PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=109452}

Withnail i ja

Withnail & I
7,3 3 282
oceny
7,3 10 1 3282
Withnail i ja
powrót do forum filmu Withnail i ja

dialogi

ocenił(a) film na 9

Dialogi są nieocenione! Niektóre niewiarygodnie absurdalne, a przez to zabawne. Nie banalne- jak w większości filmów. Polecam!

marcowy_zajac

Zwłaszcza dla kogoś kto operuje, lub interesuje się angielskim!

Kilka ulubionych:

"We want the finest wines available to humanity!"

"I must have some booze. I demand to have some booze. "

"I have just narrowly avoided having a buggering, and have come in here with the express intention of wishing one upon you"

(akcja z kurczakiem:) "I think you should strangle it quickly before it starts trying to make friends with us."

Film także sprytnie opisuje koniec epoki lat 60, pod koniec filmu Danny mówi dosadnie, prostymi słowami "Woolworths sprzedaje hippisowskie peruki"... bardzo nostalgiczny film

Dla mnie 10/10 + ulubione... ludzie którzy nie dociekają angielskiego klimatu i nie interesują się latami 60 mogą odjąć po jednym punkcie za każdy z tych elementów.

ocenił(a) film na 9
PanStanislaw

To mnie zabiło "On zjadł więcej prochów niż ty obiadów". Genialne teksty były też gdy sobie palili marchewkę. Kapitalny film !

PanStanislaw

W pełni się zgadzam. Można posłuchać całkiem innych konwersacji niż w większości filmów anglojęzycznych. Rozbudowany język, inteligentne dialogi, w sam raz dla kogoś spragnionego odkrywać piękno języka angielskiego w rozmaitych formach.

I ta nostalgia, niedosyt czynów w obliczu końca pewnej epoki.

PanStanislaw

Albo jak przyszedł Danny:
- Wycofuję się. Postanawiam założyć biznes.
- Co niby będziesz robił?
- Zabawki.(...) Mój partner ma świetny pomysł na serię lalek. To pomysł jego siostry - dostała na gwiazdkę lalkę która sika. Trzeba ją przewinąc. Obrzydlistwo, ale dziewczynki to lubią. My zrobimy lalkę, która jeszcze sra.
:D

ocenił(a) film na 8
pavell_olvy

- Pod siebie? :D

ocenił(a) film na 7
marcowy_zajac

"Włosy są jak anteny:odbierają sygnały z kosmosu
i przekazują ci je prosto do mózgu.
To dlatego łysi nie potrafią się wyluzować."
rozwalił mnie ten tekst!

kamila567

Dokładnie!
To chyba jeden z moich najlepszych tekstów w historii kina.
Film oglądałem jakieś 20 lat temu i do tej pory często się śmieję przypominając sobie tę sentencję.
Pozdro!

ocenił(a) film na 8
marcowy_zajac

Świetne dialogi, przezabawny film. :)

ocenił(a) film na 8
marcowy_zajac

Zdecydowanie godny polecenia. Wielki plus dla Richard E. Grant'a. Od długiego czasu nie spotkałam się z tak dobrze stworzoną kreacją aktorską.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones