PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123551}

Wsi moja sielska, anielska

Vesničko má středisková
7,2 1 624
oceny
7,2 10 1 1624
Wsi moja sielska, anielska
powrót do forum filmu Wsi moja sielska, anielska

które nie starają się mówić o niczym konkretnym, a obejmują jakieś rozrzucone epizody z życia wsi, poszczególnych osób mniej czy luźniej związanych ze sobą. Każdy ma swoją mądrość, nawet ten najgłupszy we wsi, każdy ma też własny punkt widzenia czasem zasadzający się na kręceniu swoich małych interesów żeby ustawić się nieco lepiej. Tylko lekarz jest ponad tym, spoglądając zakochanymi oczami na swoje strony i mówiąc do psa: "Spójrz, to nie ziemia, to rajski ogród". Dorzucając do tego sporo ironii i humoru, oraz tego ludzkiego uśmiechu, czasem szczerego, a czesem przez łzy można powiedzieć: życie jest piękne i warte przeżycia, nie dlatego jacy jesteśmy, ale mimo tego.

ocenił(a) film na 10
kosmiczny

Cytaty z doktora:
"Alpy oszałamiają, ale ta kraina łapie za serce..."

"Człowiek powinien każda taką chwilę zachowywać na gorsze czasy. Może się przydać w chłodne, zimowe wieczory"

"Powiem ci co masz zrobić. Jedź do Pelhrimova, obejrzyj sobie krematorium, żebyś wiedział, co cię czeka"

:)

ocenił(a) film na 9
madeleinem

Bo właśnie doktor jest tu moim zdaniem kluczową postacią i oczywiście Otik. Film może nie ma specjalnie genialnej fabuły, ale jest jakiś niezwykle "łapiący za serce".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones