Wilcze echa

(1968)
0 0 FILM 11696
Wilcze echa (1968)
http://www.filmweb.pl/film/Wilcze+echa-1968-11696/userRecommends
1 godz. 37 min.
ocena społeczności: dobry
7,4/10
1.559 głosów
  • 4439. w rankingu światowym
  • 774 osoby chcą zobaczyć ten film
Wilcze echa (1968)

opisy filmu

(3)
+
  • Akcja filmu "Wilcze echa" toczy się w bieszczadzkim miasteczku w 1948 roku. Mieścina jest zniszczona przez bandytów. Chorąży Piotr Słotwina (Bruno O'Ya) musi stanąć do nierównej walki. Towarzyszy mu Tekla (Irena Karel).

  • Bieszczady po II wojnie Światowej, na posterunku WOP pełni straż Pietrek (w tej roli Bruno OYA), wopista jest człowiekiem nie umiejącym wysiedzieć na jednym miejscu i "goni" różny "element" po górach , czasami zdarza się że przez pomyłkę narusza granice zaprzyjażnionych państw. Po jednej z takich akcji zostaje ukarany,nie zrażony grożbą wydalenia ze służby zaczyna śledzić pewną podejrzaną grupę która pokazała się w okolicy.

  • Utrzymany w konwencji westernu film przygodowy rozgrywa się w Bieszczadach, które jeszcze w trzy lata po wojnie były areną tragicznych i krwawych wydarzeń. Realizatorzy filmu, odwołując się do autentycznych zdarzeń odnotowanych w protokołach z bieszczadzkich posterunków milicyjnych, na plan pierwszy wysunęli przygodę, ucieczki i pogonie, pojedynki, sprytne pułapki i cudowne ocalenia, i oczywiście miłość do pięknej dziewczyny, która pomaga bohaterowi w walce o sprawiedliwość.