All the Invisible Children

plakat - Wszystkie niewidzialne dzieci (2005)

opisy filmu

(2)
 • Tanza widział brutalne morderstwo swojej rodziny, jako dwunastoletni chłopiec dołączył do armii bojowników o wolność. Zdetonował dwie bomby, odkrywa że jego kolejnym celem jest szkoła, gdzie uczęszcza krótko, ale zdążył nawiązać znajomości z pozostałymi uczniami.

  Uroš, młody cygański chłopiec, został wypuszczony po trzech latach z zakładu dla nieletnich. Ponieważ musi wrócić do ojca, który nakłania go do kradzieży, ma mieszane uczucia - musi wybierać, którą ścieżką przeznaczenia podąży.

  Blanca, nastolatka z Brooklynu, dowiaduje się że została zarażona HIV od swoich uzależnionych rodziców.

  Bilu i Joao, dwójka dzieci, które każdego dnia walczą o przetrwanie na ulicach w Sao Paulo.

  Jonathan jest fotodziennikarzem, który jest rozczarowany swoją prącą. Rozpaczliwie ucieka przed swoimi problemami wspominając lata swojego dzieciństwa.

  Ciro jest biednym dzieckiem z peryferii Neapolu. Pewnego dnia, razem ze swoim przyjacielem Bertucciello, atakuje kierowcę, aby ukraść mu zegarek (Rolex), w dzień na ruchliwej ulicy. Następnie rozdzielają się i uciekają w różnych kierunkach niezauważeni.

  Son Song i Cat, to dwie małe dziewczynki o odmiennej przeszłości - uboga Cat i żyjąca w dostatku, ale nieszczęśliwa Song Song.

 • Hołd złożony dzieciom przez największych mistrzów światowego kina: Spike Lee (Plan doskonały), Ridley Scott (Gladiator, Thelma i Luise), John Woo (Bez twarzy), Kátia Lund (Miasto Boga), Emir Kusturica (Arizona Dream, Underground).
  Film został zrealizowany pod patronatem UNICEF, a swoją światową premierę miał na specjalnym pokazie na MFF w Wenecji.
  Na dzieło składa się 7 filmów krótkometrażowych, których bohaterami są dzieci z różnych kontynentów. Każdy film jest osobistą wizją twórcy dziecięcego świata, radości, smutków i niezwykłej wrażliwości małych ludzi.

  [opis dystrybutora]

opinie i nagrody
multimedia
pozostałe