PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111711}

Wiosna, lato, jesień, zima... i wiosna

Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom
7,8 23 618
ocen
7,8 10 1 23618
7,5 11
ocen krytyków
Wiosna, lato, jesień, zima... i wiosna
powrót do forum filmu Wiosna, lato, jesień, zima... i wiosna

za dręczenie zwierząt na planie.

ocenił(a) film na 9
dretkof

oj.. bez przesady : - )

Jarana

Bez przesady? Przecież męczenie zwierząt i zabijanie to norma. dretkof, daj spokój, przecież kurczak na talerzu kilka razy w tygodniu musi być.

dretkof

Masz rację.

dretkof

nie myślisz że skoro film nakręcono w 2003 to na pewno reżyser nie zadbało o to żeby to wyglądało jak dręczenie, przecież obrońcy praw zwierząt by go zjedli ;)

ocenił(a) film na 9
Effka321

Bardzo bym chciał, żeby to był tylko trik. Czy w napisach końcowych (albo gdziekolwiek indziej) jest informacja "na planie filmu nie ucierpiało żadne zwierzę"?

dretkof

W Chinach i Korei chyba nie ma czegoś takiego jak zabraniane dręczenia zwierząt :(

ocenił(a) film na 8
dretkof

zgadzam się z Tobą, te sceny bardzo mnie drażniły!! Rozumiem, że miały duże znaczenie w filmie, no ale jednak jakiś niesmak pozostał

dretkof

Sceny są ważne w filmie więc według mnie warto było.

ocenił(a) film na 9
Sergij

Hmm... Relatywizm moralny - wytłumaczysz tym każdą zbrodnię.

ocenił(a) film na 9
dretkof

no niby tak... chociaż ja znam ludzi, którzy martwią się o los żabek i kotków, a jednocześnie są za aborcją (lol). nie pochwalam, ale nie wiemy jak długo męczyły się te 3 zwierzątka... może rybę wzięli już zdechłą i węża też...

ocenił(a) film na 9
MichaelGrzesiak

Należę do takich ludzi. Może zwierzątka nie męczyły się zbyt długo ale ich śmierć dla rozrywki jest niepotrzebna. Faktycznie może wszystkie te sceny były po prostu sprytnie nakręcone, tylko gdzie się tego dowiedzieć?

ocenił(a) film na 9
dretkof

obawiam się, że są na świecie ważniejsze rzeczy niż ewentualna smutna śmierć tych 3 zwierzątek...

ocenił(a) film na 9
MichaelGrzesiak

Oczywiście. Nie jest, to sprawa o którą bym walczył jakoś wyjątkowo zacięcie. Film bardzo mi się podobał ale mam związany z tymi scenami niesmak. Wychodzę w tej dyskusji na wielkiego obrońcę zwierząt, a pewnie zjem schabowego na obiad. Po prostu odpowiadam na większość postów, bo założyłem ten wątek, więc nie ignoruję ludzi którzy się tutaj wypowiadają. Dręczenie zwierząt dla rozrywki jest niskie, mimo że film jest cudowny. Bardziej szkoda mi rybki zabijanej na filmie niż rybki którą jem z talerza. Dla wielu osób będzie to niekonsekwencja ale jakoś tak odczuwam ten temat.

ocenił(a) film na 8
dretkof

A może reżyserowi chodziło też o to aby widz odczuł ten realizm i niewłaściowość czynu?

ocenił(a) film na 10
dretkof

Bo miał być niesmak!
Film bardzo dobry skoro jesteś przekonany o tej 3 zwierzątkowej masakrze odczuwając to tak wyraziście. Znaczy się zadziałało.
Ja osobiście głęboko w sercu odczuwam, że reżyser użył rekwizytów udających martwe zwierzęta.
O takie rekwizyty się postarać to nie problem, filmowane w wodzie wyglądały bardzo wiarygodnie.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
Rajwant

Ale pomyślałam o tym dopiero teraz. W trakcie oglądania filmu potraktowałam je jak prawdziwe, i dobrze, bo inaczej spłyciłoby to moje emocje (odbiór filmu).

użytkownik usunięty
MichaelGrzesiak

"znam ludzi, którzy martwią się o los żabek i kotków, a jednocześnie są za aborcją"

Czyli znasz ludzi o nieskazitelnych moralnie poglądach.

ocenił(a) film na 8
dretkof

W amerykańskich filmach ocenzurowano ten kawałek. W efekcie widz nie do końca rozumiał potem nawiązanie do zwierząt w końcówce.

ocenił(a) film na 8
dretkof

U mnie też. Zawsze za dręczenie zwierząt daję -1.

użytkownik usunięty
dretkof

Nie dotarłem do źródeł mówiących czy na planie tego filmu zwierzęta faktycznie ucierpiały. Natomiast tu http://barche.blog.onet.pl/2010/09/02/andrzej-wajda-kazal-zrzucic-konia-ze-skaly -wstrzasajace-fragmenty-filmu-popioly/ można poczytać o filmach gdzie miało to miejsce; niestety, wychodzi na to, że to są fakty, a nie przypuszczenia.

ocenił(a) film na 10
dretkof

"The film's UK release has been delayed until this September, as the British Board of Film Classification objected to scenes involving cruelty to fish and other creatures. Kim feels some remorse: "We cooked all the fish we used in the film and ate them, expressing our appreciation. I've done a lot of cruelty on animals in my films. And I will have a guilty conscience for the rest of my life."

https://www.theguardian.com/film/2004/aug/02/korea

carlain

masakra to ostatnie. No coz, nie siegne po zaden z jego filmow

Baby_Firefly

miałam oglądać kolejne, ale po tym, co przeczytałam, jednak rezygnuję

dretkof

eh to sobie odpuszcze

ocenił(a) film na 6
dretkof

"za dręczenie zwierząt" a na miniaturce "tęp muchy" z paczki zapałek xD.

PoppinTom

myślę, że skoro przesłanie filmu było m.in, aby nie dręczyć zwierząt, to zadbano, by te zwierzęta jednak przeżyły (mam taką nadzieję),choć pewnie chwilowy stres miały. Bardziej oburzają mnie filmy, gdzie w imię " sztuki" naprawdę zabija się zwierzeta, filmy tych rężyserów już nie oglądam-z bólem, bo wiele ich filmów było swietnych,ale dla mnie są skończeni- lars von trier (zabito osła na planie, potem ta scenę wycięto po nagłosnieniu i oburzeniu ludzi, ja przeczytałam o tym przypadkowo), wajda, ktory pozwolił by kon spadł w przepasć, tarkowski- zabił konia na planie, by było realnie..gdzieś tez czytałam, ze spalił zywcem krowę. reżyser hobiita- kilkanascie koni padło z powodu warunków w jakich kręcono film...przykladów mozna by mnożyć. natomiast jeśli przywiązano na chwile kamień do żaby itd. by pokazac jakie to złe i miało to być pouczające, a potem to zwierzę nie odwiazano i bynajmnije nie umieralo w męczarniach z tego powodu, to ok. (choć czytam w komentarzach,że rybę zabito,tu minus,ale wmeisozercy nie moga sie oburzać, no chyba nie przywiazno kamienia i czekano az ryba zginie z tego powodu, tlyko pewnie złowiono, zabito i zjedzono- jak wielu z ans to robi. Nam nadzieję, ze martwy wąż to fotomontaż (wiele filmów idzie zrobić , ze wyglądaja b. realnie mimo, że nie moroduje się na prawde zwierząt(jak choćby w filmie niedziadek-gdzie byłam przekonana, ze jakieś zwierzę zginęło, a podobno nie)

zygotox2

w poprzednim wpisie miało byc, ze odwiązano, a nie "nie odwiązno"

ocenił(a) film na 7
dretkof

Jakich zwierząt? Masz na myśli małą rybkę, żabę i węża? xD Ryby nawet nie posiadają receptorów bólowych XD Śmiechu warte, użalać się nad rybką, wężem i żabą, i oceniać w tym kontekście cały film. To jak odnieść się w takim razie do masowego wymierania gatunków na skutek globalnego ocieplenia, do którego przyczynia się każdy z nas? Jesteśmy normalnie gorsi niż Hitler i Stalin w takim razie. Albo do masowego mordowania kur, świni, krów itd. Ale nie, problemem jest rybka, żaba i wąż. Przez takie idiotyczne komentarze cierpi cały ruch promujący ekologię, ponieważ naraża go to na śmieszność i absurdalność. Idź lepiej poczytać o prawdziwych przypadkach znęcania się nad zwierzętami na planach filmowych, a nie o biednych rybkach...

m__k

męczenie każdego zwierzecia jest złe,ale myśle, ze kamienie przywiazano chwilowo, nie zgineły z tego powodu mam nadzieję, jedynie rybe pokazano martwą,ale ci co jedza mięso nie moga się oburzac i mysle, ze nie czekano by plywała z tym kamieniem aż padnie, raczej ja odwłowiono wczesniej i pokazno martwą w wodzie, a przynajmnjej mam taką nadzieję. Nie mniej nie bagatelizowałabym tego tematu, że jak żaba czy wąż, to można wszystko , dobrze, ze ludzie zwracaja uwagę na takie rzeczy.Zreszta przesłanie filmu w tym momencie bylo takie , zeby żadnemu zwierzęciu nie dokładać niepotrzebnych cierpień, wiec twoja odpowiedż swiadczy, ze nie za bardzo zrozumiales. Tak, owszem zabijam muchy,ale np. nie wyrywam im skrzydełek.

ocenił(a) film na 10
dretkof

Odpuść sobie a film to absolutna odjazdówka 10/10!!!

ocenił(a) film na 9
dretkof

Okrucieństwo dzieci nie ma końca.
Nigdy się nie kończy.
Jest nieskończone.
Potem dorasta i czyni jeszcze większe szkody.

dretkof

myślę, że skoro przesłanie filmu było m.in, aby nie dręczyć zwierząt, to zadbano, by te zwierzęta jednak przeżyły (mam taką nadzieję),choć pewnie chwilowy stres miały. Bardziej oburzają mnie filmy, gdzie w imię " sztuki" naprawdę zabija się zwierzeta, filmy tych rężyserów już nie oglądam-z bólem, bo wiele ich filmów było swietnych,ale dla mnie są skończeni- lars von trier (zabito osła na planie, potem ta scenę wycięto po nagłosnieniu i oburzeniu ludzi, ja przeczytałam o tym przypadkowo), wajda, ktory pozwolił by kon spadł w przepasć, tarkowski- zabił konia na planie, by było realnie..gdzieś tez czytałam, ze spalił zywcem krowę. reżyser hobiita- kilkanascie koni padło z powodu warunków w jakich kręcono film...przykladów mozna by mnożyć. natomiast jeśli przywiązano na chwile kamień do żaby itd. by pokazac jakie to złe i miało to być pouczające, a potem to zwierzę nie odwiazano i bynajmnije nie umieralo w męczarniach z tego powodu, to ok. (choć czytam w komentarzach,że rybę zabito,tu minus,ale wmeisozercy nie moga sie oburzać, no chyba nie przywiazno kamienia i czekano az ryba zginie z tego powodu, tlyko pewnie złowiono, zabito i zjedzono- jak wielu z ans to robi. Nam nadzieję, ze martwy wąż to fotomontaż (wiele filmów idzie zrobić , ze wyglądaja b. realnie mimo, że nie moroduje się na prawde zwierząt(jak choćby w filmie niedziadek-gdzie byłam przekonana, ze jakieś zwierzę zginęło, a podobno nie)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones