PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=426597}

Wilk z Wall Street

The Wolf of Wall Street
7,7 462 978
ocen
7,7 10 1 462978
8,0 50
ocen krytyków
Wilk z Wall Street
powrót do forum filmu Wilk z Wall Street

Co to ma być? Jezu, każda scena seksu jest wycięta, wszystkie przekleństwa nie są zdubbingowane, czy wycięte, tylko PRZYCISZONE! Tak, ale najlepsze w tym wszystkim jest tłumaczenie! Gdy usłyszałem AIDS przetłumaczony na Adidas (WTF?!) to już padłem nogami do przodu. Apeluję do wszystkich którzy nie oglądnęli jeszcze tego filmu o zaopatrzenie się w wersję DVD lub Blu-Ray. Na koniec mam pytanie, czy wersja puszczona w święta na Canal+ też była ocenzurowana, czy nie, bo z tego co pamiętam to była od 18 lat?

ocenił(a) film na 10
Hubert7671

Tak silnej interwencji w autonomiczność dzieła filmowego nie widziałem od czasu ocenzurowania "WIĘZI" braci Wachowskich na TVP2.
To, co zrobił Polsat to już nie jest cenzura, to zwykła kołtuneria. Pruderia. Jeśli Polsat tak bał się śmiałości obyczajowej tego filmu to czemu emitował go tak wcześnie?
Co i tak w żadnej mierze nie usprawiedliwia aktu wandalizmu, jakiego dokonał.
Margot Robbie nie jest naga, ludzie nie przeklinają, a przecież swoboda obyczajowa i ordynarność tego środowiska zostały pokazane przez reżysera w tak bezceremonialny sposób nie tylko ku naszej uciesze, ale także po to by odwozorować hedonistyczny (cudownie) styl życia tych pięknych potworów z Wall Street.

ocenił(a) film na 9
AutorAutor

Teraz oczywiście się tłumaczą, że o niczym nie wiedzieli, że zakupili wersję telewizyjną pokazywaną w USA, ale tak naprawdę to oni wycieli wszystkie sceny i wyciszyli dialogi. Dowód? Proszę bardzo, jest zwiastun filmu na facebook'u Polsatu w którym ewidentnie widać scenę rozpusty w biurze niepokazaną w telewizji.

ocenił(a) film na 9
AutorAutor

Sióstr Wachowskich* :D

ocenił(a) film na 10
Real4ever

"Więż"... fenomenalny film!

ocenił(a) film na 9
Real4ever

braci Wachowskich, ponieważ ten film stworzyli bracia, dopiero później stali się "siostrami"

ocenił(a) film na 10
RaboPL

a może już wtedy czuły się siostrami i właśnie tak chciały by o nich mówiono?

ocenił(a) film na 9
Wictorias

nie, nie było tak, wtedy byli braćmi i tak należy ich w tamtym okresie nazywać

ocenił(a) film na 9
Hubert7671

Bardzo chcialem obejrzec ten film wczesniej ale jakos wylecial mi z glowy. W koncu trafilem do Polsatu na premiere a tu wszyscy mowia ze pol filmu wycieli !? Jeszcze trwal do polnocy....od tej chwili nie ufam juz Polsatowi....wystarczy przelaczyc na TTV o 22 a tam rzniecie bez cenzury i jakos stacja nie ma problemu z funkcjonowaniem.

Hubert7671

Powinni karę zapłacić i to taka ze żeby nie zbankrutowac musieliby puszczać reklamy 24 h na dobe

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

Dokładnie. Kara misi być!

użytkownik usunięty
Hubert7671

Może coś to ci wytłumaczy? http://kultura.gazeta.pl/kultura/1,127222,19869605,wilk-z-wall-street-ocenzurowa ny-polsat-wolelibysmy-wyemitowac.html

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Hubert7671

Skandal

ocenił(a) film na 10
Hubert7671

Cenzura jest wtedy, gdy się wycina się lub modyfikuje fragment materiału, by zmienić jego wydźwięk. Wycinanie wulgaryzmów cenzurą nie jest. Bądźmy dorośli.

Zawsze możesz kupić sobie płytę DVD i oglądać w oryginale.

Sony_West

O losie, a jeżeli wycięte wulgaryzmy i sceny erotyczne są istotą przekazu filmowego, to nie jest modyfikacja? Zastanów się co piszesz

Hubert7671

2 i 6 maja będą dwie emisje na Polsat Film - obie dopiero o godz. 23:00. Czyżby chcieli się jakoś zrehabilitować? Oczywiście i tak wątpliwe by dali wersję choć w połowie tak dobrą jak na DVD, też czytaną przez Jarosława Łukomskiego z tłumaczeniem kinowym, ale można będzie chociaż sprawdzić prawdziwość ich tłumaczenia że porządną wersję mogliby wyemitować dopiero po 23:00 z innym oznaczeniem wiekowym.
http://www.teleman.pl/tv/Wilk-z-Wall-Street-1242892

ocenił(a) film na 8
Hubert7671

"wszystkie przekleństwa nie są zdubbingowane"

A niby cała reszta ścieżki dźwiękowej - była w Polsacie zdubbingowana? Przypuszczam, że wątpię!

użytkownik usunięty
Hubert7671

W sumie to Wam się należą karne qtasy za posiadanie jeszcze telewizji w domach. Bez obrazy :D

ocenił(a) film na 9

Dokładnie, jak bywam czasem u kogoś z TV to się dziwię jak można...BTW dodam tylko od siebie sprawę "adidasa" - kiedyś w Polsce tak się mówiło na tą chorobę, oczywiście w sposób chamsko-żartobliwy, np "koleś załapał adidasa".

ocenił(a) film na 8
Pyrogenus

No wczoraj Polsat się zrehabilitował. Owszem dopiero po 23.20 puszczono, ale za to wersję nie ocenzurowaną i jeszcze wydłużoną.

ocenił(a) film na 10
Ciamcik88

Dokładnie, nawet w zapowiedzi zaznaczano ze będzie nieocenzurowany :D szkoda ze tak późno ale to jednak zrozumiałe i wytrwałem do końca. Polsat wziął chyba sobie do serca ten ostatni lincz wiec i mniej reklam było :) a może to kwestia pory

ocenił(a) film na 8
Ciamcik88

Honor uratowano. Niesmak pozostaje.

użytkownik usunięty
Hubert7671

dlatego (prawie) nigdy nie oglądam filmów w telewizji, na youtube (gdzie też jest często wycinka), a do rzadkości na cda czy innych wynalazkach. W telewizji najgorzej, zwykle sam dubbing dla mnie dyskwalifikuje film, bo lubię słyszeć oryginalny głos aktorów. Dlatego też nie lubię jakoś szczególnie w kinie ogladać, ale to już inna sprawa. Po prostu dla mnie już dubbing jest ingerencją zbyt dużą. O ile w kinie dubbing stoi na poziomie, to na tego typu kanałach co polsat, w wielu produkcjach jest zwykle poniżej krytyki.

Polsat nie dubbinguje filmów...

Hubert7671

Hej :) szukam tej wersji ocenzurowanej, potrzebują ją do pracy, stąd moje pytanie czy ktoś może posiada tą wersje jakimś szczęśliwym trafem i mógłby mi ją udostępnić? Bede bardzo wdzięczna za pomoc

Annowaa

Gdzie pracujesz? Czyżby w świetlicy szkolnej? :)

Hubert7671

.. ludzie, uwierzcie istnieje świat poza tv, coś nie odpowiada możesz wyrzucić i skupić się na innych formach rozrywki. Z badań wynika że tv ogłupia, jak widzę takie tematy to tak jakbym zobaczył na to dowód.

ocenił(a) film na 9
kamilos56

Ja oglądam w TV tylko filmy. Na TVP Kultura lecą często arcydzieła kina światowego. Nie oglądam seriali, nie oglądam żadnych debilnych programów. Kino może być sztuką wyższą i może nawet przewyższać literaturę.

ocenił(a) film na 9
Hubert7671

Cenzura wszystkiego, idiotyczne tłumaczenia i protekcjonalna postawa "my wiemy lepiej, co dla ciebie dobre" to tylko pierwsze z brzegu powody, dla których telewizja powinna zdechnąć i nie próbować reanimować trupa swojej formuły w Internecie.

Hubert7671

To ile on trwał skoro sceny seksu wycięte? Niecałe półtorej godziny pewnie. Na takie filmy chodzi się do kina, a nie ogląda w TV w kraju, gdzie rządzi ksiądz.

ocenił(a) film na 1
Hubert7671

Zamiast narzekać to lepiej przestań oglądać telewizje. to dziw że W dobie internetu ktoś to guuwno jeszcze ogląda.

Varza

Jedno drugiego nie zastąpi i dziwnym (by tego dosadniej/wulgarniej nie ująć) jest, że ktoś się tego czepia.

ocenił(a) film na 1
cOOba

Tak, masz racje- telewizja nigdy w życiu internetu nie zastąpi i na szczęście juz powoli umiera. Zamiast oglądać ocenzurowane filmy na komercyjnych stacjach telewizyjnych z wrzucanymi co 20 miinut reklamami lepiej przestać narzekać i obejrzeć film na necie. To samo tyczy sie mainstreamowych wiadomości. Jedna wielka propaganda dla mas. Na necie można znalezć alternatywne zródła informacji.

ocenił(a) film na 8
Hubert7671

Siedzimy sobie z chłopakiem,wláczył Polsat,leci "Wilk z Wall Street",ogladamy.Nagle moj chlopak mòwi,że wycieli tè scene i tamta.Ja w pierwszej chwili mowie "Zmeczony jestes,wydaje Ci sie",ale po chwili ogladam i wlasnym oczom nie wierze,wycieli jeszcze inna scene.Masakra,przelàczylismy,bo to nie ma sensu.To co zrobil Polsat jest karygodne,wiedzieli jaki to film.Mogli puscić ten film o 22.00 a nie 20.00,a nie ja robie z chlopaka wariata.Dobrze,że oboje widzielismy w kinie ten film.

ocenił(a) film na 9
Hubert7671

Akurat słowo "adidas" jest slangowym określeniem AIDS. Poza tym oczywiście ocenzurowana wersja polsatowska jest totalnie gówniana, nie da się jej oglądać.

ocenił(a) film na 9
Hubert7671

A co mnie interesuję jakaś telewizyjna propaganda.

ocenił(a) film na 8
Hubert7671

Dlatego polecam oglądać na DVD :)

ocenił(a) film na 10
Hubert7671

Tak to jest jak się w XXI wieku ogląda telewizję ;) Włącz sobie VOD gdzie nie masz żadnej cenzury (chyba, że oglądasz z lektorem).

ocenił(a) film na 10
Hustla

dokladnie xd kto oglada wgl filmy z lektorem, ktory nie dosc ze zle tlumaczy to jeszcze psuje klimat filmu xd tlyko napisy i vod :)

ocenił(a) film na 10
Hubert7671

kto w tych czasach oglada jeszcze filmy w telewizji ? kaman...

ocenił(a) film na 8
sztohas

Kto ogląda VOD lepsze pytanie.Tylko piraty i Netflix. VOD KOJAZY Mi się tylko z tvpisem

ocenił(a) film na 9
marcinpastuszynski

W niedzielę emisja w TV Puls. Jak myślicie, pójdą bluzgi czy tłumaczenie złagodzone? Pamiętam, że oglądałem na tej stacji jakiś film z Adkinsem, emitowany o godzinie 20:00 i lektor normalnie przeczytał słowo "Kur*a"

Hubert7671

Oglądam właśnie na Prime video i jest git

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones