Czy ona go kochała?

Witam, chciałbym przedstawić wam mój punkt widzenia w pewnej sprawie i zapytać o wasze
zdanie.

Chodzi mi o to, że miałem nieodparte wrażenia, że Tessa nie kochała Justina tak jak on ją. Nie
była mu w pełni oddana, większą miłością darzyła swoje śledztwo. On natomiast był jej w pełni
oddany i wierny jak przysłowiowy pies ogrodnika (z tym mi się tytuł też kojarzy). Na początku
filmu miałem wrażenie, że wręcz ona wykorzystuje go tylko dlatego, żeby dostać się do Afryki i
nic do niego nie czuje. Dziwne miałem wrażenie oglądając to, przyznam szczerze, że nie
obdarzyłem Tessy taką sympatią jak chociażby postać Justina.

Chciałbym się dowiedzieć jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy ktoś miał podobne
odczucia?
(I uprzedzam wszystkich próbujących mnie hejtować gimbusów albo zakochane 13-latki, że
teksty typu "dzieciaku nic nie wiesz o miłości" tylko mnie rozśmieszą.)

Pozdrawiam wszystkich, którym chciało się to przeczytać w całości! :)

5
  • Przysłowiowy 'pies ogrodnika' to "sam nie zje, drugiemu nie da" - to zupełnie mi nie pasuje do kontekstu. Jeśli zaś chodzi o pytanie główne, to muszę się jeszcze zastanowić, bo nie próbowałam wartościować ich uczucia. Justin jest znacznie dojrzalszy uczuciowo, a Tessa jest młodą dziewczyną porwaną przez ideę i w sumie nie wiele wiemy jaka była ta relacja z jej punktu widzenia. Nie wydaje Ci się, że ta myśl, o wykorzystaniu jego wynika z fabuły tylko (podejrzeń Justina)?

• Na pewno go kochała, widać to było. Tylko możesz mieć takie wrażenie, bo było to podejrzenie o romans i faktycznie bardzo się angażowała w to śledztwo. Ale nawet było, że w listach pisała, że ma nadzieję, że Justin by jej wybaczył jakieśtam zachowania itp.
    A co do tytułu filmu, to wg mnie chodziło o jego uporczywe szukanie dowodów na zamordowanie jego żony i dokończenie jej sprawy. Bo w filmie nawet jeden koleś powiedział do niego, że kopie jak ogrodnik (w sensie po dowody kopie). Ale oczywiście to też pokazuje, że był wierny co do żony.

• Oczywiscie, ze go kochala, bo nawet nie powiedziala mu o tym liscie, czy notatce a propos testowanego leku, bo chciala go chronic, a powiedzila mu o tym juz po jej zamordowaniu ta hinduska ich przyjaciolka

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: