PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=472866}

Wielkie oczy

Big Eyes
6,8 75 178
ocen
6,8 10 1 75178
5,4 22
oceny krytyków
Wielkie oczy
powrót do forum filmu Wielkie oczy

Czy naprawdę nikt z krytyków nie dokopał się przed rozprawami w sądzie do zdjęcia w gazecie, do którego pozowali oboje, Margaret i Walter, na którym ona maluje dziecko, a on udaje, że maluje widoczek? I to widoczek jak twierdził paryskiej alejki, a niby te obrazy malował w Paryżu, więc tu kolejna jego wpadka. W każdym razie to zdjęcie dowodziło całego oszustwa.

Pherooo

Aż z ciekawości przejrzałem drugi raz film bo nie pamiętałem. I rzeczywiście, masz racje. W dodatku właściciel galerii nowoczesnej sztuki (ten na przeciwko którego Walter otworzył swoją galerię) mógł potwierdzić że Walter pokazywał mu obrazy i mówił że to żony.

użytkownik usunięty
Dany62010

A wy myślicie, że wsztstko w filmie to prawda... To film - interpretacja pewnej historii na faktach, którą zrobił reżyser i to dość nieudolnie, rekłbym.

No bo jak inaczej nazwać fuszerkę reżyserską Burtona, gdy Christoph Waltz szarżuje rolą jak kreskówkowy antagonista kręcący wąsem, z bajki typu Dudley Do-Right! Odrażające!

ekipa Burtona nie raczyła nawet z nikim ze strony Waltera nawet porozmawiać. Ot, feministyczny obraz jakie to biedne kobietki były kiedyś co chwyta za serce i nabija kasę producentom po co komplikować sprawy i dawać obraz zbliżony do rzeczywistości jak można wysmolić papkę i więcej na niej zarobić.

markin

fałszowanie rzeczywistości to biznes, nie feminizm

mikoszr

a feministki to kto jak nie biznesłumen

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Gamera

dla mnie Burton to tylko "Edward" i "Sok" może coś tam w dużo niższej strefie, no ale to dla mnie.

ocenił(a) film na 7
markin

@markin, nie wiesz nic o feminiźmie więc chociaż nie zgrywaj odrażającego mizogina.

ocenił(a) film na 5
baxinski

Feminizm to choroba umysłowa. I piszę to jako kobieta.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Gamera

Tak jak seksizm, mizoginizm, rasizm... to wszystko są odchyły powstające w głowie....
A w jakim zdaniu Twój przedmówca twierdził inaczej?

ocenił(a) film na 5
Gamera

To wracaj do kuchni, bo gdyby nie feminizm, to nikt by Ci komputera dotknąć nie pozwolił :P

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem


dobrze ze cie wykopsali!

użytkownik usunięty
Dany62010

Też rzuciło mi się to, że Walter pokazywał obrazy "swoje" oraz Margaret facetowi z galerii, mówiąc które są jego, a które żony, nie ma opcji, że facet by tego nie zapamiętał, szczególnie że zwrócił uwagę na te wielkie oczy i poświęcił im chwilę. Byłem pewny, że będzie ich szantażował, a tu nic. Bardzo naiwnie opowiedziana historia, oglądałem w tv, byłem pewny, że to jakiś słaby scenariusz i rozwaliło mnie gdy zobaczyłem w napisach, że to biografia. Ciekawe jak było naprawdę.

Pherooo

prawda jest zupełnie inna film jest robiony tylko z jednej strony historii z Walterem Keanem nikt się nie konsultował ani nie pytał o nic. A rzeczy się mają inaczej nie wiadomo jaka była wrażliwość Waltera, prawda jest taka, że Walter wielkie oczy namalował swojej żony w roku 1940 zanim spotkał Margaret. Bratanek Waltera też mówił, że nikt z ekipy nie był zainteresowany sprawą od strony Waltera.

Więc wiesz to film ma działać na emocje i zarobić kasę a prawda nikogo nie interesuje. Sprawa jest taka, że tak ukazana opowieść jest bardziej emocjonalna - te biedne kobietki etc... a może koleś ja kochał i odpuścił spory dając jej to czego chciała co się BARDZO CZĘSTO DZIEJE to faceci kochają mocniej i bezinteresownie.

użytkownik usunięty
markin

Dobra prowokacja ale nie przejdzie. Nie toleruję damskich bokserów, więc Walter, nawet jeśli namalował łoczy, to za bicie żony do piekła - paszoł won.

Film jest słaby, bo jest słaby a nie dlatego, że Waltera w nim skrzywdzono. Walter sam krzywdził.

a kogo obchodzi co ty tolerujesz, skąd wiesz czy Walter kogoś bił. Baby nawet są w stanie posądzić cię o gwałt.
Tak się nad kobietami nie rozczulaj chyba, że masz 12 lat i jeszcze nie masz z nimi doświadczenia.
A film nie jest warty czasu.

ocenił(a) film na 7
markin

Faceci kochają mocniej i bezinteresowniej? No chyba siebie samych...

ocenił(a) film na 5
honey1

Kobiety to pieprzone egoistki... Mówię o popieprzonych feminazistkach....

Gamera

zgadza się, i na domiar mało kto widzi, że współczesne feministki mają poglądy faszystów z lat 30tych
bo feministki z lat 30tych były przeciwniczkami aborcji, taki mały przykład

ocenił(a) film na 7
Gamera

o, widzę, że to już zlot mizoginów. panowie, jeśli nienawidzicie kobiet, to może spotkacie się przy lufie w barze i pogadacie zamiast bezwstydnie chwalić się tym na internetowym forum?

użytkownik usunięty
markin

trudno żeby konsultowali się z Walterem, skoro ten zmarł w 2000 roku

ocenił(a) film na 9
markin

Ojejku biedaczek :(

ocenił(a) film na 4
markin

Jak mieli się z nim konsultować, jak on od 2000 roku nie żyje? XD

ocenił(a) film na 8
Pherooo

Zdjęcie nie było robione do gazety, tylko na ulotkę reklamującą wystawę. Tych ulotek było na tyle mało, że zniszczenie ich przez Waltera nie było żadną filozofią. Nie był on także w tym czasie na tyle sławny, żeby ktoś tą ulotkę nawet przeczytał.

ocenił(a) film na 6
Pherooo

brawo za spostrzegawczość!

Pherooo

Albo, jeszcze prościej, mógłby wystarczyć któryś z wczesnych portretów jej córki - obraz z czasów, gdy Walter nie mając nawet pojęcia o istnieniu Margaret (i vice versa), nie mógł też znać Jane.

ocenił(a) film na 6
Pherooo

Moim zdaniem nie masz racji. Faktycznie pozują do zdjęcia w gazecie, chociaż nie do końca pamiętam, ale jestem pewny jednej rzeczy - Keane namalował obrazy we Francji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby namalował coś w innym kraju. No ja to tak rozumiem. Nie pamiętam, żeby mówił, że poza Francją niczego nie maluje.

ocenił(a) film na 9
Kamysto

nie malował we Francji, ukradł paryskie widoczki Cenicowi.

ocenił(a) film na 5
Pherooo

A propos ciekawostek. Obraz z wielkimi oczami wisi na ścianie w pokoju sąsiadki sióstr, na początku filmu "Co się zdarzyło Baby Jane?" z 1962 roku. U mnie to jest 15 minuta i 11 sekunda. Mama wchodzi do domu, córka ogląda telewizję. I jak je z przodu pokazują wisi obraz dziecka - dziewczynki z kotkiem na rękach. Wcześniej nie zwróciłam na to uwagi, dopiero dzisiaj, gdy go ponownie oglądałam zwróciłam uwagę. :-)
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Gamera

dokładnie!!! to ten obraz :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones