plakat - Wszystko, co kocham (2009)

opisy filmu

(3)
  • Piękna wiosna 1981 roku w Polsce. W nadmorskim miasteczku 18-letni Janek, syn oficera marynarki wojennej, zakłada zespół punkrockowy, by głośno krzyczeć o rzeczach dla niego najważniejszych. Jego życie wypełnia muzyka i pierwsza wielka miłość - Basia, nic jednak nie jest trwałe. "Solidarność" walczy o wolność i demokrację, w kraju narasta napięcie. Komuniści potajemnie szykują stan wojenny. Bunt młodości w czasie politycznej zawieruchy może stać się zarzewiem tragedii. Gwałtowny konflikt z komisarzem stanu wojennego i śmierć bliskiej osoby zmienią w świecie Janka wszystko.

  • „WCK” to historia grupy przyjaciół, którzy wypełnioną muzyką młodość przeżywają na polskim wybrzeżu. Janek (Mateusz Kościukiewicz), wrażliwy osiemnastolatek, zakochany w Basi (Olga Frycz), nie jest wstanie pogodzić się z tym, że ich miłość może być zakazana. W tle przetacza się Wielka Historia, a na pierwszym palnie – eksplozja młodości, muzyka, pierwsza miłość, pierwszy bunt, i pierwszy seks. Wszystko co najpiękniejsze.

  • Początek lat 80. XX wieku. Osiemnastoletni Janek (Mateusz Kościukiewicz) gra w zespole punkowym razem ze swoimi przyjaciółmi i bratem. Wolny czas od nauki wypełniają mu próby i zabawa. Uwagę chłopaka zwraca Basia (Olga Frycz), koleżanka ze szkoły, ale fascynuje go również atrakcyjna sąsiadka Sokołowska (Katarzyna Herman).

multimedia
pozostałe