PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658317}

Wielkie piękno

La grande bellezza
7,7 71 951
ocen
7,7 10 1 71951
8,2 40
ocen krytyków
Wielkie piękno
powrót do forum filmu Wielkie piękno

miałem wrażenie, przy wielu fajnych rozwiązaniach, których dopuścił się reżyser :), że ten film jest jakoś sztucznie nadmuchany. Ta spowolniona akcja, spokojna muzyka a czasami pojedyncze dźwięki, jakiś rodzaj niedomówień, jakaś taka kontrastowość zachowań i wiele, wiele innych - to wszystko tworzyło dla mnie jakiś taki twór, który wręcz karze mi myśleć, że oglądam coś wyjątkowego, gdzie zaraz główny bohater będzie świadkiem olśnienia, które oświetli jego życie, a widzom wskaże klucz, jak żyć, gdzie szukać własnego piękna. Film na tle większości innych jest ciekawy, czasami oryginalny, ale dla mnie chwilami był za bardzo pretensjonalny, jego forma czasami nie pasowała mi do treści, która jest ważna, ale mimo wszystko nie pasująca do takiego "opakowania".
No i Toni Servillo. Świetna twarz, świetny aktor.

paniczBartosz

miałam bardzo podobne wrażenie. Choć sposób narracji był niewątpliwie celowo chaotyczny, to jednak w wielu wypadkach miałam wrażenie oglądania następujących po sobie gagów z obśmianymi już gdzieś przykładami i problemami. Te dowcipy sytuacyjne były może i śmieszne i może do kogoś trafiło skontrastowanie ich ze sprawami poważniejszymi i dużej wagi, ale jak dla mnie było to często zbyt rozchwiane i nieskładne, momentami wręcz irytujące... Mimo to film wart obejrzenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones