PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119391}
8,1 16 110
ocen
8,1 10 1 16110
8,1 17
ocen krytyków
Wszystko może się przytrafić
powrót do forum filmu Wszystko może się przytrafić

Oglądamy tych staruszków, odrobinę ich poznajemy ale nie wiemy jak się potoczyło dalej ich życie, ile lat żyli, jakie były daty ich urodzenia. Nikt w tych ludziach nie rozpoznał swojego dziadka, czy babci, by się tym pochwalić. Trochę szkoda, że ci ludzie zostali na zawsze anonimowi.

Wolfgang1984

Nie ma dalszych losów, bo tamci staruszkowie już odeszli jest tylko dalszy ciąg nakręcony po 12 latach w tym samym miejscu i z tym samym chłopcem, już prawie mężczyzną. https://www.filmweb.pl/film/A+gdyby+tak+si%C4%99+sta%C5%82o-2007-393993

kama_2

Dalsze losy - mam na myśli choćby daty ich urodzenia, śmierci, imiona, coś więcej o nich, o ich życiu, kim byli, co robili. Choćby zwykła identyfikacja. Coś na zasadzie filmu Gadające głowy Kieślowskiego, gdy po 24 latach Wierzbicki nagrał Gadające głowy II, gdzie można poznać dalsze losy niektórych bohaterów z I części. Dotarł do nich, albo do ich dzieci. A w tym wypadku ludzie z tego filmu pozostają anonimowi.

Wolfgang1984

i tak miało być, to byli nieznajomi spotkani w parku, wszystkie ciągi dalsze bywają zbędne

kama_2

To, że ciebie ci ludzie nie interesują, to nie znaczy, że nie interesują innych. Jak ktoś coś mówi, kogoś widuję, poznaję, to chcę się czegoś o nim dowiedzieć i generalnie wszyscy ludzie tak mają, o czym świadczy nagranie Gadających głów II. Gdyby tak nie było, to ten film by nie powstał. Także nie zgrywaj chojraka, bo jesteś taki sam, chyba, że mieszkasz na pustyni, chodzisz sam do kina i nikt cię nie obchodzi poza tobą samym.

Wolfgang1984

wcale nie zgrywam, tylko znam życie..
widzę, że jesteś z tych, którzy muszą wszystkich pouczać i mieć ostatnie zdanie
wg. mnie nie zrozumiałeś przesłania pierwszego filmu i na tym poprzestańmy
ja w każdym bądź razie kończę już tę jałową dyskusję

kama_2

A co ma do tego "znanie życia"? O czym ty bredzisz? Sam pouczasz i chcesz mieć ostatnie zdanie, więc mi tego nie zarzucaj. Przesłanie filmu to jedno, ale ciekawość to drugie. Ciebie świat i ludzie nie interesują, ale to twoja sprawa. Załóż sobie temat, gdzie napiszesz "Nie interesują mnie osoby z filmu, ich historia i życie, wiem, że umarli, a reszta jest nieważna " i wtedy się spełnisz, ale daj żyć tym, których to akurat interesuje.

Wolfgang1984

Jak jesteś taki ciekawy to sobie nakręć cd ale na cmentarzu!

kama_2

Jesteś płytki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones