PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5421}

Wróg u bram

Enemy at the Gates
7,9 231 429
ocen
7,9 10 1 231429
6,8 19
ocen krytyków
Wróg u bram
powrót do forum filmu Wróg u bram

Nie potrafię pojąć zakończenia, czemu Konig wyszedł żeby sprawdzić czy go zabił? Zabił sporo kumpli głównego bohatera a jednak nigdy nie strzeliło mu do łba żeby wyjść bez żadnego zabezpieczenia na otwartą przestrzeń. Wg mnie nie trzyma się to kupy.

ocenił(a) film na 7
Zymek

Bo zakończenie jest z dupy. Wyszedł jak jakiś amator na otwartą przestrzeń, jakby w ogóle nie pamiętał, że Wasilij zawsze miał drugą osobę ze sobą.

Zymek

Widzisz, na froncie wschodnim normalnym było, że po strzeleniu wstaje się i dokładnie sprawdza czy się trafiło. Przeciwnik w tym czasie przerywa ogień i honorowo daje sprawdzić efekt strzału. Potem jak np. w bitwie pod Koronowem w 1410 składa się wzajemne gratulacje, zbiera rannych i wraca do siebie.
Ten film jest tak głupi, że ręce opadają, jak pisałem wcześniej w Stalingradzie Niemcy nie mieli ani karabinów z lunetami, ani szkół snajperów ani żadnych snajperów, co najwyżej domorosłych strzelców wyborowych ze zdobycznymi Mosinami.

ocenił(a) film na 8
bf109f

Film jest oparty na legendzie Wasilija Grigorjewicza Zajcewa, który miał ponoć stoczyć zwycięski pojedynek z mjr. Erwinem Königiem lub płk. Heinzem Thorwaldem, dlatego ostatnia scena mogła być oparta na meldunku radzieckiego snajpera "Tamten zabił trzech naszych, odczekał piętnaście minut, nasza kryjówka pusta, i zaczął się podnosić. A ja widzę – jego karabin leży, i stanąłem wyprostowany. Zobaczył mnie i zrozumiał. I wtedy strzeliłem."

Co do snajperów niemieckich to uczestniczyli oni w bitwie stalingradzkiej i wyposażeni byli w wyborowe wersje Mauserów, co potwierdza zdjęcie wykonane podczas bitwy stalingradzkiej: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/31/Bundesarchiv_Bild_169-0526%2C _Russland%2C_Scharfsch%C3%BCtze_in_Stellung.jpg

ocenił(a) film na 9
Zymek

Mnie też to zdziwiło przecież trafiony strzał snajpera w 99,9% oznaczał śmierć wroga

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones