Nightcrawler

plakat - Wolny strzelec (2014)

opisy filmu

(3)
  • Mroczne oblicze amerykańskiego snu i portret człowieka, który dla sukcesu nie cofnie się nawet przed zbrodnią. Jake Gyllenhaal w życiowej kreacji wolnego strzelca, którego stać na absolutnie wszystko, żeby wspiąć się po szczeblach kariery kronikarza najniebezpieczniejszych dzielnic Los Angeles. Zobacz, jak spełnia się American Dream w czasach, gdy sumienie jest wadą, a droga do zwycięstwa nierzadko wiedzie po trupach.

  • Los Angeles. Desperacko poszukujący pracy Louis Bloom (Jake Gyllenhaal) utrzymuje się z drobnych kradzieży. Pewnej nocy przypadkowo zauważa, jak amatorska ekipa filmuje akcję ratunkową przy płonącym samochodzie. Postanawia spróbować swoich sił w roli wolnego strzelca i kupuje kamerę oraz skaner radiowy do nasłuchu policyjnych częstotliwości, po czym zaczyna kręcić relacje z wypadków. Swoje reportaże sprzedaje lokalnej stacji telewizyjnej. Zachęcony przez szefową wiadomości, Ninę (Rene Russo), Lou filmuje coraz bardziej brutalne zdarzenia.

  • Każdej nocy, gdy Miasto Aniołów zasypia, grupy ryzykantów uzbrojonych w szybkie samochody, drogie kamery video i skuteczne policyjne skanery przemierzają Los Angeles wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu okazji do nagrania odpowiednio atrakcyjnych materiałów. Polują na wypadki samochodowe, pożary, morderstwa i innego rodzaju ludzkie katastrofy, mając nadzieję sprzedać swe filmy lokalnym stacjom telewizyjnym, poszukującym taniej sensacji. Bezrobotny i zdesperowany Lou Bloom (Jake Gyllenhaal) postanawia zostać jednym z nich.