PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=515048}

Wolverine

The Wolverine
6,7 130 960
ocen
6,7 10 1 130960
4,8 16
ocen krytyków
Wolverine
powrót do forum filmu Wolverine

Film jest dość dobry, ale mógł być lepszy. Mam pytanie dlaczego ma szpony z drewna a później w
innych nadal z metalu. Czy je mu ktoś dorobił

ocenił(a) film na 7
bigdady33

A czekaj, wiem, o co pytasz chyba... Ze nie powinien miec juz naturalnych? Moze mu odrosly jak sie zrobilo miejsce? Albo zawsze am byly, tylko Logan ich nie uzywal. On dosc czesto tracil pamiec, mogl nawet nie wiedziec, ze je ma...

ocenił(a) film na 7
semira1

No ale on przecież miał później z adamantium te szpony czyli mu przyspawali w innych x-menach

ocenił(a) film na 7
bigdady33

Inne Xmeny filmowe byly przed tym filmem. Ostatni chronologicznie byl ten, w ktorym Logan zabil Jean. Czyli takiego fabularnie majacego miejsce po tym obecnym jeszcze nie bylo.

ocenił(a) film na 8
semira1

No właśnie ostatnia chronologicznie jest właśnie ta część, nie ta, w której Jean umiera. Jean wraca do Loganach w jego snach lub jest marą na jawie, niczym więcej, a on zadręcza się z powodu jej śmierci. Jest to dość widoczne w filmie.

semira1

Lol, dobry ten tekst z traceniem pamięci :-)

Tak scenarzyści ciągle nadużywają tego rozwiązania i co rusz kasują mu pamięć.

bigdady33

Widocznie tak już musi być nie doszukuj się szczegółów,w filmie fantasy!

ocenił(a) film na 5
semira1

to ciekawwe jakie bedzie mial szpony w tym nowym X-Men'ie co ma być. Tzn czy z kości jak było to w scence po napisach, czy z adamantium. Jeśli z adamantium to powinni to w jakis sposob wytłumaczyc.

ocenił(a) film na 8
adas_tcz_filmweb

Prawdopodobnie, jeśli ponownie jego szpony będą z adamantium to będzie wokół tego cała historia, być może zgodzi się poddać ponownie zabiegowi, który uprzednio doprowadził do zmiany jego szkieletu. Jego szkielet jest jedynie pokryty metalem, jak było widać w scenie, w której Yoshida wwiercał się w jego ucięte szpony, szpik kostny nadal był w środku. Co skłania do wniosku, że jego szkielet jest w stanie się regenerować, w przeciwieństwie do adamantium.

ocenił(a) film na 8
ecta

Nareszcie ktoś napisał mądrze, bo już nie mogłem czytać tych głupot o szponach. Nie zgodzę się tylko z tym szpikiem, bo szpik chyba jest płynny (z tego, co wiem). Ale na pewno w środku błyszczących szponów były te kościste.
Martwi mnie tylko to, że braciszek już mu w Genezie szpony złamał i (o ile dobrze pamiętam) nie odrosły mu wtedy.
A co do powrotu szponów, stawiałbym na Magneto. Nie czytałem komiksów, ale z tego co wiem, on czasami działał po dobrej stronie. Więc może odbudować Loganowi pazurki. On w gruncie rzeczy nie jest zły, tylko wściekły na ludzi za złe traktowanie mutantów. Przecież według mnie zabiłby bez problemu Wolverine'a, gdyby chciał. Chociażby w ten sam sposób, jak Logan zabił w genezie tą dziewczynę z pazurkami, która miała takie same zdolności.

ocenił(a) film na 6
shazza_eref

No właśnie, w Genezie szpony z kości mu nie odrosły, a w Wolverine nagle są. Jak to wytłumaczyć? Potrzebowały tyle lat na regeneracje? :D

bigdady33

Wolverine 2013 to chronologicznie najnowsza część, filmy x man traktują o wcześniejszych wydarzeniach. Natomiast geneza Wolverine to historia najbardziej wysunięta w przeszłość.
Odnośnie pazurów, Logan urodził się jako mutant z dwoma zdolnościami. Pierwsza z nich to moc szybkiej regeneracji i powolne starzenie, druga to szpony.
Pazury początkowo były kostne (komiks: Orgin-Wolverine oraz film: X-Men Geneza: Wolverine
(2009) ) pazury te jak każda część ciała mutanta mogły się regenerować. Gdy Rosomak był już dorosły w wyniku okrutnych eksperymentów jego kości obleczono i powiązano z płynnym adamantium , który tężejąc staje się najtwardszą substancją na ziemi (komiks: X-waapon oraz film: X-Men Geneza: Wolverine(2009)). Późniejsze wydarzania to te z filmów: X-Men: Pierwsza klasa,
(2011) X-Men(2000), X-Men 2(2003), X-Men: Ostatni bastion(2006). Po tych produkcjach historie z komiksów i filmów się nieco rozbiegają. W filmie Wolverine 2013 Logan traci swe adamentowe pazury na rzecz kostnych, które się bardzo szybko zregenerowały lecz już bez metalowej powłoki (kostne się regenerują, adamantowe nie). W komiksach natomiast z Wolverine traci całe adamantim z ciała i niemal przypłaca to życiem(uczynił to Magneto wysysając metal z jego ciała). Filmy i komiksy różnią się od siebie też wątkami dotyczącymi Jean Grey / Phoenix oraz Cyklopsa (ale to już inna historia).

ocenił(a) film na 8
shinobi82

Dlaczego Magneto to zrobił? Czy Logan odzyska jeszcze adamantowy szkielet? Bardzo mnie zaciekawiłeś :)

mg07

Podczepiam się pod pytaniem. :)

ocenił(a) film na 8
mg07

Cóż, jeśli chodzi o wątek Magneta z Unwersum, o którym mówi shinobi82 (czili 616, największe, a przy tym najbardziej popularne): podczas jednego ze starć między Magnetem a Rosomakiem (a trochę ich w sumie było), Logan zranił Magneta swoimi szponami, na co Magneto w zemście usunął adamantium ze szkieletu Logana. Później okazało się, że Wolverine jest w procesie stałej mutacji, a adamantium nie pokrywało jedynie jego szkieletu, ale związało się z kośćmi. Gdy adamantium zniknęło, mutacja Logana zaczęła się pogłębiać - co to znaczy? Zaczął przemieniać się powoli w bestię (ponieważ jego zmysły się wyostrzały, a regeneracja stawała się szybsza i skuteczniejsza), znikały typowe ludzkie zachowania, uczucia. Proces ten trwał od samego początku, jednak adamantium go znacznie spowalniało, ponieważ organizm Logana oraz jego niezwykła zdolność do regeneracji i leczenia uznawały adamantium jako intruza i próbowały się go pozbyć. Oczywiście przez cały ten czas Logan pozostawał na uboczu i odnawiał siły (oraz dziczał). W pewnym momencie został porwany przez innego mutanta zwanego Genesis, który próbował ponownie połączyć szkielet Rosomaka z adamantium, jednak się to nie udało. Ostatecznie dokonał tego Apocalypse. Taka historia :)

mg07

Pani ecta już wyjaśniła:)

shinobi82

W końcu ktoś bardzo logicznie to wytłumaczył, bo poprzednicy pisali jakby poznali polski dzisiaj. Chwała Ci za to.

ocenił(a) film na 8
shinobi82

Komiksy i filmy różnią się, ponieważ każda seria ma własne uniwersum i warto było o tym wspomnieć. Alternatywnych realiów są dziesiątki, o ile nie więcej. Ta część Rosomaka najbardziej bazuje na Uniwersum 295, gdzie Logan faktycznie był w związku z Jean Grey, zresztą małżeńskim, a także Jean zmarła (niemal, została wskrzeszona mocą Feniksa, jednak to już inna historia). W tym Świecie Logan ma również romans z dziedziczką potężnego klanu Yashida, Mariko, której przyrodnim bratem jest Harada (Srebrny Samuraj, /ninja z łukiem/), a z którą miał też córkę (o której nie wiedział, a posiadła jego zdolności), Kirikę. Krótko mówiąc są wątki w miarę się pokrywające, ale trzeba podkreślić, że jest to osobne uniwersum, które bazuje przede wszystkim na kreacji bohaterów stworzonych przez ich autorów, niekoniecznie na przygodach, doznaniach, związkach czy wątkach.

Jeśli chodzi o Magneto, to w tym Uniwersum miał inną rolę, nie związaną z samą Mariko (warto też dodać że w Świecie 295 dziadek Mariko praktycznie nie był wspomniany), być może też dlatego został kompletnie przemilczany. Ale mimo wszystko, nie ma co za bardzo porównywać komiksów i filmów, jako że są to inne uniwersa. Świat filmowy, Uniwersum 10005, jest nową kreacją i należy się kierować tylko faktami zawartymi w fabule.

ecta

Dzięki za nowe informacje. Moja wiedza na temat X-man i Rosomaka opiera się głównie na komiksach wydawanych (dość dawno temu) przez upadła firmę TM-semic. Naczelnym w wydawnictwie był Marcin Rustecki a prowadzącym strony klubowe Arkadiusz Wróblewski. Czytywałem też inne późniejsze pozycje, ale muszę przyznać, że nie jestem już za bardzo na bieżąco z tą formą sztuki. Masz rację co do mnogości światów i altrernatywnych rzeczywistości w komiksach, ciężko jest je wszystkie "ogarnąć" nie czytając na bieżąco.Co do historii X-man z TM-semic to pamiętam, że Logan ledwo uszedł z życiem ze starcia z Magneto, przeżył tylko dzięki swym regeneracyjnym zdolnościom. Doktor Xsavier i Jean robili wszystko, by uratować Wolverina, udało się lecz Logan stracił swe regeneracyjne zdolności. Pamiętam jak po tych wydarzeniach zmuszał się do częstego wysuwania kostnych pazurów by utworzyć w dłoniach niezarośnięte kanały-porty (podobne do tych u kobiet w uszach na kolczyki :)), spowodowane to było brakiem zdolności naprawczych. Warto też dodać, że w omawianym przeze mnie uniwersum Jean i Logan coś do siebie czują, lecz jest to czysto platoniczne, gdyż kobieta związana jest z Cyklopsem. Finałowy, ostatni zeszyt z seri X-man to uroczysty ślub Jean i Cyklopsa.

pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
shinobi82

Wszystko się zgadza co piszesz, mam jedno tylko pytanie zwróć uwagę na scenę po napisach jak Rosomak spotyka Magneto na lotnisku po twarzy rosomaka wydaje mi się, że widać tak jakby Magneto powstrzymywał go przed reakcją. Gdyby miał szpony kostne nie mógłby tego zrobić. To taki mój pogląd na to oczywiście mogę się mylić. A co z jego długowiecznością uważasz że mu powróciła czy przez proces który rozpoczął starzec teraz zacznie się starzeć?

Buli_filmaniak

Witam
Dawno nie zaglądałem do tego wątku i być może już wcześniej uzyskałeś odpowiedź od kogoś innego, jeżeli nie to wyjaśniam:

"...zwróć uwagę na scenę po napisach jak Rosomak spotyka Magneto na lotnisku po twarzy rosomaka wydaje mi się, że widać tak jakby Magneto powstrzymywał go przed reakcją"

Tak pamiętam tą scenę, masz rację Magneto powstrzymuje (krępuje swą magnetyczną mocą) Logana, gdyż ten posiadał adamantium nie tylko w swych pazurkach, ale też w całym szkielecie. Rosomak stracił metal tylko ze szponów, natomiast ten "w" na lub "na" kościach nadal mu pozostał.

"...A co z jego długowiecznością uważasz że mu powróciła czy przez proces który rozpoczął starzec teraz zacznie się starzeć?"

Tego to nie wiem, nie będę gdybał bo jak rozwinie się ten wątek zależy od bogatej wyobraźni twórców kolejnej części przygód Wolwerina. W komiksach Logan się starzał tyle, ze bardzo wolno.

Oto jeden z komiksów traktujący o starości Wolwerina:

http://kzet.pl/2011/08/wolverine-old-man-logan.html

pozdrawiam

shinobi82

Tutaj jeszcze jeden:

http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/wolverine_mandragora/1/rec1

shinobi82

Oglądałem tą scenę uważnie. Widać, że szpony dalej są z adamantium.

ocenił(a) film na 7
shinobi82

Bo Marvel Cinematics i Marvel Comics to są dwa zupełnie inne uniwersum tylko z tym, że Cinematics bazuje na Comics.

użytkownik usunięty
shinobi82

"Późniejsze wydarzania to te z filmów: X-Men: Pierwsza klasa, "


First Class dzieje się wcześniej niż główna akcja Origins (a później niż prolog tegoż filmu).

ocenił(a) film na 6
shinobi82

Wg nowych X-Men Przeszłość, która nadejdzie, Logan w 1973 roku jeszcze nie miał metalowych szponów, więc X-men Geneza musiała dziać się po tym roku

bigdady33

no, dziwota dziwota....... adamant był na trwałe? połączony z kośćmi Logana..... fakt po tym jak Yashida skończył "operacje" na Loganie, u niego pojawiły się kostne szpony, więc nnie wiem.... ale i w scenie po napisach Logan chce zadać cios Erikowi, ale ten wydaje mi się lub nie go zablokował..... było tak, na pewno tak zrozumiałem...... tak więc Logan ma nadal adamant i zregenerował się

mati1991_filmweb

Ma adamantium, ale nie w szponach, co według mnie jest bardzo słabe. Jego odcięte pazury zregenerowały się, ale bez adamantium :(. Według mnie jest to nieścisłość, a dlaczego zaraz wyjaśnię. Chciałbym wcześniej dodać, że będę opierał się na artykule o Wolverinie z Marvel Wiki, ponieważ mimo iż bardzo lubię Marvela, to nie czytałem aż tylu komiksów, by samemu dojść do tych wniosków. Wybaczcie więc jeśli napiszę jakąś głupotę, ale opieram się na tych właśnie danych. Zaczynając, z tego co przeczytałem, True Adamantium, które zostało użyte do Programu X może przeciąć wszystko oprócz tarczy Kapitana Ameryki i innego True Adamantium. Wychodzi więc na to, że Silver Samurai nie mógł odciąć Wolverinowi pazurów ;). Poza tym, wychodzi też na to, że Adamantium połączyło się z kośćmi Logana, przez co regeneruje się razem z nimi. Jeśli to prawda, to nowe pazury Wolverine'a powinny odrosnąć od nowości zrobione z adamantium i myślę, że gdyby twórcy wybrali właśnie tę opcję, to oszczędziliby sobie zachodu w przyszłości, bo wątpię, czy dobrym posunięciem byłoby permanentne zostawienie loganowi kościstych szponów z ich końcówkami jedynie zrobionymi z Adamantium (wiecie co mam na myśli...te resztki metalowych pazurów, które zostały po odcięciu ich mieczem przez Yashidę). Podsumowując, wydaje mi się (ale bardzo prawdopodobne jest, że się mylę), że sam fakt ucięcia Wolverinowi szponów, jak i ten odrośnięcia ich w wersji kościanej to dwa faile ze strony twórców. Nie wiem, czy to prawda, więc proszę, żeby ktoś bardziej biegły w tym temacie to zweryfikował. Tak czy inaczej na pewno uważam, że takie zakończenie sprawy z jego szponami w tym filmie było wielkim zawodem, a biorąc pod uwagę, że Wolverine na pewno jeszcze pojawi się w filmach (skoro Magneto i Xavier zwerbowali go po napisach, to możemy liczyć na jego występ w X-Men: Days Of Future Past), to sądzę, że twórcy będą mieli dużo odkręcania.

Ray_123

co ty kolo piszesz, szpony są kostne a adamantium było na całych kościach jak się nie mylę więc nie wiem........ poza tym samurai uj.....ł mu szpony na jednej dłoni mieczem jak sobie przypominam

mati1991_filmweb

jak wspomniałeś wyżej

Ray_123

poczytaj jeszcze bios o silver samuraju

Ray_123

był to chyba celowy zabieg reżysera, co fakt kostne szpony nie powinny odrosnąć jak sie ma metal zamiast kości ale bez obrazy szpony wysuwały się pomiędzy kostkami palców więc może nie były bezpośdednio połączone z kośćmi...... wiem wiem myliłem się w mojej wypowiedzi powyżej ale doszłem do wniosku iż byłoby to najlepsze rozwiązanie sugerując się całym filmem i historią wilka.... zobaczę z przyjemnością DotFP

mati1991_filmweb

Chodzi mi o to, że adamantium jest niezniszczalne i Silver Samurai nie powinien w ogóle uciąć mu tych pazurów, które w komiksach, z tego co czytałem jest nie tylko pokryte tym metalem, ale połączyło się z nim. True Adamantium, które zostało użyte do zrobienia kości Wolverine'a tnie wszystko oprócz dwóch rzeczy: tarczy Kapitana Ameryki i innego True Adamantium. Jeśli więc adamantium nie może przeciąć drugiego adamantium, to jakim cudem samuraj mu te pazury mieczem odciął?
Przeczytałem już wcześniej bios Silver Samuraia i dużo różni się on od tego przedstawionego w filmie, między innymi tym, że wychodzi na to, że Silver Samuraiem powinien być filmowy Harada -_-. Jeśli zaś chodzi o sprawę odrastania jego pazurów, to po prostu kieruję się się tym zdaniem z artykułu o Wolverinie na Marvel Wiki:
,,Adamantium Beta: The only known occurrence of Adamantium Beta was during the Weapon X Project. By the second part of the procedure when they laced his bones with Adamantium there was a reaction with his healing factor that bonded metal and bone. As a result the Adamantium "heals" just as his bones do."
Wychodzi z tego, że jak jego pazury się zregenerowały po ich ucięciu, to adamantium w nich zawarte również powinno i dzięki temu powinny one być nim od nowości pokryte.

Ray_123

ok, ja tam znawcą Marvela nie jestem, ale fanem owszem (jakby to tak ująć) miecz samuraja miał moc, bo zaświecił się na czerwono, więc może to spowodowało tak łatwe odcięcie adamantu........ nie wiem......... nnie znam się....... snuje domysły...... może miecz sam w sobie był z adamantu
http://marvelcomics.pl/hero/index/id/6015/Silver%20Samurai%20[Kenuichio%20Harada ]
nie wiem czy to będzie, tu pisze, iż Harada może uciąć prawie wszystko, ale nie napisane nic o adamantium, może je potrafi uciąć? nie mam zielonego pojęcia
sam o tym wspomniałeś

ocenił(a) film na 7
mati1991_filmweb

W Origins kiedy chcą złapać Logana Striker dostaje rewolwer z adamantium i ten, który mu go daje mówi mu, że tylko ono może zabić Logana, co jest pół prawdą, bo jedynie uszkodziło mu mózg na tyle, że nic nie pamięta. Dlatego samuraj spokojnie przeciął jego pazury. Osobiście uwielbiam szukania odpowiedzi w uniwersum komiksowym, (tudzież oryginalnej historii jak w Star Treku) jednak ciągle trzeba mieć na uwadze, że odbiegają od siebie te dwa światy i odpowiedzi filmowe znajdziemy tylko w filmach. Logan musi odzyskać swoje pazury, bo bez nich to nie to samo...

SaraRajker

Odzyska je podobno dzieki Kitty w przyszłym filmie. A wychodzi an to, że Adamantium filmowe jest bliższe temu z Uniwersum 1610, bo w Uniwersum 616 jest ono naprawdę niezniszczalne, a to, że Harada potrafi PRAWIE wszystko przeciąć dobrze to obrazuje ;).

ocenił(a) film na 7
Ray_123

Jak dla mnie oczywistym jest, że Magneto mu dorobi z powrotem szpony z adamantium. Jeżeli mają współpracować ze sobą w walce przeciwko strażnikom, Magneto może być skłonny coś takiego uczynić. Tym bardziej, że szpony z adamantium będą skuteczniejsze przeciwko strażnikom niż pazurki kościane.

Ray_123

niemoge.. silver samuraj odrąbał mu szpony bezproblemowo ale nie dlatego ze metal tarł o metal, działa tu pare czynników
1szy- ten sam materiał
2gi - masa miecza odrąbującego szpony
3ci - odrąbał go dopiero po podniesieniu temperatury(podgrzania) pod wpływem temperatury ostrze nabiera większej siły tnącej w pewnych granicach oczywiscie....
co do szkieletu wolverina... przy projekcie jego szkielet nie został zamieniony na adamantium a nim obrośnięty czy też oblany więc jego rozrost szkieletu, szponów został zatrzymany, zreszta wolverine nie mógł sie zregenerować poki w jego ciele znajdował sie obcy obiekt. W momencie odcięcia szponów (tych z adamantium) odcięto jednocześnie te kostne, bo jak wspomniałem były tylko oblane tym metalem, moment w którym wwierca sie starzec w szpony by dotrzeć do szpiku http://pl.wikipedia.org/wiki/Szpik_kostny, szpik nie jest płynny... jak ktoś zdążył gdzieś wczesniej napisać. Co do starzenia sie logana w cinematics to troche potrwa zanim sie postarzeje zas comics pokazuje co trzeba. W filmie Logan sie postarzał bo przekładając na prostszy język zabierano mu jego zdolność. Są dwie teorie nieśmiertelności, jedna to ciągła regeneracja poprzez pojawianie sie nowych komórek utrzymujące obiekt w stałej formie, druga natomiast mówi o zamrożeniu komórek czyli utrzymywaniu ich w takowej stazie, czyli zatrzymanie procesu starzenia. Logan regenerował praktycznie całe ciało ale w momencie odbierania mu nieśmiertelności zaczął się gwałtownie starzeć i tu własnie jest zahaczenie o tą drugą teorię. W przypadku człowieka nieśmiertelność była by możliwa gdyby własnie nasze komórki nerwowe nie ulegały procesowi starzenia, regenerować sie nie mogą bo z takowych komórek jest zbudowany mózg a co za tym idzie obiekt doświadczałby codziennej amnezji i każdy dzień byłby dla niego pierwszym. Odbiegłem troche od tematu ale myśle ze poruszyłem wszystko co konieczne.

bigdady33

w origins szablozębny też mu złamał szpony, a mu odrosły

ocenił(a) film na 10
bigdady33

W Xmen Geneza dowiadujemy się jak Logan był mały i jak dorastał oraz jak jego kościste szpony stały się metalowe.
Jedynym wątkiem co mi przeszkadza to to że dostał kulą w łep i stracił pamięć.
Reszcie edycji Xmen widzimy że pamięć stracił ale dopiero w tej osłonie widzimy że czasy Wojny USA z Azją pamięta mimo że kulką dostał za czasów zimnej wojny.
Co do szponów cały czas mu się regenerowały co pamietam.
Najlepsze jest to że w Genezie poznaliśmy że Logan miał brata i żaden z Reżyserów nie pomyślał aby brata logana wprowadzić do filmy aby rozmaicić film
Dobrym wyjaśnieniem zapowiedzi Dr X to jak ma takie same ciało jak miał mimo że w X men 3 Bastion wiemy pierdyknał w kalendarz i go pochowano ( owszem była zapowiedź że jest w innym ciele)

ocenił(a) film na 7
BystryShot

Jeśli chodzi o Szablozębnego - to owłosione coś z pierwszych X-Menów nie nazywało się czasem Sabertooth? Logan mu skopał tyłek, kiedy próbowali porwać Rough. Liev swoją drogą jest genialny. No i lepiej między nimi iskrzy. Jak się potem ogląda resztę i Logan vs Cyklop, to już nie to samo.

ocenił(a) film na 5
SaraRajker

Ja was wszystkich bardzo proszę o zwrócenie uwagi na jedną rzecz. Ten film nie jest powiązany fabularnie z X-Men Geneza: Wolverine. Tamten film został wyrzucony z kanonu, dlatego, że twórcy i Jackman przyznali, że wyszedł im słaby i pełny błędów logicznych w odniesieniu do komiksów jak i do wszystkich innych części filmów.

Aktualnie cykl przygód Wolverine'a należy rozpisać w takiej kolejności:
- X-Men: Pierwsza Klasa (prequel który wyszedł po trylogii)
- X-Men 1
- X-Men 2
- X-Men 3: Ostatni Bastion
- The Wolverine
- X-Men: Days of the Future Past (którego zapowiedź mamy po napisach końcowych w Wolverine, jak wiadomo film będzie kontynuacją The Wolverine, a jednocześnie kontynuacją Pierwszej klasy ponieważ nastąpi tam podróż w czasie w przeszłość).

Film X-Men Geneza Wolverine, jest powtórzę jeszcze raz NIEOFICJALNYM DODATKIEM NIEPOWIĄZANYM FABULARNIE Z RESZTĄ SAGI. Tak samo planowany film "Deadpool", nie będzie powiązany z tym, że Deadpool pojawił się w "Genezie", oni całkowicie odcieli się od tamtego filmu. Swoją drogą w Days of The Future Past spotkamy wielu nowych mutantów, jest nawet Warpath z drużyny X-Force, a ponoć film X-Force ma być 7 częścią całej X-Menowej sagi.

ocenił(a) film na 5
barry4500

Ps. A jeśli chodzi o kwestię szponów. Nie miał ich pokrytych adamantium, ale po prostu odrosły mu zwyczajne kości na nowo. Jego czynnik regenerujący leczył złamania i tym podobne urazy zanim nie pokryto jego kości adamantium, żeby się nie łamały.

ocenił(a) film na 7
barry4500

To tak jak w Szybkich i Wściekłych. Też kręćka ludzie dostają jak mają dojść do tego jaka jest chronologia w filmie, a nie samych filmów...
Jednak nie wszyscy,którzy są fanami serii filmów, muszą rozkochać się w komiksach/mangach. Dlatego take filmy, nawet jeśli sami twórcy się odcinają to dopowiadają jakąś część historii.

ocenił(a) film na 10
barry4500

Czyli twórcy nadal nie wytłumaczyli skąd ma szpony z adamantium.... jeżeli X-Men Geneza Wolverina jest odrębnym tematem do tej całej sagi. Jeżeli byśmy nawet chcieli wytłumaczyć że Wolverine nie miał wstrzykniętego Adamantium to X-Men 1 i 2 nagłaśnia sprawę tym faktem że powiinni jakoś to wyprostować

ocenił(a) film na 5
BystryShot

Wiadomo, że ma szpony z Weapon X, tyle, że żeby to pokazać dobrze w filmie musieliby zrobić film w kategorii +18 lat. W niższej wyszła z tego komediowa kupa tak jak w Genezie za którą się wstydzą. Z resztą przecież już nie ma metalowych szponów bo Silver Samurai ucina mu je adamantową kataną, został mu tylko adamantowy szkielet, szpony odrosły mu znowu kościste.

ocenił(a) film na 6
barry4500

Cieszy nas to,ale dopóki Wolverine jest w teamie X Menów to wypada jako tako, wali sucharami, skupia na sobie uwagę. W filmach, w których jest solo zupełnie nie daje rady

bigdady33

W scenach z II WŚ miał kości, potem adamentium, a po odcięciu znów kości. Czy ja oglądałem inny film?! Przecież w scenie po napisach nadal miał kości a nie adamentium.

bigdady33

Obejrzyj sobie Wolverine Origin. Jego szpony oraz czynnik gojący to efekt mutacji, natomiast kości i szpony pokryte metalem (adamantium) to już efekt wojskowych eksperymentów

ocenił(a) film na 7
Turkisz80

Mam jedno tylko pytanie zwróćcie uwagę na scenę po napisach jak Rosomak spotyka Magneto na lotnisku po twarzy rosomaka wydaje mi się, że widać tak jakby Magneto powstrzymywał go przed reakcją. Gdyby miał szpony kostne nie mógłby tego zrobić. To taki mój pogląd na to oczywiście mogę się mylić. A co z jego długowiecznością uważacie że mu powróciła czy przez proces który rozpoczął starzec teraz zacznie się starzeć?

Buli_filmaniak

Nie widziałem tej sceny, ale cały szkielet Logana jest pokryty adamantium więc pewnie dla tego Magneto go kontrolował. Co do procesu który został poddany, to skończył się on w momencie kiedy Wolverine pozbył się tego paskudztwa ze swojego serca. Poza tym to nie powstrzymywało jego regeneracji ale ją bardzo spowalniało, przez co nadal był w stanie przeżyć rany postrzałowe

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones