PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=167958}

Wizje Europy

Visions of Europe
6,5 580
ocen
6,5 10 1 580
Wizje Europy
powrót do forum filmu Wizje Europy

śliczna w formie Litwa, świetna humorystyczna Holandia, znakomite (co prawda poprawnie politycznie) Niemcy, trafna Słowacja potwierdzająca a religijność Słowaków, celnie skomentowany neokonserwatyzm w Polsce, rewelacyjna malowniczo-plastykowa Belgia i wiele wiele innych. Świetne przedsięwziecie.

ocenił(a) film na 6
dmsch

Dla mnie najlepsza była Anglia (a w zasadzie "Zjednoczone Królestwo") ze swoim "Europejskim prysznicem". Gorzkie

ocenił(a) film na 8
dmsch

Dzięki. Dzięki, że jako kolejna osoba nie powiesiłeś psów na Szumowskiej. Jak do tej pory wszyscy chcieliby PR-u zamiast prawdy. A te filmy raczej nie miały na celu promocji, od tego mamy "z Bożej łaski" prezydenta. Etiuda "Skrzyżowanie" to nie tylko ukazanie naszego wewnętrznego polskiego świata, ale również alegoria pozycji wszystkich byłych demoludów wchodzących do UE. Strasznie mi się podobała, śmiem twierdzić, że była najlepsza.
Oczywiście nie ujmując niczego pozostałym dziełom. Irlandia techniczne mistrzostwo świata, Wielka Brytania nieźle kopie, Słowacja też daje radę.
Natomiast ogromnie zawiodłem się na Francji. Porównując z pozostałymi, to jakby druga liga. Nawet panowie z Z.F. Skurcz wiedzą, że coś nakręconego nieudolnie musi mieć inne atuty. A tutaj ckliwa historyjka, oklepany temat, bidne aktorstwo... No po prostu okręgówka.

ocenił(a) film na 5
Iapetus

Wg mnie Szumowska też dała radę. Pokazała Polskę tak jak sama widzi. Ogólnie projekt naprawdę chwali się, że z tylu Państw zebrali filmy. Niestety dla mnie warta obejrzenia była połowa, niektóre totalnie nie wiadomo co przekazywały. Nie mniej nie można przejść obojętnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones