PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=317032}

Wstyd

5,6 905
ocen
5,6 10 1 905
Wstyd
powrót do forum filmu Wstyd

Matwiejczyk powinien wrócić do parodii.Tam jego "bylejakość" wykowancza (zapewne zamierzona, więc piszę w cudzysłowie) była znośna i nie razila. Przy dramatach, jak Wstyd czy Homo Father, razi i odstręcza. Braki fabularne i dłużyzny sprawiają, ze wszystkie dodatkowe wady stają się coraz wyrażniejsze.
Maniera Matwiejczyka jest dla mnie denerwująca. Naśladowanie amatorskich dzieł, próby robienia ujęć w stylu "kamery na weselu wujka Staśka", cale to silenie się na off. Plus sceny zawieszone w próżni, które niczego nie wnoszą, ale mają "robić klimat".Moze ktoś, kto to lubi, odbierze jego filmy inaczej.
Tutaj jedynie Barciś i Baka ratowali całość. Udowodnili, ze potrafią grać doskonale niezaleznie od tego, jakie warunki zapewni im reżyser. Segda była bardzo przerysowana. Dorocinski mnie rozczarował. Dziewczynki .... cóz, przyjaciółka Marysi moim zdaniem grała lepiej niż Marysia.

GDYby bylo to dzielo jakiegoś mojego kolegi albo studenta chcącego się dostać do szkoly filmowej, uznałabym, ze jest nieżle. Niestety, od obsypywanego nagrodami reżysera oczekiwałam czegoś więcej.

Porownajmy Wstyd z Cześć, Tereska. Oba są kręcone prostymi srodkami, bardzo ascetyczne w wymowie, w obu grali naturszczycy. I co? Tereska jest znakomita, wspaniala! Wstyd razi bylejakością.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones