PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=466366}

Wrota do piekieł

Drag Me to Hell
5,4 42 277
ocen
5,4 10 1 42277
6,8 12
ocen krytyków
Wrota do piekieł
powrót do forum filmu Wrota do piekieł

"Drag me to hell" to powrót Sama Raimiego do horrorów. To nazwisko pewnie nie za wiele mówi, ludziom, którzy horrory oglądają tylko raz kiedyś z dziewczyną. Jeśli "Martwe Zło" kojarzysz tylko z rokiem 2013, to do tego filmu nie masz się nawet co zbliżać... Film to świetna mieszanina grozy i komedii w stylu znanym z kultowej serii z lat 80-tych. Jeśli nie trawisz takiego kina to tą produkcję omijaj z daleka. Tylko zaniżysz ocenę temu na prawdę udanemu filmowi.

ocenił(a) film na 3
PiecykCrouch

Nawet nie zauważyłem że człowiek odpowiedzialny za Martwe Zło, obie części, zrobił ten gniot. Tu nie chodzi o zaniżanie filmowi oceny. Ten film jest nudny, na pewno nie powinien zwać się horrorem, główna bohaterka jest idiotką. Początkowo miałem dać temu filmowi 1/10, ale za tę scenę z krzyżem na cmentarzu daję 3, bo rozbawiło mnie to tak, że buchnąłem śmiechem o 2 w nocy i obudziłem sąsiadów. Na prawdę nie rozumiem ludzi którzy faktycznie dobrze się przy tym filmie bawili lub bali. Dodatkowo jeszcze to schematyczne zakończenie, towarzyszące większości produkcji typu horror.

To nie jest tak, że nie doceniam mieszanki komedii z horrorem. Jednym z moich ulubionych filmów jest "Dom w głębi lasu" który trzymał mnie lekko w napięciu i dodatkowo rozśmieszał do łez. A zakończenie było zaskakujące i powiedziałem słowa "No, tego się nie spodziewałem".

Film który pod względem bycia tragicznym, znajduje się u mnie na drugim miejscu, zaraz po "Krwawe Święta" który był jeszcze gorszy i głupszy. Nie wliczam do mojego "rankingu" filmów typu slasher i thriller które są często mylone z horrorami (przykład: Ludzka Stonoga).

ocenił(a) film na 10
Devirginator

podaj mądry horror który 100proc trzyma się kupy...???
czepiasz się i tyle...
pozdrawiam

ocenił(a) film na 3
saymon2345

Gdzie ja napisałem że sie kupy nie trzyma? Polecam nauczenie się "czytania ze zrozumieniem". Fabuła tego filmu jest prosta jak budowa cepa więc trudno coś spierdzielić, żeby nie trzymało się to kupy.
Tu chodzi o to że jest to film z gatunku "horror" który nie straszy, ani nawet nie jest slasherem który też podlega pod horror.
"Czepiasz się i tyle..." - to może jak jesteś taki mądry, wykształcony i tak bardzo znasz się na filmach to powiesz mi co w tym filmie tak ci się podoba że dajesz 10/10?
Mogę ci podać masę horrorów które nie są tak idiotyczne i niestraszne jak ten tutaj. Oglądaj co zechcesz, ale nie każdy musi mieć takie zdanie jak Ty, podobał ci się? Good For You, dla mnie to paździerz.

ocenił(a) film na 6
Devirginator

chyba muszę jeszcze raz zobaczyć "Dom w głębi lasu", albo po prostu bawią nas inne rzeczy... tym bardziej, że akurat scena z krzyżem...dla mnie..hmm? nie bardzo... już bardziej jej oddawanie prezentu i ten wzrok i determinacja w mogile:) tak więc ilu użytkowników tyle rożnych opinii i ocen

PiecykCrouch

Horror czy komedio horror? Dlaczego nazywasz horrorem komedio horror? Martwe zlo bylo bardziej na czasie a ten film jest z 2009 i daleko mu do martwego zła, najgorsze ze ten film nie trafił w epokę. z horrorów (mylisz z komedio horrorami) lepiej wez sie za hellraisera

ocenił(a) film na 5
PiecykCrouch

Wydaje mi się, że Sam Raimi pokazał jak ciężkie są powroty na stare śmieci. Z jednej strony jest to pastisz, z drugiej natomiast zbyt poważne podejście do tematu. Jedno wielkie niezdecydowanie, a może nieudolna próba połączenia Martwego zła i Martwego zła 2 z nową fabułą. Chyba reżyser pogubił się w tym dość mocno. Największy jednak zawód to oczekiwania fanów Raimiego na kolejną dawkę oldschoolu, a tu zwykły klops. Wystarczyło tylko film ubrać trochę w inną konwencję (więcej humoru, oraz absurdu), oraz wykorzystać swoje doświadczenie w tworzeniu charakteryzacji i prostych efektów w postaci odcinanych kończyn(tak jak w Armii Ciemności, Martwe zło 2), a nie pokazywać tandetę z Spidermanów. Tanie efekty specjalne, słaba gra aktorska, brak dobrej podstawy scenariuszowej i mamy powrót do korzeni, który lepiej zapomnieć.

PiecykCrouch

Film jest po prostu slaby. Oglądam wszystko i doceniam teraz wyśmiewana grozę horrorów nawet w wersji czarno białej. Jednak to to jest nie wiadomo co. Ma tak potwornie słabą fabułę, że nawet w krzywym zwierciadle nie można go obronić. Pewnie, że mozna usprawiedliwiac cos żenująco slabego nowatorskim podejscie, ale w takim razie ja jestem staroświecka i uwazam, że horror powinien być choć trochę straszny.

ocenił(a) film na 10
PiecykCrouch

Ogladam wlasnie na puls 2 i musze powiedziec ze niezle wkreca... Lubie takie filmy, szczegolnoe kiedy wiekszosc jedzie od gniotow produkcje jak ta, a Ja sie przed ekranem swietnie bawie! I ta scena z reka w gardke i oczami...dobre... p.s. glebokie gardlo hehe

ocenił(a) film na 7
UpadIy_Widz

I o to chodzi. Rozrywka w czystej postaci. Arcydzieło to niejest, no i co z tego- wyszła ciekawa zabawa stylami, jump scares niektóre spowodowały to co miały spowodować, fabuła ok, gra, nieraz ciut przerysowana-przypadkowo czy zamierzenie, nieważne-ok, brak nudy na to plus czarny humor i ja taki produkt chętnie kupuję. Takie filmy też są potrzebne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones