The Age of Innocence

plakat - Wiek niewinności (1993)

opisy filmu

(3)
  • Nowy Jork, lata 70-te XIX wieku. Życie towarzyskie toczy się tu głównie na salonach i w operze, do której ludzie przychodzą raczej po to aby się pokazać, niż aby zobaczyć samo przedstawienie. Kultura wykorzystywana więc jest jako pretekst do spotkań "elity". Dokładniej charakterystyki postaci przybliża nam narratorka. Głównym bohaterem jest Newland Archer, zaręczony z piękną i dobrze urodzoną Mary Welland - w ten sposób mają się połączyć dwie z najbardziej wpływowych rodzin w Nowym Jorku. Gdy do największego miasta Ameryki przyjeżdża hrabina Ellen Oleńska , wyższe sfery plotkują na jej temat. Hrabina przyjechała z Polski uciekając od męża i pragnie wziąć z nim rozwód, co jest źle przyjmowane przez tutejsze konserwatywne środowisko. Ellen jest kuzynką Mary Welland, dziewczyny uroczej, choć naiwnej i nie do końca orientującej się w układach i intrygach śmietanki towarzyskiej. Mary szczerze zakochana jest Newlandzie, ale ten przebywając z jej kuzynką zakochuję się w niej i to z wzajemnością, ale oboje zdają sobie sprawę z tego, że taki związek spowodowałby ogromny skandal...
    Wspaniałe zdjęcia i kostiumy to niewątpliwie rzucająca się w oczy zaleta tego filmu.

  • Nowy Jork, lata 70. XIX w. Młody prawnik Archer jest zaręczony z piękną i majętną May. Jego uwagę zwraca niespodziewanie kuzynka narzeczonej, hrabina Ellena Olenska, która wróciła z Europy. Ponieważ Ellen szukuje się do rozwodu, nowojorskie kręgi towarzyskie bojkotują jej osobę. Nie przeszkadza to Archerowi, który zakochuje się w hrabinie. Ta jednak przez wzgląd na kuzynkę odrzuca jego awanse.

  • Głównym bohaterem filmu jest Newland Archer (Daniel Day-Lewis) młody, obiecujący prawnik, który w skrytości ducha marzy o wielkiej namiętności. Wyrzeka się jednak swych pragnień i zaręcza się z uroczą, choć niezbyt interesującą dziewczyną z wyższych sfer, May Welland (Wynona Ryder). Gdy w Nowym Jorku zjawia się piękna kuzynka May, Ellen (Michelle Pfeiffer), Newland stawia na wszystko na jedną kartę i postanawia zasmakować prawdziwej miłości.

opinie i nagrody
multimedia
pozostałe