PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=647202}

Wielki Liberace

Behind the Candelabra
6,5 15 295
ocen
6,5 10 1 15295
7,0 24
oceny krytyków
Wielki Liberace
powrót do forum filmu Wielki Liberace

Obleśny film o obleśnym starym pianiście z zamiłowaniem do męskich pośladków... Rola Douglasa świetna - tak się wczuł w tę perwersyjną i pełną blichtru postać, że gdy tylko na niego patrzyłam, miałam ochotę wymiotować.

Niestety jestem na nie

użytkownik usunięty
Juvie

Film jest piękny przez duże P!

ocenił(a) film na 3

Niestety bardzo muszę się nie zgodzić.
Uznałam, że nie doceniłam tego filmu i postanowiłam zobaczyć raz jeszcze, wiedząc, czego mogę się spodziewać.
Tym razem był jeszcze mniej znośny... Nie, nie i jeszcze raz nie.

użytkownik usunięty
Juvie

4/10? co ty wgl wiesz o ocenianiu? ZERO

ocenił(a) film na 3

Co ja wiem o ocenianiu to moja sprawa.
Mam prawo do subiektywnej opinii nt. filmu i z tego prawa korzystam.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
Juvie

Zgadzam się, ten film też wywował we mnie nagatywne odczucia. Podczas oglądania czułam jeden wielki niesmak.
Przedstawiony w filmie świat w skrócie: kicz, pieniądze, szampan i seks i kryjąca się za tym wszystkim wielka pustka. Bohaterowie:dymający i dymany.

ocenił(a) film na 8
Juvie

"Obleśny film o obleśnym starym pianiście z zamiłowaniem do męskich pośladków..."
Chyba niedokładnie film oglądałeś

ocenił(a) film na 3
bezdread

W takim razie do innych części ciała młodych mężczyzn, na jedno wychodzi.

ocenił(a) film na 8
bezdread

Myślę, że Juvie bardzo dokładnie obejrzał film. Miałem podobnie odczucia co on. Ale w przeciwieństwie do niego, to że robiło mi się niedobrze dzięki grze głównych aktorów uznałem ją za główną zaletę tego filmu.

ocenił(a) film na 6
Juvie

Oceniając film ocenia się grę aktorską, scenografię, reżyserię, kostiumy, muzykę itd, a nie to kim był bohater filmu. Rola Douglasa była taka wyśmienita, tak się wczuł w rolę, że aż.. muszę zjechać film. Zabierając się za film nie wiedziałaś o kim jest? W takim razie daj sobie spokój w ogóle z oglądaniem jakichkolwiek filmów. Ewentualnie przerzuć się na animowane. Tam nic Cię nie zgorszy.

ocenił(a) film na 3
berni_

Przepraszam bardzo, jak mam docenić film, jeśli powoduje on u mnie wymioty? Co z tego, że kostiumy były ładne, jeśli ludzie (odgrywani przez aktorów) w nie ubrani byli kreaturami?
Zabierając się do tego filmu wiedziałam, że jest on o wielkim pianiście (który jest gejem). Nie o starym oblechu, który ma źle poukładane w głowie.
Ponadto zdziwiłbyś się, drogi kolego, co gorszącego można znaleźć w filmach animowanych.

Juvie

to raczej zadna tajemnica, ze byl troche ekscentryczny a jego zycie prywatne to byl jeden wielki mess ;d a jesli film, ktory jest naprawde przyzwoicie zrobiony i ma swietna obsade wywoluje u Ciebie wymioty tylko dlatego, ze kilka razy sie bzykali to albo jestes 40letnia dziewica albo zwyczajnie powinnas ogladac wylacznie komedie romantyczne z drew barrymore albo kate hudson ;) tam kulturalnie trzymaja sie za raczki i daja calusy w policzek ;*

Juvie

Biedna z Ciebie..pustułka..:-)Niczego nie widzisz spoza czubka męskiego f...ta..A to nie jest Twoja sprawa;kto z kim i jak żyje,byleby nie krzywdził dzieci i zwierząt!Aaaaa!I gdybyś kiedyś zwiedzała Rzym i Watykan-żeby Twoja noga nie przestąpiła progu Kaplicy Sykstyńskiej!Bo Michał Anioł także był homoseksualistą i ważne dla niego były "męskie pośladki"..I to co między nimi!:-)))Biedna,prowincjonalna gąsko;gotuję się;bo przez takie..garkotłuki z przemyśleniami znad smażenia mielonych-gej-geniusz Czajkowski został zmuszony do samobójstwa!Znam środowisko homoseksualne;pracowałam w nim przez lata..Są to wrażliwi ludzie,bardzo zdolni..Mnie ..nie przeszkadzają-bo ja oceniam tylko to co dzieje się POD MOJĄ WŁASNĄ BIELIZNĄ;poza tym..oni nie krzywdzą kobiet.............
Liberace był GENIUSZEM!Sam Paderewski patronował początkowo Jego karierze,zachwycony Jego niesamowitym talentem!Władzio wybrał rozrywkę;wybrał amerykański kicz,ale uczynił z niego Sztukę i to sztukę na wyżynach!To dzięki Niemu zaistniał potem Presley;Jackson;Renato Zero;Gaga..Oni wszyscy się na Nim wzorują..Ale..jakiejś prowincjonalnej gęsi-zbiera się na wymioty..Prywatnie-kochał szaleńczo swoją Matkę;był dobroczyńcą i wielokrotnym fundatorem setek przedsięwzięć charytatywnych..Swój bajeczny majątek przeznaczył testamentem na stypendia dla młodych pianistów..Był DOBRYM CZŁOWIEKIEM!Tylko..cóż z tego,jeśli gąska nawet nie słyszy Jego fenomenalnej gry na fortepianie;nie dostrzega ogromnego uroku osobistego..Gąska..widzi tylko "męskie pośladki"..I niech lepiej na tym poziomie-pozostanie...

ocenił(a) film na 3
dobbiacco_attersee

No cóż, gdybyś poświęciła 5 sekund, żeby zajrzeć na mój profil, darowałabyś sobie cały ten wstęp na temat tego, że homoseksualiści też potrafią być wspaniałymi ludźmi, blablabla... Napisać, że film obleśny i od razu go za homofoba biorą...

Wskaż mi jeden moment w filmie, w którym pokazują Liberace jako dobrego człowieka. Jeden. Nie znam jego biografii, leży zdecydowanie poza moimi zainteresowaniami muzycznymi i trafiłam na ten film przypadkiem.
Co widać z perspektywy laickiego widza (streszczenie):
1. Liberace zauroczony dupą jakiegoś chłoptasia przygarnia go i (pozornie) nieba mu uchyla.
2. Po jakimś czasie Liberace zaczyna owego chłoptasia ograniczać i, co gorsza, zaczyna go też niszczyć.
3. Zabawka się popsuła i Liberace bierze nową, poprzedniej zabierając wszystko, co od niego otrzymała.

W międzyczasie Liberace i zabawka numer 1 w kiczowatych strojach (kwestia gustu, wiem) wjeżdżają na scenę i grają na pianinie. W międzyczasie... Między jednym męskim pośladkiem i drugim. Między tym, jak Liberace odstawia zazdrosne szopki, a potem sam idzie pukać inny pistolet.

Skoro w Liberace było coś poza dewiacjami, to tym bardziej film powinien otrzymać jak najniższą notę, ponieważ nie udało się twórcom filmu przemycić ani jednej jego dobrej cechy. Miłość do matki? Nooo, cośtam było,ale potraktowane po macoszemu. Przyjęcia charytatywne? Mhm.

Juvie

Nie zgadzam się, że film powinien otrzymać jak najniższą ocenę. Douglas zagrał dobrze nieciekawego człowieka, problemy tam ukazane i społeczne, i psychologiczne istnieją naprawdę. Zresztą film jest bardzo moralizatorski bo zło zostaje ukarane: AIDS dla Liberace'a, odrzucenie dla jego chłoptasia (rozbawiła mnie scena gdy prawnik mówi mu, że nie jest przyjęte płacenie za seks - a on chciał odprawy pieniężnej jak rozwodząca się żona!) Ogólnie myślę, że film niesie pewną wartość informacyjną - zastrzeżeniem, że nie wszyscy homoseksualiści są tacy. Mam wrażenie, że bycie gejem jest nieszczęściem. Chyba że ktoś siebie samego okłamuje, jak bohaterowie tego filmu - i pogrąża się w hedonizm, alkoholizm, narkotyki itd.

ocenił(a) film na 6
Juvie

Rozumiesz co to jest FILM? Nie rzeczywistość, tylko FILM. OPARTY NA FAKTACH FILM!! FILM? Przeliterować?

Juvie

Już sam plakat prowokuje u mnie wymioty, a żołądek mam mocny.

Juvie

ojej ile polokatolickiej cebuli

ocenił(a) film na 1
Juvie

Czy ktoś oprócz pedałów jest w stanie to w całości obejrzeć,obawiam się,że nie.
Koszmar,tragedia i jeszcze większy wstręt u mnie wywołał do tych dewiatów!
To nie jest film do paradokument o obleśnym zboku.
Ludzie jest tyle fajnych filmów o prawdziwej miłości pomiędzy kobietą i mężczyzną,nie rozumiem po co i komu kręcą takie zero i totalne dno!

ikrzys

Geje w natarciu, szkoda czasu, palców i nerwów, pozdrawiam normalnych, tzn. Ciebie i Juvie...:-)

ocenił(a) film na 6
Juvie

Możliwe, że to przez to, że możesz cierpieć na homofobię... dorośnij i nabierz dystansu, a dostrzeżesz w filmie rzeczy, o których on opowiada.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones