plakat - Wszystko, co kocham (2009)

pressbook

Krótko o filmie

Młodość, miłość, wolność, bunt i muzyka ? jest czas, gdy wszystko zdarza się po raz pierwszy, a miłość ma smak oranżady!

Ogromną siłą filmu są aktorzy ? młodzi, piękni, zdolni: Mateusz Kościukiewicz, Jakub Gierszał, Mateusz Banasiuk, Igor Obłoza oraz Olga Frycz. Towarzyszą im uznane gwiazdy: Andrzej Chyra, Anna Radwan, Katarzyna Herman, Marek Kalita. Autorem poruszających zdjęć jest Michał Englert. Muzykę, która w filmie staje się manifestem wolności i młodości, skomponował Daniel Bloom.

Film został nagrodzony Złotym Klakierem na 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (wyróżnienie dla najdłużej oklaskiwanego filmu w konkursie głównym) oraz zakwalifikowany do konkursu głównego Sundance Film Festival 2010 w kategorii World Cinema Narrative Competition.

"Wszystko, co kocham" to historia grupy przyjaciół, którzy wypełnioną muzyką młodość przeżywają na polskim wybrzeżu. Janek (Mateusz Kościukiewicz), wrażliwy osiemnastolatek, zakochany w Basi (Olga Frycz), jak współczesny Romeo, nie jest w stanie pogodzić się z tym, że ich miłość może być zakazana. Konflikt między ich rodzinami sprawi, że rodzące się uczucie zostanie wystawione na próbę...

W tle przetacza się Wielka Historia, a na pierwszym planie ? eksplozja młodości, muzyka, pierwsza miłość, pierwszy bunt, głód życia, seks? Wszystko, co najpiękniejsze. Młodzieńczy, idealistyczny świat zderzony zostanie z bezwzględną rzeczywistością, a bohaterowie będą musieli podjąć trudne decyzje, kładąc na szali miłość i przyjaźń?

Jest taki czas, niezbyt długi, w życiu człowieka, w którym nie jest się już dzieckiem, ale jeszcze nie przestąpiło się progu dorosłości. Czas, kiedy wszystko zdarza się po raz pierwszy. Pierwsze wino, pierwsze rozczarowanie, pierwszy bunt, pierwsza miłość? Czas wypełniony po brzegi nadzieją i marzeniami.
Jacek Borcuch, reżyser filmu "Wszystko, co kocham"

Po stronie aktorów należy składać liczne wyrazy zachwytu (?). To niezwykle pokrzepiające uczucie oglądać współczesną odę do młodości.
Wirtualna Polska

Film z wyjątkowym wyczuciem (?) niemal dyszy energią młodych bohaterów.
Tygodnik Powszechny


Czas, kiedy wszystko zdarza się po raz pierwszy: MIŁOŚĆ, PRZYJAŹŃ, WOLNOŚĆ, BUNT I MUZYKA
WYWIAD Z DANIELEM BLOOMEM, TWÓRCĄ MUZYKI
Wywiad: OLGA FRYCZ
Wywiad: MATEUSZ KOŚCIUKIEWICZ
Wywiad: JAKUB GIERSZAŁ
Wywiad: MATEUSZ BANASIUK
Wywiad: IGOR OBŁOZA
Produkcja: Prasa i Film
multimedia
pozostałe