PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=394398}
7,7 156 949
ocen
7,7 10 1 156949
5,1 17
ocen krytyków
Wielki Mike. The Blind Side
powrót do forum filmu Wielki Mike. The Blind Side

Oscar dla Sandry

ocenił(a) film na 8

Sandra była świetna ( i wyglądała fantastycznie) ale czy to rola na Oscara? Nie pamiętam za co Meryl Streep była wtedy nominowana Mamma Mia czy Diabeł, ale wydaje mi się, że w obu filmach była lepsza niż Sandra w tym. Z drugiej strony Oscary już dawno straciły swój prestiż i sens. To teraz taka terytorialna nagroda, każdy ma szanse dostać byle by był z usa. (nie dotyczy Meryl Streep ;))

ocenił(a) film na 5
sylvia_fw

to sobie sprawdź za co była Meryl nominowana

sylvia_fw

Meryl S. to tandeciara i przereklamowane pudło nicości więc nie ma się co dziwić.

ocenił(a) film na 6
markin

Nie wiesz o czy mówisz

elisa_filmweb

bynajmniej

ocenił(a) film na 6
sylvia_fw

Meryl Streep była nominowana za Julie i Julia z 2009 roku.

http://www.filmweb.pl/awards/Oscary/2010

ocenił(a) film na 8
sylvia_fw

Na uwagę zasługuje fakt, iż Sandra niespełna dwadzieścia cztery godziny wcześniej została uznana za najgorszą aktorkę roku − otrzymała Złotą Malinę za udział w filmie Wszystko o Stevenie.
To pierwszy przypadek w historii, kiedy w jednym roku aktor zostaje jednocześnie nagrodzony za najlepszą i najgorszą rolę sezonu.

anula0001

I na dodatek odebrała tą Malinę co rzadko się zdarza ;)

JulianneGirl

Trzeba mieć dystans, jak Halle Berry ;D

ocenił(a) film na 6
sylvia_fw

Za co? Zagrała świetnie, ale nie była to rola oskarowa. Meryl potrafi zagrać tam gdzie inni wymiękają, a Sandra zazwyczaj gra w łatwych Amerykańcach.

ocenił(a) film na 8
AndcRew

Akurat w tym przypadku J&J to nic specjalnego a nominacja dla MS była grubo na wyrost. SB zagrała wszystko poprawnie a Oscara dostała też za to, że film był o american dream i o futbolu.

ocenił(a) film na 9
sylvia_fw

W filmie tym Sandra była niesamowicie seksowna, i za to już dałbym jej Oscara ;) hehe

ocenił(a) film na 8
sylvia_fw

Każdy ma swój gust i po prostu trzeba to szanować. (Serio. Inaczej wychodzą internetowe przepychanki na poziomie gimnazjum od których ludzie niestety rzadko kiedy stronią.) Ale to tylko tak gwoli samoobrony gdyby przeciwnicy i hejterzy zdecydowali się urozmaicić sobie życie krytykując moją opinię. Od siebie powiem tylko tyle, że oglądając ten film jednym z największych plusów, jaki przez cały seans rzucał mi się w oczy była właśnie gra Sandry Bullock. Uważam że w pełni zasłużyła na to wyróżnienie chociaż niewątpliwym jest, że jej zwycięstwo było też w dużym stopniu uwarunkowane tematyką filmu.

sylvia_fw

Tyle się mówi o dyskryminacji kobiet w Hollywood, ale jak się temu bliżej przyjrzeć to prawie każda sławna aktorka dostała Oscara. Nawet jeśli była znana z infantylnych, mało ambitnych filmów. Z mężczyznami jest odwrotnie. Jak mają wiele fimów na swoim koncie godnych uwagi to nikt ich za to nie nagradza Oscarami.

ocenił(a) film na 9
sylvia_fw

Dla mnie była to nagroda zasłużona. Uwielbiam Meryl, zagrała rolę Julie "oscarowo", ale oglądając The Blind Side szczęka mi opadła, jak zobaczyłem, co robi z rolą "kury domowej" moja ulubiona aktorka komediowa, dziewczyna z sąsiedztwa. A tymczasem.... no dla mnie to był szok i podziw jednocześnie. Szkoda, że taką rolę dostała tak późno.

sylvia_fw

Sandra nie była świetna, ona była zaje*ista w tym filmie!

ocenił(a) film na 6
sylvia_fw

Szczerze mówiąc, jak zobaczyłem, że Sandra Bullock grając w tym filmie ma 45 lat to zrobiłem takie :O :D
Wygląda o co najmniej 5 lat młodziej. Co do oscarów to od dawna już nie są rozdawane za kunszt aktorski, a za to w jakim filmie się gra. Im bardziej związany z nowomodną poprawnością polityczną pokazującą biednych żydów, dobrych murzynów, dramaty z gejami itd. tym większa szansa na oscara.
Choć nie powiem, Sandra Bullock zagrała całkiem dobrze w tym filmie. Inna sprawa, że fabuła nie dawała jej roli na wielki popis.

ocenił(a) film na 9
Zihat

Widzę, że tutaj jak zwykle. Banda ludzi, którzy nie mają pojęcia o aktorstwie dyskutuje o tym komu się należy oscar za aktorstwo.

Wiesz czym jest warsztat aktorski? Jakie role gra się łatwo a jakie trudno? Na co zwracać uwage podczas odgrywania roli?
C h u j a wiesz. Nie masz o tym pojęcia. Patrzysz na aktora i myślisz: o, podoba mi się = dobrze zagrał.
Czyli klasycznie na tym forum - nie znam się ale się wypowiem.

sylvia_fw

Co wy macie z tą Meryl? Przy każdej aktorce która w danym roku zdobyła Oscara i w rywalizacji o statuetke pokonała Streep, zawsze ktoś musi założyć temat NIE ZASŁUZONY OSCAR, JAK MOGŁA POKONAĆ MERYL.... Najlepiej żeby Streep wygrywała Oscara za kazdym razem... Streep była nominowana za "Julie i Julia" i z reką na sercu mogę napisać że tak groteskowej, przesadzonej i sztucznej kreacji nie widziałam już bardzo dawno. Streep nie szarżowała tak nawet w "Sierpniu w Osage...". Bullock natomiast zagrała zwyczajną rolę jakich wiele. Niczym się tutaj nie wyróżniała. Gabourey Sidibe była wtedy najlepsza! Jej roli w "Hej Skarbie" nie sposób jest zapomnieć. W drugiej kolejnosci nagrodzilabym Helen Mirren. ROli Mulligan nie widziałam. Streep natomiast predzej nominowalabym do Złotej Maliny.

ocenił(a) film na 5
MaliniaEscobar

o, w końcu w tej dyskusji ktoś wspomniał o Gabourey. niezwykła rola, godna każdej nagrody, sam film niezwykle przejmujący

sylvia_fw

Zgadzam się z Tobą w kwestii Oscarów - dla mnie straciły wszystko kiedy Jennifer Lawrence dostała statuetkę za Silver Linings Playbook. Od tej pory to tylko komercyjna i polityczna sztuczka mediowa :) Więc Oscar dla Sandry jest tu jak najbardziej OK :)