Oscary

Jake Gyllenhaal bezapelacyjnie powinien był dostać Oscara za swoją rolę. Te Oscary to taka sama bzdura jak Złota Piłka w piłce nożnej. Konkurs popularności i kolesiostwo.

68
  • Oczywiście, że tak. Tak samo jak Fryderyki i inne nagrody, bo jak można oceniać sztukę? Ujęcia? Są albo dobre, albo złe. Gra aktorska? Jest albo dobra, albo zła. To samo z montażem, dźwiękiem, charakteryzacją itd. itp. wszystko to albo jest dobre, albo nie, cała reszta, to czysta kwestia gustu. Te nagrody, to nic innego jak reklama, sposób by zachęcić do przesłuchania/przeczytania/obejrzenia osoby, które nie są pewne tego co chcą, gościu zobaczy, że film ma Oscara i pomyśli: "Gala Oscarów to przecież ważne wydarzenie, znaczy szeroko nagłaśniane, o tym się mówi, to się pokazuje, więc ten Oscar na pewno coś znaczy, na pewno tam jest jakaś komisja, w której siedzą ludzie całe swoje życie poświęcający FILMOM, grze aktorskiej, sztuce reżyserii i na pewno znają się na tym lepiej ode mnie! Oni powiedzą mi jaki film powinien mi się podobać, a nawet jeśli mi się nie spodoba, to zawsze mogę powiedzieć, że przecież montaż i ujęcia są g e n i a l n e, w końcu dostali za to Oscara, a tam wiadomo siedzą ludzie, którzy się na tym znają, w końcu w przeciwnym bądź razie, nie mówili by tak o tej całej gali." ;-)

• Dokładnie masz rację. Wystarczy spojrzeć na role Jake'a. To jest naprawdę świetny aktor. Obejrzałam z nim sporo filmów i potrafi przeistoczyć się w każdego. Poważny, słodki, szalony. Jak na tak młodego aktora, ma niezły dorobek. Już nawet nie wspominając o DiCaprio, który jest chyba najlepszym aktorem obecnie na świecie, który cały czas gra (Bo nie będę pisać o Deniro Hopkinsie itp, bo to już starsi aktorzy i już nie grają teraz takich spektakularnych ról jak Leo)

• a gdzie tam oscara to jest poprostu dobry film, nietypowy temat orginalnie wymyslona postac,

• Zgadzam się całkowicie

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: