PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=219342}
6,2 883
oceny
6,2 10 1 883
Witajcie w życiu
powrót do forum filmu Witajcie w życiu!

Bardzo spokojny, dokumentalizowany film przedstawiający wypowiedzi dystrybutorów i gł. szkoleniowców firmy Amway.


Polecam ten film o pracy i 'sukcesach' ludzi pracujących w systemie pracy jak i naboru pracowników do korporacji o nazwie "Amway" noo i w dodatku... amerikanskiej /hehe/. Nie ma tam jakichś kaskaderskich scen jak w innych filmach, np. jak w filmie "Nie ma zmiłuj". Problem naboru do pracy w tej firmie jest dobrze przedstawiony.



No i film ten uzyskał Nagrodę Główną w 1997 roku - dla Henryka Dederko na Łódzkim Festiwalu Mediów "Człowiek w zagrożeniu".



Oto króciutki fragment z filmu "Witajcie w życiu":

Teraz widzimy dystrybutorkę G, starszą kobietę w różowym kostiumie, ostro wymalowaną. Kamera pokazuje zapewne jej "Zeszyt marzeń" z powklejanymi widokówkami z egzotycznych miejsc: Hongkong, Hawaje, dziewczyny w bikini na plaży.

Dystrybutorka G: Jeżeli mamy marzenia, to po prostu dążmy do nich, marzenia muszą być pielęgnowane przede wszystkim. O marzeniach musimy przypominać sobie codziennie. Marzenia gdzieś powinniśmy sobie zapisać. Powinniśmy obracać się również w świecie osób, które osiągnęły sukces, i cały czas pamiętać o tych naszych marzeniach. Jeżeli obracamy się wśród osób, które mają sukces, po prostu my równocześnie osiągamy ten sukces, czyli dążymy, mamy ten cel już wytyczony. Jeżeli obracamy się w świecie ludzi biednych, słuchajcie, stajemy się, po prostu ludźmi biednymi.

Prospekt w samochodzie. Wkłada motywacyjną kasetę do magnetofonu. Kamera pokazuje samochód stający na opustoszałym parkingu. Kierowca oparty na kierownicy słucha głosu z tej kasety:
- Taka jest prawda. Możecie mieć marzenia, marzenia są za darmo. Witajcie w życiu. Potrzebujesz mieć cyngiel. Co jest twoim cynglem, człowieku? Co sprawi, że wypalisz? Niektórzy mówią: ja nie wiem, co to jest to marzenie. A ja im mówię, popatrz: tu mam pistolet, jest w nim kula i przykładam ci ten pistolet do głowy. I mówię ci: masz 90 dni na to, żebyś dwukrotnie zwiększył pojemność swojego networku, bo inaczej cię zastrzelę. Jest tak mnóstwo martwych ludzi na świecie. Ci ludzie obudzą się jutro rano i nie będą mieć marzenia. Dlatego ci ludzie nie lubią ludzi z biznesu Amwayu, bo my jesteśmy zwycięzcami.


Do dystrybutorki F. Przychodzi Prospekt. Rozmawiają w kuchni, na półce stoją malowane talerze. Rozpoczyna się wstępna rozmowa. Dystrybutorka sprawdza marzenia kandydata...



P.s: Całą treść dialogów wypowiedzianych w tym filmie, można znaleźć w Internecie - w formie tekstowej.



Film "Witajcie w życiu" - to naprawdę spokojna dokumentalizowana opowieść o sposobie życia w "życiu", jakie oferuje swoim dystrybutorom jakże przebojowa firma h`amerikanska pod nazwą "Amway" (aj-waj!) ;-)

Polecam obejrzenie tego ciekawego filmu (uznanego za t.zw. pierwszego "półkownika" -filmu ocenzurowanego, bo przedstawiającego prawdę- w III Rzeczypospolitej).

pozdrawiam ;)

komentarz

Mieli go pokazać i nie pokazali. "Witajcie w życiu" został odwołany... http://www.mmwarszawa.pl/6035/2009/10/13/wff-film-witajcie-w-zyciu-odwolany?cate gory=depesze

użytkownik usunięty
mahagonna

i odpowiedź ze strony amway.pl http://www.amway.pl/news?news_id=11227&back_uri=/ oficjalnie oni oczywiście nic nie blokują^^

ocenił(a) film na 6
komentarz

Chory ryjący bezczelny wyidealizowany takie epitety przyszły mi do głowy po seansie aż trudno uwierzyć że takie praktyki istnieja w Polsce

JohnyRotten

Najlepszy interes robi się na głupocie. Amway i nie tylko robi ludziom wodę z mózgu, ja zostałem kiedyś zaproszony na spotkanie rekrutacyjne na doradcę finansowego. Chłopak, młodszy ode mnie starał mi się wciskać kit, robić różne zagrywki psycho/socjo-techniczne, a po prostu robota polegała na wciskaniu ludziom ubezpieczenia, inwestowania w różne akcje itd. w taki sposób żeby byli przekonani, że to interes ich życia.

Oczywiście ja też miałem zaraz być innym, szczęśliwym człowiekiem, który ma zaraz stać się super bogaty jak tylko będzie harował. Oczywiście to ściema, efekt tego, że masa ludzi padła ofiarą konsumpcjonizmu, a Amway chce im pokazać jak się stać kimś w konsumpcyjnym świecie, a tak naprawdę robiąc z nich frajerów.

ocenił(a) film na 6
Abukashi

na pewno ciekawy, ale czy bardzo dobry ? jednak troszkę za bardzo amatorski mi się wydaje, chociaż warto oglądnąć i zapoznać sie z mechanizmami, które w firmach klonach są bardzo podobne.

dla mnie 6/10 i polecam

ocenił(a) film na 8
Baqu

Nigdy nie tknę produktów tej firmy.

użytkownik usunięty
Pastor1

Ja pamietam ze druciaki do czyszczenia garów to mieli najlepsze, dzisiaj juz takich nie moge znalezc.

komentarz

Ten film nie jest o Amway a o innej firmie, która działa w odmiennie od pozostałych firm których reżyser nie wziął pod uwagę

ocenił(a) film na 6
amwayowiec2013

Nie ?! A o czym zryciuchu ? Wyprali ci mozg i bredzisz trzy po trzy...Masz juz swoj zeszyt marzen ? Hahahahaha :D

Samael071

FIlm przedstawia metode współpracy firmy N21 ,która współpracuje z klientami Amway , którzy w inny sposób mają podejście do biznesu od pozostałych firm , które w tym czasie działały na rynku polskim o których reżyser nie uwzględnił w swoim dokumencie. Ponadto masz prawo tak myśleć , że niby bredze skoro nie znasz jakie są fakty i możliwości współpracy z Amway ponieważ będąc klientem firmy Amway nie korzystam z porad firmy N21 aby mieć zeszyt marzeń. Dla Twojej informacji w tamtym czasie działały 3 firmy szkoleniowe Schwardza , Dextera , N21 w których uczestnictwo było dobrowolne jak również będąc klientem Amwaya o czym Dederko nie wspomniał i zapewne Ty i większość osób też niewiedzą ze można po swojemu robić biznes według swojego uznania byle tylko przestrzegać kodeks etyczny firmy.

amwayowiec2013

Może i masz racje. Amerykanin który opisywał amway pokazywał jak się trzyma towar w zębach żeby sprzedać, u nas tak to by nie przeszło więc metody inne tak jak piszesz.

"System kłamstewek" dobre sobie

kamik0

Najwidoczniej Amerykanin nie ma pojęcia czym jest Amway skoro w ten sposób opisywał. Obojętnie na jakim rynku jest czy to polskim , amerykańskim czy rosyjskim zasady są te same. Tutaj nie istotne kto ma racje iż liczą się fakty. A faktem jest to , że współpracując z tą firmą można po swojemu budować network i zajmować się odsprzedażą. Ponadto w Amway czy w innej firmie mlm obojętnie gdzie się jest klientem na oszustwie oraz na trzymaniu towaru w zębach nie uzyska się określonego sukcesu. Niestety brak wiedzy na temat budowy biznesu w mlm przez osób, które nie mają żadnej profesjonalnej wiedzy jest to co jest z czego również powstał film Dederki , który obrazuje firme szkoleniową N21

amwayowiec2013

Film obrazuje fanatyzm biznesowy, który występuje często gęsto. Pan się zdaje go próbuje bronić o to tu w tym wszystkim chodzi

użytkownik usunięty
Samael071

Twoje chamstwo dowodzi tego ze nie masz obiektywnych argumentow przeciw Amway tyko plujesz nienawiścią jak pisowiec. Brawo, nikt ci nie w mówi ze biale jest białe. l

komentarz

to nie jest film o Amwayu i naborze pracowników do tej firmy.

ocenił(a) film na 7
amwayowiec2013

Jest, a ty jesteś fanatykiem...jełopie.

Last_Ronin

nie jestem fanatykiem tylko znam fakty, Skoro według Ciebie film jest o Amway a nie o N21 to czemu nie przedstawiono w tym filmie osob którzy tworza network nie dla zarobkow a jedynie dla upustow na produkty oraz osob którzy sa zarejestrowanymi klientami którzy nie zajmują się odsprzedażą ani budowa networka?

ocenił(a) film na 7
amwayowiec2013

To był tylko teścik, czy po prawie 5 miesiącach bez logowania wejdziesz by bronić swojej firmy i wiesz co? Podziałało, wystarczyło kilka godzin. Fanatyk jak nic. :)

Last_Ronin

Amway nie jest moja firma ani nie jestem jej pracownikiem , agentem, przedstawicielem czy kimkolwiek. Po prostu jestem jedynie klientem tej firmy , która tak jak inne daja mi za dany zrobiony zakup premie w formie upustu. A ponadto nie przyszedłem tu bronic firmy bo nie mój w tym interes ja pilnuje swojego interesu Widze same kłamstwa na temat bycia klientem Amway i temu przedstawiłem moja wersje jak jest.

amwayowiec2013

http://www.goldenline.pl/slawomir-ryniuk/

ocenił(a) film na 7
kamik0

Zaraz powie że już nie pracuje lub to nie on...Kolejny naciągacz i kłamca...Fanatyk.

Last_Ronin

Proponuje poznac fakty a wystarczy przeczytać umowę kim jest osoba kupujaca produkty od Amway zanim cos się napisze

ocenił(a) film na 7
amwayowiec2013

Kupujący to nie dystrybutor...

Last_Ronin

jestem osoba kupujaca jedynie dla własnego użytku. Nie zajmuje się odsprzedażą produktów ani nie zajmuje się werbunkiem. W 1998 roku była nazwa dystrybutor limitowany a teraz jest nazwa stały klient plus. Dystrybucja to zajmują się niezależni przedsiębiorcy którzy we współpracy z Amway mają prawo do odsprzedaży produktow

Last_Ronin

nie jestem klamca iż pisze to co jest na umowie stałego klienta plus( w 1998 była to nazwa dystrybutor limitowany) nie jestem naciągaczem bo nie zajmuje się werbunkiem ani odsprzedażą wiec sa to pomowienia kolego

kamik0

Sonny w 1998 roku zamiast nazwy staly klient plus była nazwa dystrybutor limitowany. Osoba ta nie jest pracownikiem , agentem ani przedstawicielerm Amway. wystarczy poczytać umowę Amwaya

ocenił(a) film na 7
amwayowiec2013

Lewacki fanatyczny bełkot...może coś takiego działa na ludzi po 70-tce.

Last_Ronin

ten lewacki fanatyczny bełkot możesz sprawdzić czytając umowę Amwaya gdzie dowiesz się kim jest staly klient plus :)

amwayowiec2013

Rozumiem, czyli formalnie nic (lub prawie nic) Pana nie łączy z amway ale nieformalnie nawet nicka ma Pan amwayowiec. Fascynujące

kamik0

Z Amwayem łączy mnie jedynie umowa stałego klienta plus która nazwe zmieniono z dystrybutora limitowanego tak samo mogę mieć nick tescowiec bo robie zakupy w Tesco gdzie majac umowę na clubcard dostaje za punkty bony lupusty na produkty :)

ocenił(a) film na 7
amwayowiec2013

Dlaczego tak zawzięcie bronisz firmy skoro nic cię z nią nie łączy?

Last_Ronin

Nie bronie jej tylko pisze ze ten film nie jest o Amway a o firmie n21 która dziwne ma podejście do szkolenia osob które sa klientami AMWAY

ocenił(a) film na 7
amwayowiec2013

Pełno opinii na forum, domokrążcy, firma w formie sekty i tyle, takie jest zdanie moje i wielu innych ludzi. Wystarczy wpisać "Amway opinie".

Last_Ronin

Wiem ze jest tyle opinii. Niestety fakty sa inne bo ludzie myla amway z firmami szkoleniowymi gdzie rozne sa spedy organizowane przez nich. temu rozumiem rozne obiekcje bo ja akurat jestem człowiekiem gdzie wole sprawdzić cos wpierw zanim wydam opinie. Ponadto amway nie placi za sprzedaż ani za werbunek temu nadal będzie taka niewiedza o mlm

ocenił(a) film na 7
amwayowiec2013

Nie mylą. To ludzie którzy pracowali dokładnie dla AMWAY.

amwayowiec2013

Moje ostatnie pytanie. Skoro pisze Pan, że z amway łączy Pana tylko ta rekomendacja od kolegi oraz karta rabatowa (o ile dobrze zrozumiałem) to w jaki sposób Pan to 'sprawdził' jak sam pisze, że od wewnątrz wszystko jest całkiem inaczej a film nie przedstawia obiektywnej prawdy? To, że ja korzystam z karty rabatowej na paliwo w orlen (przeczytałem też umowę) ma mnei upoważniać do oceny tego jak ta firma funkcjonuje?

użytkownik usunięty
Last_Ronin

Forum internetowe nie jest wiarygodnym zrodlem opinii. Jak na forum napisza ze ziemia ejst płaska to bedziesz mowił ze na forum tak napisali? Smieszny i załosny jestes i sie osmieszasz publicznie.

Last_Ronin

A Z AMWAY MNIE LACZY MNIE TYLE CO Z TESCO MAJAC PODPISANA UMOWE KLIENTA GDZIE ZA ZGROMADZONE PUNKTY DOSTAJE UPUSTY NA PRODUKTY GDZIE MOGE ROWNIEZ CZY W TESCO CZY W AMWAY REKOMENDOWAC ZAKUPY

amwayowiec2013

Marzenia są za darmo całe szczęście

amwayowiec2013

W ten sposób. Jeżeli Pan po prostu lubi ta firme no to bez urazy i przepraszam za nachalność

kamik0

Nie firme lubie a jej produkty bo sa dobre tak samo lubie tescowe niektóre produkty i z biedronki

amwayowiec2013

A co by Pan zrobił z pieniędzmi zarabiając 20tyś zł miesięcznie?

kamik0

TEZ SIE Z TEGO CIESZE ZE MARZENIA SA DARMOWE :) ALE ZA MIN 200 PKT AMWAY CZY TESCO ZA MIN 300 PKT WYPLACAJA MI PREMIE LOJALNOSCIOWE . NIE SA TO DUZE PREMIE ALE ZAWSZE COS CO MOZNA KUPIC COS POZNIEJ TANIEJ

amwayowiec2013

..zabrać żonę na hawaje albo kupić futro z norek!

ocenił(a) film na 7
amwayowiec2013

Tak...produkty z serii "Tesco" lub "Tip" są "wyśmienite" co za głupoty...Powoli wyprowadzam z równowagi, to dobrze :).

Last_Ronin

Tak, chyba zaczynam lubić ten amway..

Last_Ronin

akurat lubie te produkty tych firm kupować a co ?każdy ma swój gust dzięki Bogu :)

kamik0

nie ma za co przepraszać po prostu większość ludzi nie rozumie ze bycie klientem amwaya nie sprowadza się do sprzedaży czy do werbunku. Jeżeli już ktoś się tym zajmuje jak mój znajomy który mnie do tego amwaya zarekomendowal akurat zarabia w inny sposób niż przedstawiony jest na filmie bo nie lata z produktami po domach ani nie lata po domach by werbować.zarabia na zakupach a nie na sprzedaży.

ocenił(a) film na 7
amwayowiec2013

Ludzie nie słuchajcie bełkotu. Sami poszukajcie na forum, ostrzegam, teraz będą gadki w stylu: "ta firma jest ok, nie namawiają na nic itp. itd.
"Strzeżcie się fałszywych proroków"

Last_Ronin

amway akurat jedynie sklada oferte i proponuje wspolprace dzięki której możesz być tylko klientem lub osoba prowadzaca dz.gosp gdzie za dany obrot tam kupionych produktów dostaje się rozne premie. Mysle ze trafiles na maniaka a nie na osobe która normalnie buduje network w mlm i temu wspolczuje ze posiadasz taka opinie nie sprawdzając faktow

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones