PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=437160}

Wiara czyni czuba

Religulous
7,4 6 974
oceny
7,4 10 1 6974
6,3 6
ocen krytyków
Wiara czyni czuba
powrót do forum filmu Wiara czyni czuba

Słabiutki. Zero argumentów, tylko nabijanie się z czegoś czego się nie rozumie.
Przeinaczanie faktów - istniejące dowody na istnienie traktowanie są jako zaprzeczenie
istnienia. Wywiady wybrane odpowiednio do koncepcji filmu - żaden z rozmówców nie
operował odpowiednimi argumentami dla autora filmu. To tak jak z opiniami o czymś w
internecie - jak są same pozytywy to od razu wiadomo, że to FAKE i ustawka. Zawiodłem się
na filmie bo oczekiwałem rzeczowych, konkretnych argumentów, a zobaczyłem chichot
sześćdziesięcioletniego "zawieszonego w czasie" nastolatka, który w wieku 13 lat przestał
chodzić do kościoła bo jego rodzice stosowali antykoncepcję, a kościół tego zabraniał -
ROTFL!

ocenił(a) film na 9
phantasmagoron

,,Zero argumentów"??? ,,Przeistaczanie faktów"??? Czy my oglądaliśmy inny film?
Bill Maher każdą swoją opinię, pogląd lub zaprzeczenie popierał silnymi argumentami. Gdybyś ty miał taką wiedzę o świecie, religiach i polityce jak Bill M. to wtedy możesz pisać takie oskarżenia, ale póki tak nie jest to proszę przynajmniej nie kłamać, że opowiada fikcję i nie podaje argumentów tylko dlatego, że się z nim nie zgadzasz.
Pozdrawiam, Cj

cj_01

Przeinaczanie faktów, jak napisał phantasmagoron. Oto przykład: Kriszna narodził się z dziewicy(zostało to podane w filmie). Kriszna według źródeł mi dostępnych "urodził się w rodzinie królewskiej w Mathurze jako ósmy syn księżniczki Dewaki i jej męża Wasudewy". Filmweb określa to jako komedię dokumentalną, dosyć trafnie

ocenił(a) film na 8
himeraish

"Kriszna według źródeł mi dostępnych..."
Dziękuje. Do widzenia.

pixxx

o co chodzi? :) o to że nie podałam źródła?

ocenił(a) film na 7
himeraish

Śledząc religie bliskiego wschodu można odnaleźć kilkadziesiąt bóstw, których pochodzenie i wybrane elementy życiorysu określane są tym samym wzorcem. Autor ukazuje tylko, że Jazus z Nazaretu posiada dokładnie te same cechy życiorysu, te same atrybuty oraz wiele innych jak te niewymienione w filmie dziesiątki bóstw czczonych na długo przed powstaniem chrześcijaństwa. Kriszna jest akurat najlepszym przykładem, najbardziej zbliżonym wg zapisków obu religii... Najprościej mówiąc nie był pierwszym, który żył takim życiem. Pozdrawiam.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones