PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1223}

Wichrowe wzgórza

Wuthering Heights
7,3 42 402
oceny
7,3 10 1 42402
5,2 5
ocen krytyków
Wichrowe wzgórza
powrót do forum filmu Wichrowe wzgórza

Dobrze oddaje klimat powieści, ale nie bardzo potrafi zaistnieć samodzielnie. Piękna
muzyka, piękne plenery, kostiumy i... niewiele poza tym. Kto nie czytał książki, niemal na
pewno się pogubi.

ocenił(a) film na 9
miryam11

Dokładnie. Ja nie czytałem książki i zgubiłem się w połowie filmu. Na następny dzień obejrzałem jeszcze raz i dopiero wszystko zrozumiałem i podniosłem ocenę praktycznie o 2 stopnie.

ocenił(a) film na 7
miryam11

Film jako ekranizacja całkiem dobry, lecz fabuła… no cóż.
Postać Heathcliffa przesadzona, na pewno (bardzo) mocno w takim świetle w jakim go tam pokazano. Może gdyby nieco więcej czasu poświęcić na ukazanie krzywd, upokorzenia i złego traktowania jakie musiał znosić, lecz po tym co pokazano, stanowczo zbyt mało, to taka straszna zemsta, takie zacięcie i taki upór wydaje się co najmniej irracjonalny i nie na miejscu. Psychol socjopata jakiś wyszedł, ale film jest dobry i śmiało można oglądać, raczej nikt nie powinien być zawiedziony :)

ocenił(a) film na 5
ZSGifMan

Dokładnie tak jest - nie czytałam książki i dla mnie pobudki Heathcliffa były kompletnie niezrozumiałe, a i sam romans jakiś taki...pusty. Trochę gadania o wielkiej miłości, której jednak zupełnie nie było widać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones