PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1103}

Wstręt

Repulsion
7,7 29 079
ocen
7,7 10 1 29079
8,0 32
oceny krytyków
Wstręt
powrót do forum filmu Wstręt

Jako fan Polańskiego, pragnący posiadać każdy film mojego mistrza na płycie, kupiłem "Wstęt" na dvd, oferowany przez dystrybutora Mayfly, w bardzo wstrętnym, niemalże niemożliwym do otworzenia, opakowaniu. Mniejsza jednak o opakowanie, ważniejsze jest to, że film ten na dvd wydano w sposób żenujący - robiąc nieudaną konwersję z NTSC do PAL. Efekt jest taki, że obraz jest schodkowany i składa się z mniejszej ilości linii niż w prawdziwym PAL, ale przede wszystkim ma on problemy z animacją i wyraźnością obrazu. 30 klatek obrazu NTSC zamieniono na 25 klatek obrazu PAL, a gdzie podziało się 5 dodatkowych klatek? Wciśnięto je w każdą sekundę filmu nakładając na inne, co skutkuje tym, że obraz co chwila się rozmywa, a raczej rozdwaja, co szczególnie widać na napisach. To już drugi taki przypadek - wcześniej taką samą wadę odkryłem w wydaniu pewnego filmu oferowanego przez dystrybutora Gutek Film. Po mojej interwencji film wycofano ze sprzedaży, więc moim zdaniem żałosne wydanie "Wstrętu" też powinno być wycofane z rynku, by klienci nie byli traktowani jak idioci. Swoją drogą gratuluje każdemu kto kupił to wydanie i nie dopatrzył się owej wady. Widzowie często są ślepi.

ocenił(a) film na 10
Shyne

opakowanie jest fajne, ale mnie jeszcze razi głupia reklama empiku no i to, że często napisy znikają za szybko. no i że nie ma napisów angielskich

ocenił(a) film na 8
MichaelGrzesiak

Potwierdzam amatorszczyznę dotyczącą napisów. Ogólnie jest to często spotykany problem na dvd, które ostatnio kupuję, tak jakby napisy przygotowywali jacyś kompletni ignoranci, nie znający nawet podstaw ortografii (np. użycie słowa "chodź" zamiast "choć" na dvd "Matnia"). Najwidoczniej dostają tę pracę po znajomości i później dystrybutor wydaje takie badziewie, bez jakiejkolwiek korekty i sprawdzenia czy napisy nie znikają za szybko. Duży minus dla Mayfly, za przygotowanie dwóch filmów Polańskiego na dvd w tak amatorski sposób.

ocenił(a) film na 8
Shyne

Zniechęciłeś mnie do zakupu... a wiesz jak sprawy się mają z innymi dvd od Mayfly (w szczególności chodzi mi o "Słodkie życie", "Osiem i pół", "Siedmiu samurajów" i "Rudobrodego")?

ocenił(a) film na 8
UNCLE_filmweb

Niestety nie miałem z tymi wydaniami styczności, więc nie mogę odpowiedzieć.

ocenił(a) film na 8
Shyne

A jak udało Ci się otworzyć?
Temat już stary, ale wpadłem w posiadanie filmu od Mayfly i od godziny myślę jak to otworzyć. Xd

ocenił(a) film na 8
Lukasz_Broda

To prawda, miałem ten sam problem, to jest tragedia, już myślałem, że będę musiał pociąć nożem. :D

ocenił(a) film na 8
Lukasz_Broda

A, pytasz jak się udało otworzyć... Z tego co pamiętam to trzeba było wypchnąć od dołu do góry, albo od góry do dołu, używając po prostu bardzo dużej siły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones