PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=320377}

Wschodnie obietnice

Eastern Promises
7,1 33 478
ocen
7,1 10 1 33478
7,0 27
ocen krytyków
Wschodnie obietnice
powrót do forum filmu Wschodnie obietnice

Choć to nie horror ani sci-fi to jednak film ma wszystkie charakterystyczne dla kanadyjskiego reżysera cechy. Mroczny, pełen krwi i groteski oraz mądry. Bo ile młodych dziewczyn wyjeżdża "zeby znaleźć lepsze życie" i kończy tak jak Tatiana? Zmiana gatunku filmowego nie przeszkodziła Cronengergowi "katować" widza. Film jest przygnębiajacy i pozostaje w pamięci na długo. Wszystko jest w nim szare, a muzyka potęguje uczucie przygnębienia. Przy okazji, to najlepsza ścieżka dźwiękowa jaka kiedykolwiek słyszałem. Aktorstwo to rewelacja. Wszystko w filmie jest bardzo realne. Nie ma żadnych filmowych klisz.
Polecam.

ocenił(a) film na 9
mim1312

Hehhee wchodzę na forum żeby poczytać komenty o filmie a tu patrze:):):):) Znowu ty:):)
Popieram twoją wypowiedź w 100%

ocenił(a) film na 9
WujekChu1ek

Prawie pod każdym obejrzanym filmem wstawiam opinię. Przy filmach Cronenberga również.
Znajdziesz mnie przy prawie każdym bo poza trzema czy czterema obejrzałem wszystkie :D

ocenił(a) film na 9
mim1312

Gdybym ja miał zamieszczać temat pod każdym filmem który zobaczyłem to było by to około 4tys. tematów:P Aż takim zapaleńcem nie jestem:P Widziałeś wszystkie filmy Cronenberga???!!!

ocenił(a) film na 9
WujekChu1ek

Widziałem "Dreszcze" "Wściekłość" "Potomstwo" "Skanerów" "Videodrom" "Nagi Lunch" "Muchę" "Martwą Strefę" "Crash" "Historie Przemocy" "Wschodnie Obietnice" "ExistenZ" i "Pająka".

ocenił(a) film na 9
mim1312

Crash mi się nie podobał, lubię jego wszystkie filmy ale crash i pająk były słabe dla mnie:P Reszta wypas:):)
poszukuje tych filmów:
http://www.filmweb.pl/film/Fast+Company-1979-5550
http://www.filmweb.pl/film/Nieroz%C5%82%C4%85czni-1988-572

ocenił(a) film na 9
WujekChu1ek

Ja również mam zamiar sie zabrać za te dwa filmy. Napewno gdzieś "na internetach" się je znajdzie xD

ocenił(a) film na 9
mim1312

Właśnie znalazłem Dead Ringers z lektorem, na ch*miku, tylko nikomu nie mów:P Wieczorem czeka mnie seans Cronenbergów:P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones