PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1229}

Wichry namiętności

Legends of the Fall
7,7 98 767
ocen
7,7 10 1 98767
6,3 15
ocen krytyków
Wichry namiętności
powrót do forum filmu Wichry namiętności

Jak nie widziałes/aś nie zastanawiaj się , ten film to ponad 2 godziny niesamowitej histori która wciąga od początku do samego końca !

ocenił(a) film na 7
kakojek

Akurat to chyba najgorszy film Hopkinsa, ale rozumiem, że nie każdy może się znać na filmie, szkoda, że każdy się wypowiada...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Alex303

Eeee widzę że ktoś tu trolla wypuścił (ciebie). Nie ma sensu z tobą gadać

ocenił(a) film na 7

A na czym polega to trollowanie moje niby? Że uważam (podobnie jak redaktorzy miesięcznika "Film", że to najgorsza rola Hopkinsa? Ty chyba po nowej maturze jesteś?

użytkownik usunięty
Alex303

" ale rozumiem, że nie każdy może się znać na filmie, szkoda, że każdy się wypowiada..."

Ten zwrot i dalsza dyskusja przypasowała mi do trolla. Niemniej załóżmy że nim nie jesteś. Pomijając fakt że kompletnie nie rozumiem jak ty i redaktorzy filmweb mogli uznać że to najgorsza rola Hopkinsa, to wyjaśnij mi co w tym filmie było kiczowatego? I dlaczego rola Hopkinsa nie podobała ci się?

ocenił(a) film na 7

Nie napisałem, że redaktorzy portalu "filmweb" tak uważają, tylko miesięcznika "Film". W bardzo starym numerze była ocena wszystkich ról Hopkinsa i za "Wichrowe wzgórza" dostał najgorszą notę. A co w filmie jest kiczowatego? Wszystko. Od ładnej, ale strasznie pompatycznej muzyki, poprzez sielankowe do bólu widoczki, poprzez łzawą historię miłosną, poprzez zupełnie absurdalną fabułę (ta podróż Pitta przez cały rok po świecie). Jestem świeżo po seansie, oglądałem film z dziewczyną i choć nam się bardzo podobał to mieliśmy niezły ubaw z niektórych wątków i konkretnych scen, właśnie ze względu na ich kiczowatość.

ocenił(a) film na 10
Alex303

alexiusiulku poprostu nie znasz sie na filmie , jak mówisz ,ze to najgorszy jego film to moze THOR , RYTUAŁ albo WILKOŁAK to są lepsze niz ten ? zastanów się , to jak Hopkins zagrał Po udarze to mistrzostwo świata

ocenił(a) film na 7
kakojek

kakojek (ksywa od "kaki", czyli kupy?), dziecko, nie patrzę na to czy film był dobry czy nie, tylko jak zagrał Hopkins. A w tym filmie zagrał słabiutko jak na swoje możliwości, szczególnie groteskowo wyglądał właśnie "po udarze". Hopkins wielkim aktorem jest (szczególnie cenię sobie go za "Okruchy dnia"), ale ta rola mu po prostu nie wyszła... nie mówię, że była tragiczna, ale po prostu słaba.

ocenił(a) film na 10
Alex303

alex staruchu , a ja sądze , że mu wyszła i to rewelacyjnie

kakojek

kakojek propsy

użytkownik usunięty
Alex303

Właśnie ja też uważam że genialnie zagrał człowieka po udarze. Widziałem i Okruchy Dnia i Milczenie Owiec i wiele innych filmów z Hopkinsem i ta rola to top5 Hopkinsa bezsprzecznie moim zdaniem.

PS. oczywiście chodziło mi o "film" który sam kupuję nie filmweb więc sorka za pomyłkę.

ocenił(a) film na 7

Tak się składa, że dopiero zaczynam swoją "przygodą" z Anthonym Hopkinsem. Nie widziałem z nim zbyt wielu filmów i do tej pory za nim nie przepadałem. Po obejrzeniu "Wichrów Namiętności" Anthony Hopkins zrobił ogromne wrażenie swoją grą. Na pewno jeszcze nie raz sięgnę po film z nim w roli głównej.

Sam film mi się nie podobał. Nie wzruszył mnie tak jak niektórych wypowiadających się filmwebowiczów. Nie myślcie sobie tylko że nie oglądam dramatów, i że jestem jakiś nieczuły. ;D

Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
joker895

Mnie też nie wzruszył szczególnie więc nie martw się ;d

Hopkins zaś... polecam Okruchy Dnia - sam film dosyć nieciekawy, aczkolwiek jak chcesz zobaczyć kunszt Hopkinsa to warto się przemęczyć i oczywiście filmy z Hannibalem Lecterem. Podobno też dobrze wypadł w Tytusie Andronikusie.

ocenił(a) film na 7

Hannibala oglądałem jakoś tak na początku stycznia. Szczerze mówiąc nie zachwycił mnie ani film, ani specjalnie rola Hopkinsa. Przed obejrzeniem tego filmu dużo czytałem a także słyszałem pozytywnych opinii i zachwytów nad samym filmem jak i nad odtwórcą głównej roli. Być może dlatego aż tak bardzo mi się nie spodobał. Być może za dużo oczekiwałem, wymagałem?!

A co do filmu "Okruchy dnia" to mam go "na oku" już od dawna. Ale jakoś nigdy nie pokusiłem się żeby go w końcu ściągnąć i obejrzeć. Może najwyższy czas by to zrobić. ;D

użytkownik usunięty
joker895

Możesz troszkę się na nim wynudzić - nienawidzę tego określenia co do filmów i nigdy go nie używam, ale tutaj troszkę mi monotonność doskwierała. Niemniej warto było dotrwać do końca z "okruchami dnia" by zobaczyć Hopkinsa.

ocenił(a) film na 7

Prawda, że Hopkins zagrała rewelacyjnie w "Okruchach dnia", ale pisać, że ten film jest nieciekawy? Dla mnie jest to chyba z top 10 filmów jakie widziałem w życiu.

ocenił(a) film na 7
Alex303

*zagrał

ocenił(a) film na 10
Alex303

wystarczy jedna scena (gra Hopkinsa po udarze mózgu) aby powiedzieć że to jedna z najlepszych scen zagranych w jego twórczości... dziękuję nie mam więcej pytań

ocenił(a) film na 7
prox81

Widzę, że jesteś strasznie podatny (jak i sporo osób tu wypowiadających się) na chwalenie aktorów tylko dlatego, że zagrali rolę specyficzne, czyli np. narkomana, nienormalnego, niepełnosprawnego itd. Tak wiem, że to chwyta za serce i ogólnie jest bardzo "widowiskowe" do zagrania, ale niestety nie można ocenić czy aktor dobrze zagrał czy źle tylko dlatego, że przyjął taką rolę. Akurat Hopkins grający faceta po udarze mózgu wypadł bardzo słabo jak dla mnie, choć być może to bardziej wina reżysera, który wymagał od niego zagrania tak, a nie inaczej.
Prawdziwe aktorstwo jest wtedy, gdy wyraża się wiele emocji, w niepozornej roli, jak rola Hopkinsa jako lokaja w "Okruchach dnia". To była dopiero genialna gra.

ocenił(a) film na 10
Alex303

skoro przyjął taką rolę to wystarczy.... w końcu to oceniamy czy postać grana przez danego aktora jest wiarygodna czy też nie... jakby nie patrzeć większość osób uwierzyło że mają do czynienia z osoba bo udarze... a większość ma zawsze racje

ocenił(a) film na 7
prox81

Mam nadzieję, że żartujesz z ostatnim twierdzeniem. Przypominam, że zdecydowania większość wybrała Hitlera do władzy, poprzez demokratyczne wybory! :-)

ocenił(a) film na 10
Alex303

Ty mi tutaj nie przytaczaj historii bo jak dobrze wiemy jest to całkiem co innego. Poza tym większość ludzi jest za demokracją a nie za faszyzmem... i co łyso Ci?

ocenił(a) film na 7
prox81

Za bardzo nie wiem o co Ci chodzi, ale napiszę jeszcze raz, bo chyba nie zrozumiałeś - ta "większość" wybrała w sposób DEMOKRATYCZNY nazistów (faszyzm to był gdzie indziej głupku) do władzy, w legalnych wyborach.

ocenił(a) film na 10
Alex303

chodzi o to że w czasie 2 wojny światowej na świecie większość ludzi na całej kuli ziemskiej była za demokracją... tylko mała część (głownie Niemcy i Włochy promowały faszyzm) teraz rozumiesz czy jeszcze raz mam to napisać w podziale na %?

ocenił(a) film na 7
prox81

Ale jakie to ma znaczenie ile ludzi było za demokracją (akurat w tamtych czasach ten procent wcale nie był duży), kiedy to właśnie ten ustrój doprowadził Hitlera do władzy, a więc dał początek II WŚ? Bo za bardzo nie wiem co Ty mi chcesz udowodnić?

"głownie Niemcy i Włochy promowały faszyzm"

Oj słabo znasz historię, słabiutko.

ocenił(a) film na 10
Alex303

czyli wg Ciebie ten ustrój (demokracja) jest zły. Znajdzie się grupa oszołomów która potrafi omamić społeczeństwo, którzy potem ich wybiorą na przywódców :)... nie wiem dlaczego ale od razu stanęło mi przed oczami Prawo i Sprawiedliwość :P

ocenił(a) film na 7
prox81

No to ja widzę od razu, że jesteś leming, bo wiedza Twoja jest żałosna, informację o świecie sączysz z Tusk Vision Network (TVN jakbyś nie skumał) czy innej gazety.pl Mami społeczeństwo od iluś lat to PO, które jest najbardziej złodziejskim rządem III RP, doprowadziło Polskę do totalnego bankructwa, jesteśmy dzisiaj kolonią, a nie suwerennym krajem. Mimo wszystko takie debile jak Ty ciągle na nich głosują, bo są ogłupione tak, że widzą tylko dwie partie PO i PiS, które zresztą się dużo od siebie nie różnią (no może za PiS-u nie było tylu afer i nie zadłużono tak kraju). Także Tobie PO zabierze dom, zgwałci żonę, zarżnie dzieci to i tak będziesz na nich głos w wyborach oddawać, byleby tylko ten straszny Kaczyński nie doszedł do władzy - tak cię tuskowe media wychowały, a że jesteś tępakiem, który nie potrafi samodzielnie myśleć, to kupujesz wszystko co w TV mówią. Jesteś tzw. leninowskim "pożytecznym idiotą".

A co do demokracji - słaby ustrój, gdzie taki niedokształcony matoł jak Ty ma takie samo prawo głosu jak profesor politechniki. Widać po Polsce - od iluś lat u władzy są te same mordy. Przeciętny wyborca to niestety idiota...

ocenił(a) film na 10
Alex303

tak myślałem że Ty z PIS... to było czuć na odległość... tylko oni sączą jadem :) pozdrawiam :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Alex303

wiesz.... nie czytam wypowiedzi twoich do końca... wystarczy mi jedno zdanie poczatkowe aby wiedzieć że nie jesteś nic wart.... więc cały czas się ośmnieszasz

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Alex303

no i zgłaszam nadużycie za obrażanie... wiesz że twoja wypowiedz jest chamska?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Alex303

i co sie wypowiadasz o moim wykształceniu jak nic o mnie nie wiesz... oj zdziwiłbyś się chyba odnośnie mojego wykształcenia

ocenił(a) film na 7
prox81

Wystarczy, że przeczytałem co tu napisałeś i już widać, że nie znasz podstawowych faktów z historii, więc wykształcony to ty na pewno nie jesteś.

ocenił(a) film na 10
Alex303

i trochę kultury trochę człowieku... bo może ja jestem Tuskowym idiotą... a TY za niewychowanym przez rodziców "polakiem" który na lewo i prawo rzuca obelgami w ludzi ... ale to społeczeństwo ocenia kto jest idiotą... ten co prowadzi normalną dyskusje... czy ten kto obraża myśląc że jest inteligenty

ocenił(a) film na 7
prox81

Rozumiem, że w Twoim palikotowskim-tuskowym świecie słowo Polak to obraza. Ja jakoś jestem dumny z tego.

ocenił(a) film na 10
Alex303

hmmmmm palikotowskim-tuskiem... czy od razu można stwierdzić że jesteś jednak albo za Pisem albo za Solidarną Polską (czyli za Ziobrą i spółką odłame pisu)... bo za SLD nie jestes (bo oni rzekomo to komuchy) a PSL to psy na usługach Tuska.... więc albo że idiota i debil albo prowokujesz

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Alex303

a tak poza tym leming to inteligentne stworzenie... i mitem jest to że jest głupie... wszystko wzięło się z tego że Rosjanie źle ocenili spadek liczebności gatunku... a pokazanie na filmie przyrodniczym że skaczą do oceanu było wyreżyserowane (do czego autorzy się przyznali) więc śmieszy mnie to porównywanie do lemingów .... doczytajcie o tych gryzoniach i dopiero później piszcie... bo ośmieszacie się za każdym razem jak to o kimś piszecie. Pozdrawiam i wrzuć na luz bo Ci żyłka pęknie.... a tak oza tym nawet trochę mnie nie zdenerwowałeś (a pewnie o to Ci chodziło wyzywając mnie... ale nie będę się poniżał do twojego poziomu... po prostu znam swoją wartość) pozdrawiam i życzę powodzenia w tym swoim świcie nienawiści

ocenił(a) film na 7
prox81

Ale ja jestem wyluzowany. Po prostu tępię debilizm. Bo niestety tacy ludzie jak Ty też mogą iść na wybory, a później nasz kraj wygląda tak jak wygląda, czyli jest totalnym bankrutem, bo takie gamonie wybierają PO do władzy.

ocenił(a) film na 10
Alex303

a wiesz że ciężko Ci będzie w życiu??? bo chamstwo się niszczy a Ty bez wątpienia masz tą złą cechę

ocenił(a) film na 7
prox81

Dla moich znajomych jestem bardzo sympatyczny, ale takie tępe lemingi jak ty tępię z całym zaangażowaniem, póki jeszcze coś z tego kraju zostało i PO nie zdążyło jeszcze wszystkiego rozkraść. Jestem szkodliwy po prostu, w swojej głupocie, ale pewnie nigdy tego nie skumasz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones