PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=345957}
6,6 191 652
oceny
6,6 10 1 191652
5,3 30
ocen krytyków
World War Z
powrót do forum filmu World War Z

Pytanie otwarte do wszystkich znawców gatunku. Czy znacie jakieś seriale bądź filmy aktorskie, z zombie które ukazały bądź ukażą się w najbliższym czasie? Wiem, że w przeszłości w latach 70-80 pojawiło się wiele tego typu filmów, ale swoją charakteryzacją raczej śmieszyły niż przerażały. Dopiero w 21 wieku kiedy charakteryzacja i efekty specjalne poczyniły milowe postepy filmy o zombie stały się naturalne, o ile można tutaj mówić o naturalności. Na chwilę obecna kojarzę te filmy:

Filmy:
Swit żywych trupów 2004
Ziemia żywych trupów 2005
Kroniki żywych trupów 2007
Survival of the Dead 2009
Resident Evil 2002
Resident Evil 2: Apokalipsa 2004
Resident Evil: Zagłada 2007
Resident Evil: Afterlife 2010
28 dni później 2002
28 tygodni później 2007

Seriale:
The walking dead 2010(na razie powstał 1 sezon)

Tego jest na pewno więcej. Jakiś czas temu słyszałem o horrorze z zombie który miał się dziać w Las Vegas. Niestety nie pamiętam jego tytułu. Może już go nakręcili. Jeśli ktoś kojarzy jeszcze jakieś pozycje o zombie nakręcone w 21-szym wieku to niech uzupełni listę.

ocenił(a) film na 7
haha44

Stake Land jest filmem o wampirach a nie zombi!!!

użytkownik usunięty
sulival

Raczej o zombie też, bo jak przeczytasz cały opis, to jest tam: "Niestety, wszyscy wkrótce dowiadują się, że to nie wampiry stanowią największy problem", ja to rozumiem, że chodzi o zombie ;)

użytkownik usunięty
sulival

A ciekawe, czy jakby jeden ugryzł drugiego, to co by powstało? Wampoząb? ;D

użytkownik usunięty
sulival

Właśnie obejrzałam, i rzeczywiście zombie tam nie było. A te wampiry były takie zdziczałe, jak bestie ...prawie jak zombie ;)

Nie ma w tym filmie zombie bardziej wampiry w wersji gore coś w ten deseń jak w 30 Days of Night albo kiczowatym Priest.
Zombie nie wysysają krwi i nie trzeba ich przebijać kołkiem jak i również nie kryją się przed światłem dziennym.
Prawie robi wielką różnice :D

ocenił(a) film na 4
Replo

Może ktoś to już napisał
Dead Snow- norweska czarna komedia o niazistach zombie ukrytych w norweskich fiordach, bardzo nierówny film, przynajmniej moim zdaniem
Eksperyment SS- tematyka też o nazistach, film raczej nie najwyższych lotów, ale strzeli się trzy czy cztery piwerka i można obejrzeć w ostateczności kiedy naprawdę nie masz co robić.
Dead Set- mniserial produkcji brytyjskiej gdzie akcja goni akcję,okraszony fajna końcówką i koniec końców można odnieść się do fabuły jako paszkwila wymierzonego w kulturę popularną. W moim odczuciu lepszy niż The Walking Dead który zamienił się nam w miałkie gówno, dla gospodyń domowych z jednowymiarowymi kretyńskimi postaciami.

ocenił(a) film na 6
Replo

Wkrótce World War Z z Bradem Pittem...

ocenił(a) film na 6
dzikudzina

haha sorry, myślałam, że to temat z innego filmu hahahaha

ocenił(a) film na 10
dzikudzina

https://www.facebook.com/PolishZombies Zapraszam

użytkownik usunięty
Umbrella_OC

In the flesh, UK 2013

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones