PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=515048}

Wolverine

The Wolverine
6,7 130 953
oceny
6,7 10 1 130953
4,8 16
ocen krytyków
Wolverine
powrót do forum filmu Wolverine

Pierwszy film o Wolverinie był tak kiepska produkcja ze chyba sami twórcy się go wstydzą i nie bardzo uwzględniają go w szerszej perspektywie całego uniwersum.

Nie byłem optymistycznie nastawiony do tego filmu mając cały czas w głowie poprzednia cześć . Jakie było moje zdziwienie po kilkunastu minutach oglądania. Okazało się że jest to całkiem inny film niż się spodziewałem, lekko poważniejszy, troszkę bardziej brutalny, nie aż tak głupi w porównaniu do innych produkcji marvela.
Koniec końców to jednak bajeczka i nie oszukujmy się, została tylko opakowana nieco inaczej. Nie ma tutaj zapierających dech w piersiach scen akcji, jest raczej kameralnie jeśli mówimy o produkcji za grube $$ to naprawdę można powiedzieć że jest skromnie. Twórcy wyszli z założenia ze jeden atomowy wybuch wystarczy :)

Jeśli chodzi o sueprbohaterów Marvela, to X-meni wyprzedzili konkurencje. Apetyt na kolejne produkcje z pod szyldu X rośnie coraz bardziej czego nie mogę powiedzieć o pozostałych bohaterach Marvela takich jak Thor, Iron-man itd. którzy w mojej opinii obniżyli loty po bardzo dobrych Avengersach.

Nie jestem już dzieckiem może moje podejście do filmów tego typu się zmieniło. Zwyczajnie nie bawią mnie superbohaterowie którzy udają, są sztuczni, sypią żartami z rękawa przez cały film, uśmiechają się i udają, że nić się nie stało gdy zginie ktoś bardzo bliski z ich rodziny, otoczenia.
Superbohater który nie jest w jakimś tam stopniu ludzki nie jest wart mojej uwagi. Co to za superhero nie przejmujący się losami ludzi? Jeśli sam nie zachowuje się jak człowiek, nie przezywa emocji, lub przeżywa je w sposób groteskowy to jak ja mam się z nim identyfikować ? Jak mam chcieć być taki jak on?

Bohaterowie muszą mieć w sobie ludzki pierwiastek; muszą cierpieć, kochać, okazywać złość, reprezentować pewien poziom intelektualny tak jak my zwykli szarzy ludzie. Dlatego bardziej podobają mi się filmy które nie są tylko i wyłącznie nastawione na głupotę nastolatków i dzieciaków a takie które pod płaszczykiem tych wszystkich efektownych bajerów mają tez coś do zaoferowania dorosłej osobie.

Wg mnie seria o x-menach oferuje coś więcej niż bezmózga rozrywkę dlatego bardzo ją lubię ( poza 1 Wolverinem)

PS. A że różni się z komiksem ?! A co mnie to obchodzi ważne że ogląda się przyjemnie.

7/10

ocenił(a) film na 10
Cziken

10/10 - potwierdzam w całej okazałości!

ocenił(a) film na 8
Cziken

Własnie, film zawsze odbiega od książki czy komiksu. To inny typ rozrywki, po co się doszukiwać analogii, porównywać. Oglądamy i podziwiamy film jako osobne dzieło, a ten akurat jest bardzo efektowny. Przyjemnie spędzony czas 8/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones