PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=639928}

Wiejska idylla

Cottage Country
4,7 1 520
ocen
4,7 10 1 1520
Wiejska idylla
powrót do forum filmu Wiejska idylla

7/10 im plus

ocenił(a) film na 7

W żadnym wypadku nie kierujcie się oceną! Jeśli komuś podobał się film PORĄBANI albo klimaty
ala ZRĘCZNE RĘCE czy też starsze klimaty ala LALECZKA CHUCKY czy MARTWE ZŁO to śmiało
polecam. Jak dla mnie jest to bardziej komedio horror. Całość ogólnie na +

ocenił(a) film na 7
abdul85

Przypomniało mi się że jeszcze z komedio horrorów całkiem niezła była KRWAWA UCZTA:) oooo i SZKOLNA JATKA to też podobny klimacik:)

ocenił(a) film na 3
abdul85

hm, zupełnie nieudane nawiązanie do Porąbanych. Ci sami aktorzy nie robię jeszcze filmu. W połowie wyłączyłam, pierwszy raz od dawna.

ocenił(a) film na 3
abdul85

Proszę nie obrażać mi tu "Porąbanych". ;) "Wiejska Idylla" nie ma praktycznie nic z nim wspólnego, to denna "czarna komedia" w której humoru (jakiegokolwiek) są śladowe ilości. Taki "obrys" wokół denata, którym jest ten film. Nie ma sensu się rozpisywać, odradzam zainteresowanym.

abdul85

Zgadzam się ,film dobry. Dzięki tobie zabrałem się za niego,dobrze ze wymieniłeś porąbanych.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
ter83

ciesze sie ze moje gusta ktos powiela;)

ocenił(a) film na 7
abdul85

Super klimacik ocena żenująco niesprawiedliwa:)

ocenił(a) film na 7
abdul85

Film głupi na maxa, ale właśnie przez to śmieszny, nieprzewidywalny i po prostu przyjemnie się oglądało. No i to zakończenie :) Średnia zdecydowanie za niska, chociaż mogę zrozumieć, że to film nie dla każdego.

ocenił(a) film na 6
abdul85

Spodziewałem się właśnie czegoś w stylu "Porąbanych" i w tym ujęciu się zawiodłem, bo na pewno nie jest to horror komediowy, parodia czy pastisz gatunku. Równocześnie zaskoczył mnie ten film in plus (pożyczam zwrot) - kryminało - dreszczowiec, trochę czarnej komedii, trochę horrorowych kliszy, no i w sumie sporo wątków obyczajowych, czy nawet psychologicznych (heh, brzmi dumnie, ale naprawdę ciekawie był pokazany związek głównych bohaterów, jego przemiana czy porównanie ze związkiem rodziców Chipowskich). Mi osobiście ten miszmasz skojarzył się najbardziej z filmami braci Coenów, szczególnie z "Fargo". Ich wielbiciel mogliby się na to oburzyć, ale pardon, tak mi się ta niestandardowa i nieprzewidywalna fabuła oraz klimat kojarzą.