PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4185}

Wielka draka w chińskiej dzielnicy

Big Trouble in Little China
6,7 17 872
oceny
6,7 10 1 17872
6,8 8
ocen krytyków
Wielka draka w chińskiej dzielnicy
powrót do forum filmu Wielka draka w chińskiej dzielnicy

Carpenter na luzie

ocenił(a) film na 9

Te ascetyczne, mroczne i klimatyczne filmy Carpentera są dziełami kultowymi aż po dziś dzień.
Niestety gdy ów reżyser postanawia nakręcić coś lekkiego, wszyscy zawsze są na nie. Z "Wielką
draką..." jak i z "Wampirami" tak właśnie było. skupmy się jednak na tym pierwszym.
Jest to film który bardzo odstaje od standardowego stylu reżysera. Tym razem Carpenter nie
emanuje mrocznym klimatem a postanawia się po prostu dobrze bawić. W efekcie dostajemy
zabawna rozwałkę w stylu chińskich filmów o sztukach walki.
Trzeba przyznać że film jest bardzo intensywny. Mamy bitwy uliczne, czarny, demony, kilka
zabawnych scen, Kurta Russela w środku tego wszystkiego. W filmie dzieje się naprawde dużo i
osobiście pochłaniałem to wszystko z pzyjemnością.
Zresztą, z praktycznie tą samą ekipą co tutaj Carpenter nakrecił także "Księcia Ciemności".
Muzyka w filmie jest jak zawsze świetna, zwłaszcza motyw przewodni.
Reżyser jednak zadbał też o klimat i często bawi się kiczem, różnymi schematami i komedią.
Ciężko mi zrozumieć, skąd tyle negatywnych opinii. Wystarczy wrzucić na luz i po prostu się
dobrze bawić.

ocenił(a) film na 7
mim1312

Popieram i też nie rozumiem tego narzekania. Film ma swój klimat, jest zabawny, fascynujący i nietypowy :) Nie każdy film musi być artystycznym, cieżkim dziełem, ten film jest rozrywkowy i klimatyczny, a to wielka zaleta takiego kina. :)

ocenił(a) film na 9
ArturHirth

no i słuszna racja, polać mu !

ocenił(a) film na 9
mim1312

A zabawa była wręcz R E W E L A C Y J N A i dlatego moja ocena to 9/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones