PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=758}

Wszystko o mojej matce

Todo sobre mi madre
7,6 70 999
ocen
7,6 10 1 70999
7,3 25
ocen krytyków
Wszystko o mojej matce
powrót do forum filmu Wszystko o mojej matce

'Wszystko o mojej matce' jest dziełem wspaniałym, wielowarstwowym, traktującym o licznych aspektach życia. Znajdziemy w nim hołd dla szlachetnych uczuć, dla kobiet i matek, dla sztuki i dla życia (ponieważ ono jest piękne:) Ważne miejsce w dziele zajmuje motyw gry, która jawi się jako dążenie bohaterów do autentyczności. 'Jesteś tym bardziej autentyczna, im bardziej podobna do swojego wymarzonego wizerunku' - mówi Agrado. Mój ulubiony cytat, przy pomocy którego Pedro wyraził istotę filmu... Film dedykowany również aktorkom, czyli poświęcony... grze, sztuce. Moim zdaniem można tu bez końca (z pasją i nieukrywaną radością:) oddawać się analizie na wielu poziomach tego dziela. Zgadzam się z moim przedmówcą, że film ten można ogladać wiele razy i za każdym razem odkryjemy w nim coś dla nas nowego i zarazem fascynującego... No i oczywiście ładunek emocjonalny - potężny!!! Emmocje sięgają sufitu. A cała ta homoseksualno-transwestytyczna otoczka... cóż.. moim zdaniem oryginalny środek wyrazu :) Film zdecydowanie polecam! I pozdrawiam :)

ReFleJo_en_EspEjo

To jeden z moich ulubionych filmów , oglądałam go kilka razy. Przeczytałam właśnie wszystkie posty, jakie tu są i ten powyżej rzeczywiście najlepiej oddaje i sens i klimat tego filmu. Zacytowany tekst o autentyczności i wymarzonym wizerunku jest rewelacyjny. Tym cytatem można byłoby ten film reklamować.

Z cała pewnością nie jest to tylko film o matkach. Przecież bohaterki odnajdują sens życia również wtedy gdy nie są matkami, w różnym wieku i w różnych rolach życiowych. Pokazane jest ich wzajemne wspieranie się, więzy przyjacielskie, widać też , że sztuka odgrywa w ich życiu sporą rolę.

Myślę, że ci różni odmieńcy pojawiający sie w filamch P. A. są absolutnie celowym zabiegiem. Większość ludzi przyzyczajona jest do tego, że to tradycyjnie pojmowane matki , ojcowie, córki, synowie itp. są ludźmi, zasłgujacymi na zaufanie i szacunek. Reszta niekoniecznie. Tuataj doskonale można zobaczyć, że takiego rodzaju stereotypowe myslenie może być bardzo mylące. Niekiedy właśnie ci odmieńcy zachowują sie bardziej empatycznie , są bardziej szczerzy, żyją bez masek. P.A. chyba stara sie przełamywać różne mentalne stereotypy mimo wzburzenia części widowni. Chyba go to nawet bawi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones