PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=460772}

Wiosna 1941

Spring 1941
6,2 1 284
oceny
6,2 10 1 1284
Wiosna 1941
powrót do forum filmu Wiosna 1941

czy nie mozna nakrecic jakiegos porzadnego filmu o AK, partyzantach, powstaniu warszawskim szczegolnie o tym. mam juz dosc tych filmow o tragedii holocaustu.

ocenił(a) film na 4
lilly1992

Ja mam zupełnie odmienne zdanie, jest wiele lepszych i gorszych (po co one?) filmów z w/w, a wciąż za mało szczerych, artystycznie przedstawionych historii o tragedii Holokaustu (oczywiście nie tylko) - które nie tyle 'zainteresują' widza, co przede wszystkim wyciągnie on z nich mądrość, pokorę i naukę z tej jakże bolesnej lekcji... A co więcej Żydzi, o których 'często i gęsto' w owych filmach mieli najczęściej polskie obywatelstwo i należy traktować ich jak rodaków - Polaków tyle, że z pochodzeniem żydowskim. Więc w czym problem?

Bishvilcha

ile to można nie mogliby nakręcić chociaż jednego normalnego filmu wojennego o kampanii wrześniowej rzygać mi się chce jak po raz kolejny widzę film o żydach tylko oni byli gnębieni przez niemców (celowo z małej litery).

ocenił(a) film na 4
blysk_2

Ale czy ktoś zmusza cię (celowo z małej litery) do oglądania? Nie jesteś targetem tych filmów i tyle. Postscriptum: Polak też piszesz z małej litery? Mam wrażenie, że wiele osób ani nie czyta tematów ze zrozumieniem ani nie liczy na dyskusję, tylko pyskówki. Nie wspominając już, że oglądają film tylko po to, żeby móc "często i gęsto" uprawiać krytykanctwo bez argumentów.

blysk_2

Bo jest "moda" na żydów. Wiecznie pokrzywdzone owieczki boże. Pretensje do całego świata tylko nie do siebie.

ocenił(a) film na 4
kumanKKS

Skąd wiesz, że nie mają pretensji do siebie? Ktoś, kto nie ma ich do siebie, nie umiałby ich mieć ich do innych. Czemu tak rzucasz banałami, których nawet nie argumentujesz? Bo to Internet, bo to forum, tu można mnożyć niepotrzebne byty zapychając nimi forum o filmach?

Bishvilcha

A wg ciebie mają? Podaj tylko jeden przykład!

kumanKKS

A ty podaj przykład pretensji w drugą stronę.

Dzidas

Proszę bardzo, najprostszy z możliwych:) Bliski Wschód,"terorryści" palestyńscy wciąż znęcają sie na biednych żydkach. A kto po II wojnie na siłe wcisnął ich w te rejony, dziwisz sie że Palestyńczycy walczą o swoje? Ciesz sie ,że "wielka trójca" nie utworzyła tego tworu na ziemiach odzyskanych,dziś pewnie w Szczecinie i Wrocławiu miałbyś centralne ośrodki żydostwa w Europie.

kumanKKS

Akurat ziemię w Palestynie dali Żydom Brytole i w dodatku głównym muftim Jerozolimy zrobili antysemitę, także ten twój przykład jest średnio udany.

Dzidas

Brytole uznali Izrael dopiero rok później niż USA i ZSRR. Nie wydaję mi się,że średni przykład. Dobrze napisałeś,że "dali". Na jakiej podstawie? Żyd-antysemita na czele swej nacji:))) Masz na myśli Weizmanna czy Guriona-przywódca całego światowego żydostwa:)))

kumanKKS

Nie przyjacielu, podczas pierwszej wojny światowej niejaki Balfour brytyjski minister spraw zagranicznych wydał tzw. deklarację Balfoura, która stwierdzała, że rząd Jego Królewskiej Mości przychylnie zapatruje się na ustanowienie w Palestynie domu dla narodu żydowskiego. A mufti to tytuł muzułmański, nie wiem czy wiesz ale Jerozolima to miasto 3 religii.

Dzidas

Wiem doskonale i to co napisałeś to wszystko prawda ale to dopiero II wojna (a właściwie jej zakończenie) sprawiła "rozkwit" tego, co dziś widzimy w TV.

kumanKKS

Trzeba zwracać uwagę na przyczyny, a nie na skutki.

lilly1992

Żydzi rządzą światem.

paulina152

nie można nakręcic filmu o odczuciu czysto patriotycznym, ponieważ byłby on niezgodny z narzuconą ideologią USA i żydowskiej Unii ....

prawda jest prosta ... Żydzi rządzą światem[pieniądz]

użytkownik usunięty
Patruell

Właśnie przez takich płaczących nad własną beznadzieją i wszędzie widzących żydowskie spiski polaczków, nigdy nie będziemy traktowani jak poważne państwo.

a uważasz, ze jest inaczej naiwny Polaczku? :)
zajrzyj na pochodzenie czołowych reżyserów filmowych, producentów filmowych,aktorów, prezesów firm międzynarodowych..
same Bergsteiny, Holwitze.

Patruell

A wyjątki przecież jakieś są,taki Polański-to Polak.

Ayrton

akurat z Polańskim Romanem to kiepski przykład, bo przecież on ma pochodzenie żydowskie :)

lewiatanka

Jasne.Mój tekst to cytat z filmu pt."Cud purymowy".Taki żart:)

Ayrton

jak nie masz pojęcia o żydach to sie nie wypowiadaj

SAJMON23_2

A ty co taki znawca?Czyżby odezwał się sam świątobliwy Cadyk z Radomska ?

Patruell

uważaj, bo nasi żydzi siedzą już w twojej miseczce z ryżem :D

ocenił(a) film na 4
paulina152

Każdy człowiek jest panem swojego Świata, jeśli widzi dalej niż monitor komputera...

paulina152

YT to za mało dla ciebie zarazo neonazistowska?

lilly1992

Członkowie AK czy ich rodziny nie zapłacą za zrobienie o nich filmu, Żydzi jak najbardziej (celowo z dużej żeby nie było że antysemita). BTW, jako ciekawostkę podam ze nie tylko Żydzi ginęli podczas wojny, o wiele więcej zginęło w ZSRR i to nie z ręki wroga a własnego aparatu (nie)bezpieczeństwa - można wyciągnąć z tego lekcję pokory i mądrości ;) Ileż można oglądać o żydkach (jeśli można jawnie napisać 'polaczek' to jak najbardziej i 'żydek'). Społeczeństwa zostały świetnie wytresowane w opłakiwaniu nie ich martyrologii, za to historia własnego narodu i patriotyzm są wyśmiewane publicznie - przyznaj się do tego a oplują Cię i zgniotą wyzywając od postLPRowskich nazistów i przypisując automatycznie do KaczoCiemnoGrodu. I to wszystko ze strony ludzi obnoszących się hucznie ze swoją tolerancją wobec Żydów czy 'męskich inaczej' :) Swoją drogą, jest jakiś szeroko reklamowany w mediach festiwal kultury polskiej? ;>

ocenił(a) film na 8
lilly1992

jak potrafisz, to sobie nakręć taki film, jaki tylko chcesz

lilly1992

dokładnie, bo nic nie mam do Żydów, ale według mnie to grają wieczne ofiary

ocenił(a) film na 1
agata06

I o to chodzi. Robią sobie reklamę, aby nikt się nie wtrącal do tego, co robią obecnie w Palestynie. Tacy oni biedni i pokrzywdzeni...

ocenił(a) film na 4
jva

Niezwykle niepojęte przeze mnie łącznie współczesnych problemów w Palestynie, za które niby odpowiadają CI ŻYDZI, z tragedią Holocaustu, czasów II Wojny Światowej. Odstawcie to, co bierzecie, bo przestało działać, jak należy.

ocenił(a) film na 1
Bishvilcha

Polska była jedynym okupowanym przez Niemców krajem, gdzie za pomoc Żydom groziła kara śmierci, całym rodzinom włącznie z niemowlętami bez żadnych sądów. Zabijano całe polskie rodziny. Co się stało z ocalonymi po wojnie? Dlaczego nie napisać o Żydach w UB i SB oraz NKWD którzy mordowali polskich patriotów po wojnie? Jakie mieli do tego prawo? Prawda jest niewygodna a takie filmy to typowe działania PR. Czasami powstają też filmy w stylu Opór (Defiance) z 2008r. Tam dopiero pokazali klasę. Powoli dojdziemy do ekranizacji Masakry w Deir Jassin (9 - 10.04.1948). A sam mur w Palestynie też jakby z historii znajomy...

jva

No racja, przydałby się Polsce taki sam PR, wybielanie, wybielanie i jeszcze raz wybielanie i robienie z siebie narodu najbardziej pokrzywdzonego na świecie... widzisz, takim zachowaniem niczym się nie różnisz od tych "żydków" z twoich dywagacji.

lilly1992

A co, to żydzi z Hollywood mają go nakręcić, czy może Polacy powinni się sami zainteresować swoją historią, a nie kręcić ciągle gówniane seriale.

lilly1992

To nie jest film o żydach , tylko o ludziach, którzy zostali zmuszeni przeżyć [ w takich warunkach], w tamtych czasach, każdy taki film , kreśli przesłanie, by nie postrzegać jednostronnie, czyli być tolerancyjnym , przestrzega przed tym by coś takiego już nigdy się nie powtórzyło. każdy ma dwie twarze--dobrą i złą , i na co dzień wybiera czy być dobrym , czy złym .

wiec proszę, nie mówić ze to jest film tylko o żydach. każdy z nas polakiem , żydem , czy Rosjaninem, każdy z nas ma w sobie cząstkę innych narodowości... jesteśmy ludźmi i innych traktujmy tak samo jak siebie samych

oczywiście nie jest to łatwe, ktoś kiedyś powiedział ....nie reagując na zło - dobro przegrywa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones