PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=695452}
5,5 65 848
ocen
5,5 10 1 65848
2,1 9
ocen krytyków
Wkręceni
powrót do forum filmu Wkręceni

Nie jest tak źle

ocenił(a) film na 7

Obejrzałem ten film po przeczytaniu komentarzy kilku maruderów z forum i szczerze mówiąc po seansie jest pozytywnie zaskoczony.
Na pewno nie jest to wielkie kino, ale film trzyma jakieś standardy w przeciwieństwie do szmir z ostatnich lat wyprodukowanych nad Wisła. Zarówno montaż, muzyka, zdjęcia jak i sama historia są na przyzwoitym poziomie. W porównaniu do komedii zza oceanu ten film to majstersztyk i nie zasługuje na tak niskie noty, które są wynikiem nowej mody zgodnie z która słusznie jest dojechać polskie produkcje.

ocenił(a) film na 7
neq

No i tu kolego trafiłeś k...a w sedno. Nie będę się rozpisywał, bo napisałeś właściwie wszystko w temacie. Bardzo przyzwoity film. Komedia ma śmieszyć i tyle. To prosty humor, za to historia bardzo dobrze pomyślana. Naprawdę fajnie się to ogląda. Czepianie się na siłę tego filmu, to właściwie tak jakby mieć pretensje do przysłowiowego "garbatego Żyda", że ma dzieci proste.

ocenił(a) film na 2
MrJUVE

Dokładnie komedia ma śmieszyć, a tu nawet uśmiechu nie było zwykłego, bo zwyczajnie nie było się z czego śmiać. Ani jakiś ciekawych tekstów, ani scen. Tragicznie nudny film. Niby komedia niby taki romantyzm pod koniec ale to wszystko takie na siłe pchane. Fajny pomysł a tak zmarnowany, nie wiem co nie wypaliło ale nie wypaliło skutecznie bo ode mnie film jak mało który dostaje 2. Stracony czas

użytkownik usunięty
Ipog

Najwidoczniej miałeś zbyt duże oczekiwania, tak jak pozostali użytkownicy, którzy oceniali film tuż po premierze.
Akcja marketingowa musiała być zbyt mocna i pewnie przedstawiała film w świetle "najlepszej polskiej komedii tego roku" albo coś podobnego, bo z tego co zaobserwowałem podczas oglądania, to film stylizował się na niezbyt ambitną, głupiutką komedią. I wyszło im to dobrze.
Dodam, że film oglądałem wczoraj i nigdy wcześniej o nim nie słyszałem.

ocenił(a) film na 2

Ja tez film oglądałem wczoraj, słyszałem o nim wcześniej, ale raczej nie w kontekście świetnej komedii. Po prostu słyszałem ze taki film istnieje więc wczoraj stwierdziłem ze warto by obejrzec. Raczej mniej wiecej wiadomo czego sie mozna po polskich komediach spodziewac więc szału nie oczekiwałem.Ale liczyłem ze chociaz pare razy sie posmieje. A tu na prawde nie było z czego. Film po prostu mnie nudzil i doogladałem do konca tylko ze wzgledu na to ze nie lubie zostawiac zaczetych filmow w połowie. Ale na prawdę film bardzo słaby nawet jak na głupią, mało ambitną komedię.

neq

A właśnie że jest źle.

ocenił(a) film na 8
mirekmazurkiewicz28

Kłamiesz! Było bardzo dobrze.

neq

komedie bardzo trudno ocenić tak jak horrorry bo każdy lubi co innego,moim zdaniem te filmidło jest po prostu słabe bardzo,nie było ani jednego momentu żeby mnie rozbawił,poziom humoru na poziomie babci klozetowej z Grójca,szczerze to nawet chyba ze 2 razy się uśmiałem przy kac wawa a ze 4 razy przy disco polo(ten filmik też był dobrze w sumie nakręcony)bo wykonanie Wkręconych nie było złe i gdyby nie ten pajac adamczyk to może bym dał nawet 3 lub 4,no ale muszę być sprawiedliwy bardziej się bawiłem na g.wnie typu reniky na plaży albo tych innych żenujących animal attackach produkcji syfy czy tam asylum niż na tej komedi Ps.a jeszcze jak o adamczyku to przypomniała mi się następna kupa z jego udziałem a mianowicie och karol 2 ten "film" jest straszny,ale to już na następny odcinek:)

ocenił(a) film na 3
neq

Jeśli historią na poziomie jest wątek z odnalezieniem 3 uciekających oszustów w lesie, przez dwie teoretycznie mało znające się kobiety, parę chwil po tym jak zostały pozostawione same w pokojach hotelowych... Pomijam fakt, że panienki te zdążyły w godzinach wczesnorannych wyposażyć się w czarne audi, łopaty, atrapy broni i czarne stroje. Przy tym jedynym żartem który został pokazany w tym wątku jest zdanie skacowanego Opani, który dopytuje się, czy kopanie dołu jest aktualne po tym jak laseczki się ujawniły.

Logika tego filmu, a także jego komediowość jest na tym właśnie poziomie.

Wątek z balonem który niby był uczepiony ratusza w Zamościu (choć w większości scen tego fotomontażu liny nie było...), kiedy zaraz potem Adamczyk stwierdza, że balonem się nie da sterować (więc nie mógł dolecieć do ratusza, a poza tym nie wychodząc z balona nie mógł go zaczepić) jest kolejnym dowodem na brak sensu i dowcipu. Pomijam popłoch policji i straży w tej sytuacji i nieśmieszną reakcję wójta (chyba to miał być ten komediowy akcent).

Nie zgadzam się natomiast by komedie znad Wisły były zazwyczaj słabe. Była nią ta... ale wiele innych jest trafionych.

ocenił(a) film na 7
crocidura

To nie był Opania tylko ten Domagała.
Balonem da się sterować, tylko nie tak jak samolotem.
A to o panienkach które zdążyły...itd. to już czepialstwo.

ocenił(a) film na 7
neq

Popieram, film jest ok :) Ani nie mistrzostwo, ani nie porażka

ocenił(a) film na 7
neq

Przed chwilą to obejrzałem. To jedna z najlepszych polskich komedii jakie oglądałem w III RP obok "Kilera" i "To nie tak jak myślisz kotku". Podchodziłem do filmu jak pies do jeża pomny przykrych doświadczeń z większością poprzednich podejść do polskich komedii, np. ostatnio włączyłem se "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach" próbując dać mu szansę. Już w szóstej minucie głupkowate odniesienie do seksu. I takimi mi się jawi większość polskich komedii po 1989 roku, a im dalej od końca PRL, tym gorzej. Albo komedie romantyczne: bluzgi, gadki o seksie, wzwodach, penisach, pieprzeniu, "wyzwoleniu" - gdzie tu romantyzm? Toż to poziom dla jakichś meneli bądź tępych karków siedzących w pierdlach, a nie dla polskiej młodzieży czy Polaków w ogóle. Już mnie to mierzi, rzygać się chce od robienia takiej taśmowej chujni dla Polaków. Być może przez omijanie szerokim łukiem polskich komedii, ominęła mnie jakaś fajna, ale trudno. Postanowiłem zaryzykować i dzisiaj ubawiłem się po pachy. Fabuła niby banalna, ot trzech kumpli z fabryki samochodów straciło robotę i gdy trafiła się okazja postanowili popłynąć z nurtem w jaki ich życie wrzuciło i choć na chwilę zaszaleć. Wiadomo było, że wszystko prędzej czy później się wyda, bo musi się wydać, ale film jest naprawdę jakiś inny, ciepły, nie wywołuje we mnie wstrętu tylko autentyczną sympatię do tych trzech straceńców, choć przecież używali życia na czyjś koszt:-)
Myślę, że marniutka ocena 5,6 wynika z tego, że nie było co chwilę tych rynsztokowych żartów, a umysły, głównie młode, ukształtowane przez lata na czymś takim, nie znalazłszy tego czują niedosyt.
W każdym razie ze swojej strony film polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones