PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1281}
3,9 54 098
ocen
3,9 10 1 54098
2,3 11
ocen krytyków
Wiedźmin
powrót do forum filmu Wiedźmin

Moim zdaniem ten film nie jest zły, a już na pewno nie w porównaniu do polskich filmów. Każdy ma własny gust, ale ja powiem co ja o tym myślę, ale rozumiem zdanie innych :) Może jak to przeczytacie to zmienicie zdanie, a jak nie to trudno :)
Po pierwsze - ten film jest jednym z bardzo, bardzo niewielu filmów fantasy POLSKICH, a jak na rok 2001, to na prawdę niezłe efekty ma, szczególnie ten smok. Tak, wiem, że w tamtym okresie powstał też władca pierścieni, ale mieli większy budżet no i opierali się na czymś popularniejszym niż taki wiedźmin, a to był taki jakby debiut polaków. Rozumiem, że niektóre są kiczowate, ale spójrzcie na niektóre amerykańskie filmy które są gorsze, a mają lepsze oceny. Może dlatego, że amerykańskie... dlaczego filmy fantasy już w ogóle nie powstają w polsce, a jak już to fanowskie ? Ja znam odpowiedź. Wszyscy tak skrytykowali tego wiedźmina, że już wszyscy boją się robić podobne filmy, jakby chociaż na siłę ludzie próbowali znaleźć zalety, to ludzie pomyśleli by - o, ludzie to lubią, ale to nie wyszło, zrobimy to lepiej ! - ale tak nie jest :(
Kolejna zaleta - moim zdaniem aktorzy są dobrze dobrani, nawet Geralt który nieźle pasuje, rozumiem, że według wielu np. Jaskier jest źle zaprezentowany, ale ja ten film traktuje jako ADAPTACJE, a nie EKRANIZACJE, a to 2 różne rzeczy, trzeba na coś przymykać oko. No tak, gra aktorska wielu aktorów nie jest za dobra, ale nie jest też tragiczna.
Bardzo podobają mi się widoki w filmie, są bardzo ładne i rozległe, idealnie pasują. No i szary, specyficzny klimat którego trudno się gdzie indziej doszukać, to tez jest zaleta :) Muzyka jest bardzo fajna, może nudzi trochę ten sam rytm melodii przez cały film, ale nie jest źle, a muzyka w tle jest niezła. Fabuła też, mimo, że czasami są jakieś nieścisłości i nie wiadomo skąd rzeczy, ale ogólnie jak na taki film jest fajnie :) Ja tam byłbym za, żeby ludzie jakoś zaczęli wychwalać zalety w tym filmie i jakoś wołali, że chcą więcej takich filmów, tylko lepiej wykonanych, ale jakoś to pokazać, bo to co teraz jest to tak nie za bardzo, to może kiedyś się ktoś zainteresuje i zrobią taki film fantasy, niekoniecznie o wiedźminie, i będzie polski i fajny :) Już sama formuła serialu o wiedźminie mi się podobała, też coś unikatowego :) Ok, to moje zdanie. Co do oceny: moim zdaniem za niska, chociaż 6-7 powinna mieć. Rozumiem, że podobno nawet sam Sapkowski się pod tym filmem nie podpisuje, ale ja go oceniam nie jako uniwersum wiedźmina, tylko jako film fantasy :)

ocenił(a) film na 4
Sporeczek

Ostatni żaden polski film nie wybił się, dlatego wole aby Polacy zostali w spokoju wiedźmina, raz próbowali nie wyszło.

Co do samego filmu to nie jest on zły, ale ma strasznie mało spójności, wiem ,że Sapkowski pisze bardzo chaotycznie, ale film w ogóle nie trzyma się kupy, 100 razy lepszy jest serial.

ocenił(a) film na 1
mich145

Tylko jest jeden problem, to nie jest cholera żaden film! To ok. 10 godzin serialu zmontowanego w 2 godzinny film pełnometrażowy. To tak jakby powiedzieć że trailer jest filmem. Kolejny tani chwyt na kasę, zresztą w Polsce powtarzany przy wielu serialach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones