PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123921}

Wierny ogrodnik

The Constant Gardener
7,5 69 004
oceny
7,5 10 1 69004
7,4 16
ocen krytyków
Wierny ogrodnik
powrót do forum filmu Wierny ogrodnik

...przez cały film jej skrzekliwy, pozbawiony kobiecej subtelności rechot, uśmiech w
grymasie ust bez rzeczywistego kobiecego ciepła w oczach, przyprawiał mnie o mdłości.
Nie dobrana obsada kobieca, albo...po prostu między Weisz a Fiennesem, prywatnie nie
ma chemii..To jedyny słaby punkt filmu. Rachel. Co do wymowy filmu- ma swoją mocną
stronę. Dzięki niemu (filmowi) za 375 lat prawdopodobnie polepszy się życie na Czarnym
Lądzie...Ech...

ocenił(a) film na 7
mumia

Zgadzam się w 100%. Nie mogłam na nia patrzeć gdy pojawiała sie na ekranie. Zamiast identyfikować się z postacią strasznie mnie irytowała, przez nią niestety film wiele stracił. Kompletna pomyłka Akademii co do przyznania jej Oscara. W ciekawostkach jest napisane, że o rolę Tessy starały się Nicole Kidman, Naomi Watts i Kate Winslet, myślę że wszytskie (a zwłaszcza Nicole) lepiej by zagrały niz Weisz.
A co do samego filmu... losy i historia całej rasy murzyńskiej i relacje biali-czarni, skojarzyły mi się z mickiewiczowskim mesjanizmem: to co biali zrobili Afryce: od niewolnictwa i rasizmu w USA po apartheid w RPA, wojna w Rwandzie, praktycznie przy każdym kontakcie białego człowieka jego ingerencja w krajach afrykańskich równała się z zagładą, głodem, wojną, czystkami,holocaustem(Hutu-Tutsi) i problem, który na świetla "Wierny ogrodnik" dziejący się tu i teraz pod płaszczykiem chęci niesienia pomocy przez organizacje humanitarne. To biali sa odpowiedzialni za to, że Afryka jest cały czas wielką umieralnią i wylęgarnią chorób,synonimem ubóstwa głodu i biedy. Pod nosem ONZ cynicznie zachodnie korporacje dalej wyzyskują przy zachowaniu pozorów ludność murzyńską tak jak robili to w XVIII i XiX Weku plantatorzy.

ocenił(a) film na 8
mumia

Mnie jakoś nie irytowała.:)

mumia

Mnie też nie irytowala, wręcz przeciwnie - była ciepła, naturalna no i ta mądrość w oczach, którą ta aktorka ma zawsze, mniam :)

ocenił(a) film na 10
nataliasz

Mnie też nie, przeciwnie, pasowala idealnie!

ocenił(a) film na 8
mumia

Dziwne. Mnie się wydaje, że Weisz jest jedną z niewielu dzisiejszych, znanych holywoodzkich aktorek, które mają w sobie to coś, kobiecość, wdzięk, a nawet i talent. Może po prostu mi się wydaje, dlatego, iż jestem mężczyzną. W końcu to kobiety (te dwie rechoczące najwyżej) mają znacznie większe prawa do oceny urody, uroku i subtelności urody swoich koleżanek. Pędzę usunąć się w cień w takim razie, a dwóm paniom mumii i lenie życzę, by jednakże w tylko mym skromnym mniemaniu, w wieku Rachel tyle samo wdzięku, urody i subtelności posiadały. Finito.

mumia

Z tego co widzę Mumia wypisał wszystko na odwrót
czyli według was za te wszystkie nagrody musiała wszystkim jurorom opędzlować berło? pracowita kobita..
Rachel Weisz
Wierny ogrodnik
* za tę rolę otrzymała nagrodę Oscar oraz 3 inne nagrody i 5 nominacji

ocenił(a) film na 10
siwex19

wlasnie dostała oskara za wiernego ogrodnika wiec samo to mowi ze jest swietna i jej wielki plus ze wciela sie w przerozne ciezkie zyciowe postacie i nie zamyka sie na holyywoow

morrell

Kocham Rachel Weisz za tę rolę, jest wzruszająca w każdej sekundzie filmu.

ocenił(a) film na 10
e_koneserka

Chyba najlepsza rola pani Weisz. Gra jakby afryka byla jej domem. Niesamowita i zasluzony oskar.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones