PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=687674}

Wolny strzelec

Nightcrawler
7,5 128 486
ocen
7,5 10 1 128486
7,2 39
ocen krytyków
Wolny strzelec
powrót do forum filmu Wolny strzelec

Oscary 2015

ocenił(a) film na 9

Nominacja w tylko jednej kategorii to imo największa wtopa akademii od czasów niemal całkowitego zignorowania ,,Drive'' trzy lata temu. Wielokrotnie się nad tym zastanawiałem i nadal nie mogę zrozumieć, dlaczego oryginalne, niezależne filmy o ciekawych scenariuszach są na straconej pozycji w konkurencji z hitami box office'u oraz filmami poruszającymi problemy społeczne czy bardziej medialnymi dramatami.

ocenił(a) film na 9
kopulator2000

Oscar to nie jest nagroda za rolę. To nagroda dla pracownika roku. Dostaję ją ten, kto lizał dupy komu trzeba.

ocenił(a) film na 9
Feallan

Zgadzam się poniekąd , Oscary faktycznie od kilku ładnych lat tracą na prestiżu i coraz bardziej się komercjalizują, jednak wciąż jest to najwyższe wyróżnienie jakie można otrzymać w światku filmowym. Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej powoli staje się nią tylko z nazwy, niestety...

ocenił(a) film na 10
kopulator2000

Zgadzam się! Fenomenalny film, bardzo podobny do "Drive" ! Przez cały film zastanawiałem się, czy głównego bohatera w końcu opuści szczęście, czy dotrwa do końca rozwijając biznes ;)

ocenił(a) film na 9
Bobey

Właśnie finał jest jedną z najmocniejszych stron tego filmu. Ile już razy miałem do czynienia z filmami dobrymi, nawet znakomitymi, których lukrowane, typowo ,,amerykańskie'' zakończenie psuło efekt końcowy i pozostawiało uczucie niedosytu. W ,,Wolnym Strzelcu'' koncówka jest efektem konsekwentnie obranej ścieżki przez bohatera. Wielkie brawa dla twórców, że postawili na realizm, zamiast moralizatorstwa.

ocenił(a) film na 8
kopulator2000

Chyba zaufali widzom, że ci sami potrafią wyciągnąć właściwe wnioski. Nie trzeba tego robić za nich. To też niewątpliwa zaleta filmu.

ocenił(a) film na 8
kopulator2000

Od samego początku ten film mi się kojarzył z "Drive". Widzę że nie tylko mi. Jest od niego nawet lepszy. Naprawdę kawał dobrego kina.

ocenił(a) film na 8
crimson80

Nie przesadzałbym z tym że jest lepszy. Jest niewiele filmów porównywalnie dobrych jak Drive, a niewiele naprawdę niewiele jest lepszych. Ale to prawda, Nightcrawler to świetny film, szkoda że tak niedoceniony. Zresztą ta sama sytuacja była z Drive, też niedoceniony i niezrozumiany przez masy. Dla mnie jest to np. lepsze, ale chciałbym aby twórcy takich filmów byli nagradzani, bo jeśli nie to wszystkie filmy staną się Transformersami.

ocenił(a) film na 8
kopulator2000

Z tym realizmem to troszeczkę przegiąłeś, bo niektóre sceny, gdzie jego obecność na miejscu zbrodni jest całkowicie ignorowana, nie są zbyt realistyczne.
Zgadzam się całkowicie z opinią, że film jest naprawdę dobry. O wiele lepszy niż niektóre nominowane do 'najlepszych', natomiast rola Jake'a genialna. Benedict Cumberbatch i jego gra w Grze Tajemnic to cienizna w porównaniu z Nightcrawlerem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones