PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=128440}

Wojna Zimowa

Talvisota
7,2 2 655
ocen
7,2 10 1 2655
Wojna Zimowa
powrót do forum filmu Wojna Zimowa

Warto

ocenił(a) film na 8

Widziałem wersję 2 godzinną, choć chętnie obejrzałbym 3-godzinny oryginał.
Historia fińsko-rosyjskiego konfliktu zbrojnego na przełomie 1939/40.Jeśli kogoś interesuje ten epizod WW2 to pozycja obowiązkowa.
Plusy to na pewno niesamowity realizm zarówno w motoryce pola bitwy, zachowaniu żołnierzy czy scenografii i kostiumach.
Minusy to zdecydowanie scenariusz.
Ukazanie kontekstu historyczno-politycznego poprawne.

Liczyłem na jakieś skupienie militarnych akcentów filmu na osławionych fińskich snajperach, "białej śmierci" na czele z Simo Häyhä-najlepszym snajperem wszechczasów, lepszym nawet od Zajcewa!. Nie ma jednak o tym wzmianki ;(

None200

Zgadzam się, lecz ja zachowanie żołnierzy dodałbym do minusów. Raziło mnie to strasznie w tym filmie. Sztucznie wyglądały szczególnie pojedynki w walce wręcz między ludźmi.
Po raz kolejny się zgodzę co do braku jak wspomniałeś "białej śmierci". Ja się dowiedziałem o jej braku już przed obejrzeniem filmu. Szkoda bo ostrzyłem sobie na to zęby.
Ja dałem 5/10. Oglądałem go jednak trochę bez wzruszenia (może to wina zmęczenia i późnej pory) jednak polecam wszystkim zainteresowanym bo czasu na pewno nie stracicie.

ocenił(a) film na 6
drzewkooo

A ja za to z chęcią obejrzałabym wersję 2-godzinną. 3 godziny to za długo. Ciągnęło to się niemiłosiernie i robiło nudne...

Ale ogólnie to film mi się podobał. Realność scen batalistycznych to jest jak dal mnie wielki plus. Chociaż po recenzjach mówiących, ze jest lepszy od "Szeregowca..." spodziewałam się więcej.

ocenił(a) film na 9
Keira2016

Odkopuję temat sprzed lat, ale chciałam Cię zapytać, gdzie można znaleźć tę wersję dłuższą? Wiem, że była podzielona na parę części na youtube, ale film został usunięty. :(

ocenił(a) film na 6
Koralina90

Mój tata pożyczył oryginalną płytę od kolegi ;D Więc na wydaniu dvd są obie wersje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones