać po forsę, bo w Polonezie był kapeć a Audi dał Januszowi by pojechał szukać Kaśki.

ocenił(a) film na 10
Jordan66

To bylo drogie wesele

sador1991

I jeszcze ciekawe kto zapłacił za naprawę kanalizacji w remizie :D

ocenił(a) film na 10
Jordan66

Jeśli chodzi o należność za usługę przebicia numerów to nie sądzę, że kosztowało to Wojnara wspomniane pięć tysięcy.
Wojnar co prawda wyskakuje z tą sumą początkowo, Styś z niesmakiem podnosi się a Edek łapie go i każe Trybusowi popilnować Audi.
Więc raczej był to wstęp do negocjacji a nie do przekonania Stysia do przyjęcia tak śmiesznej kwoty obarczonej takim ryzykiem.

ocenił(a) film na 10
Jordan66

Nie dołożył się też do łapówki za Mundka.
- Chuja, to on prowadził, dlaczego ja mam płacić?
Na to notariusz:
- Ja zapłacę! Bo mam! Co nie? Wiesiek?

konradwojtys

Niby tak, ale doszła jeszcze jedna kwestia - koszty remontu instalacji sanitarnej w remizie, minimum 10000 :lol:

ocenił(a) film na 10
Jordan66

Czy to byłby aż taki koszt? Zresztą Wiesiek i tak nie miał z czego zapłacić :P. No i zajmująca się lokalem nie rościła żadnych pretensji, chciała tylko za wynajęcie :).

konradwojtys

Bo nie wiedziała jakie szkody i jeszcze dojdą pretensje za zalanie pola Dostojników :lol:

ocenił(a) film na 10
Jordan66

Dobra, dyskusja z Tobą widzę, że nie ma sensu. Skoro Ty słyszysz jakieś "pola Dostojników" (jak zalało pole, bo walnęła rura w budynków, to oni by biegali po kostki w tym kale po głównej sali)...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Odstojnik
Wywaliło z ODSTOJNIKÓW na "polu" - inaczej na zewnątrz.

konradwojtys

Rura strzeliła i kropka. Zalało coś, zalało. 20 000 się należy.

ocenił(a) film na 10
Jordan66

A jakby rura strzeliła dzień po weselu, to Wojnar też by płacił? Nie. Zwróć uwagę, że to nie jest potłuczony talerz, wyrwane z zawiasów drzwi czy pomalowana ściana. Tu nikt nie zrobił tego celowo - ot, zmęczenie materiału. To zupełnie jak spalona żarówka - też byś płacił za taką, jakbyś wynajmował gdzieś salę? No raczej nie sądzę.

konradwojtys

Ale to przez bigos z zielonej kiełbasy Wojnara wszyscy zaczęli srać jak najęci i rura nie wytrzymała.

ocenił(a) film na 10
Jordan66

To co najwyżej mogło przyspieszyć sprawę, bo to, że rura strzeli było pewne. Zmęczenie materiału. Teoretycznie rura nie powinna puścić, nawet gdy ludzie "srają jak najęci".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones