PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=297829}

Wszystko za życie

Into the Wild
7,9 265 189
ocen
7,9 10 1 265189
7,1 28
ocen krytyków
Wszystko za życie
powrót do forum filmu Wszystko za życie

Widać że większość z was nie zrozumiała tego filmu..

warto umrzeć za swoje ideały, mieć swoje zdanie i zasady..
wolę żyć 25lat będąc szczęśliwym i robiąc to co kocham..

niż żyć wieczność tak jak większość z was.. chodzicie jak pionki.

ocenił(a) film na 7
Adix20

"Szukam sposobu, by kiedyś polecieć jak Ikar Na skrzydłach tej wolności.
I jeśli mam jak on spaść, to spadnę jak on. Ale szczęśliwy, bo żyłem naprawdę."

ocenił(a) film na 10
Adix20

Dlaczego piszesz tak pretensjonalnie? Film ma ocenę 8,0 więc chyba jednak większość go zrozuiała

e_mila

@e_mila wybacz ^^ kierowałem to do ludzi którzy dali naprawdę niskie oceny i głupie komentarze..

zachowują się jakby byli wolni.. a przecież w tych czasach prawie nikt nie jest wolny.

Adix20

Dlatego dziwi mnie że są ludzie którzy dają bardzo niskie oceny.

Adix20

Dlaczego nie?każdy robi to na co ma ochotę bo jesteśmy wolnymi ludźmi

ocenił(a) film na 6
Weronka90

Wolnymi ludźmi powiadasz...? W takim razie czemu nie zaprzestaniesz płacić podatków, nie wywalisz dowodu osobistego do kubła na śmieci, albo (zakładam że jesteś bigotką, czytając twoje komentarze) czemu nie zaprzestaniesz łazić na sumę w niedzielę, albo do spowiedzi gdy nagrzeszysz?
Film mówi o zrzuceniu oków mentalnych, a nie fizycznych, to jest inna wolność, taka która w obecnych czasach znajduje się poza zasięgiem przeciętnego człowieka.

Tu piszesz o tym że każdy robi to na co ma ochotę, ale na forum o filmie Cuda z nieba, ludzi od diabłów i lucyferów wyzywasz bo ośmielili się słabo ocenić film, który faktycznie w mojej opinii jest także do niczego i nadaje się jedynie na pokazy w zborach dla ortodoksów pod namiotem lub jako rozrywka dla sekciarzy.

adammo1313

trzeba płacić podatki by mieć gdzie mieszkać bo ludzie nie są zwierzętami by mieszkać w lesie,a w kościół i tą całą mafie nie wierzę można być dobrym człowiekiem nie chodząć do kościoła i nie korzystać ze spowiedzi bo można z Bogiem porozmawiać samemu w domu.Widać że jesteś diabłem który krytykuje innych bo nie lubią tego co Ty,gdy trwoga to do Boga jeszcze zmienić swoje podejście do życia i do niczego to nei nadajesz się Ty a nie tak piękny film na faktach

ocenił(a) film na 8
e_mila

Nie trzeba rozumieć filmu by dać mu wysoką ocenę, często widzę słabe filmy które nieudolnie miały mnie wzruszyć a mają wysoką ocenę...

e_mila

Tez tak sądzę

ocenił(a) film na 7
Adix20

..każdy rozumie film na swój sposób...nie wiem jak Wy,ale dla mnie postać z filmu to nie do końca pokazany Christopher McCandless...jest też pominiętych kilka ważnych informacji - jeden,według mnie,najbardziej zmieniający Jego historię życia to fakt że na kilka tygodni przed śmiercią zostawił na drzwiach autobusu kartkę..."S.O.S. Potrzebuję pomocy. Jestem ranny, bliski śmierci i za słaby, żeby się stąd wydostać. Jestem zupełnie sam, to nie są żarty. Na miłość boską, pozostańcie tutaj, żeby mnie ratować. Wyszedłem zbierać jagody w pobliżu i wrócę wieczorem. Dziękuję, Chris McCandless"...i to jest bardzo istotny fakt...bo nie zmarł w szczęściu,spełniony...nie spełnił swego marzenia...pomylił się i nie był gotowy,odpowiedzialny aby stawić czoła naturze.Poddał się,wiedział że popełnił błąd,szukał pomocy,ratunku i był w desperacji...i to jest dramatyczne a nie piękne...bo nie miał szans z żywiołem,nie miał szans z naturą,zmarł w strasznych męczrniach,człowiek nie powinien tak kończyć życia...w sumie,z banalnego powodu...Naprawdę szkoda młodego człowieka,był pełen optymizmu i optymistycznie nastawiony do ludzi...a mimo to...zostawił bliskich w kompletnej rozpaczy,niewiedzy o jego losach...a to jest naprawdę okrutne,niesamowicie okrutne :-( Może miał powód,może rzeczywiście wydarzyło się coś w jego życiu traumatycznego co zmieniło jego myślenie...może rzeczywiście chciał przed czymś uciec...a może tylko był to nagły pomysł i chciał sobie coś udowodnić...ale tego już nikt się nie dowie...

ocenił(a) film na 4
Tamilina

opis z którym sie całkowicie zgadzam,,piękna przygoda wymkneła się chłopakowi z pod kontroli i przypłacił to Najwyższą ceną,,,życiem...Tak jak na początku było wiać radość i zabawę,
to koniec obfitował w ból,smutek,bezradność....samotność.

ocenił(a) film na 4
Tamilina

Dokładnie. Taką samą opiniemam po obejrzeniu tego filmu.

Tamilina

Dlatego, oprócz "biograficzny" i "przygodowy" jest też i "dramat". Czy jego było było w filmie za mało? Można polemizować. Może taki był zamysł reżysera i rodziny, która miała duży wpływ na scenariusz. Może nie chcieli aby takie fakty były pokazane w filmie.

ocenił(a) film na 8
Tamilina

Właśnie ja na koniec filmu uznałam, że on zorientował się że to była pomyłka. Tak to odebrałam, że gonił za pięknymi marzeniami, żeby na końcu dowiedzieć się co było tak naprawdę najważniejsze.

asddfg

Prawie każdego oblatuje strach w obliczu śmierci. To, że walczył o życie, nie oznacza, że wyparł się swoich ideałów.

ocenił(a) film na 9
marekskiba

On nie wyparł się ideałów. On przeszedł głęboką wewnętrzną przemianę. A rozpacz ostatnich dni czy tygodni, gdy wiedział, że naprawdę jest na granicy śmierci sprawiła, że ta przemian była jeszcze głębsza. Tak działa rozpacz. Weryfikuje wszystko. Gdyby przeżył prawdopodobnie ułożyłby sobie dobre życie, może podłóg słów Tołstoja, które w filmie czyta przed próbą przekroczenia rzeki.

Adix20

"Chodzicie jak pionki" - hehe :)

Świetny film i wzruszająca historia.

Jednak trudno znaleźć tu pozytywne zakończenie zważając na nieudaną próbę powrotu do cywilizacji Pozytywne zakończenie powinno wyglądać tak, że udało mu się znaleźć drogę powrotną a w przyszłości napisać książkę o swoich przygodach. Mimo wszystko podziwiam w nim odwagę choć może to była nieroztropność ponieważ poświęcił zbyt wiele bardzo ryzykując. Niestety zapłacił za to życiem. Pewnie gdyby pozostawił bliskim informacje o swoich planach i miejscu, w które się udaje, nie poczułby pełni wolności. Te decyzje uznałbym za przejaw jakiegoś buntu ponieważ przepadł bez śladu. W filmie były pokazane problemy rodzinne, pewnie w jakimś stopniu to wpłynęło na jego decyzje. Nie wiem dokładnie. Mam zamiar kupić książkę i jestem ciekawy co w niej jest napisane.

Szkoda gościa. Wszystko byłoby spoko tylko że nie udało mu się przeżyć. Wszedł na zbyt głęboką wodę. Gdyby udało mu się przeżyć dwa tygodnie dłużej to by żył. A tak to myśliwi znaleźli zwłoki. Szkoda.

Może ta historia zmieniła czyiś sposób myślenia, życia Hm....

Po tym wszystkim czuć jednak lekkie przygnębienie.

ocenił(a) film na 10
Adix20

a pamietasz, co napisał ostatkami sił i ze łzami w oczach, przed smiercią? Happiness is only when shared...

ocenił(a) film na 6
Adix20

Zapewne jestes bardzo mlody, mlodzi zawsze pisza u wierza w takie idealistyczne bzdury. No coz - pelne prawo i piekno bycia mlodym

Adix20

Wołając o pomoc chyba nie był zbyt szczęśliwy. Umarł w samotności, z głodu i wycienczenia. Do pewnych wniosków doszedł za późno. Przygoda przerosła go. Za to film bardzo mi się podobał. Kiedys traktowalam go też bardziej romantycznie ale dzisiaj uważam, że to zmarnowane życie i zakończone zdecydowanie zbyt wcześnie.

ocenił(a) film na 9
Adix20

Zdecydowana większość z nas żyje zwyczajnie, tak jak Bóg przykazał. Mróweczki tyrają w korporacjach, pasąc i tak już obrzydliwie obżartych prezesów. Zakładają rodziny, robią kariery,wzbogacają się lub kończą sfrustrowani,nie znajdując sensu życia . Czasem się zdradzają, rodzą się dzieci, potem wnuki,ktoś po drodze umiera.Ich sprawa. Ci, którzy wybierają inną drogę,są uważani za walniętych i niedojrzałych. Czy wybór własnej,indywidualnej drogi przez życie jest dla wielu takim problemem? Śmierć i tak dopadnie nas wszystkich wszędzie,nagle lub przewlekle. Wybieram wolność i tak bezustannie kuszony przez konsumpcjonizm,korporacyjność i żądze posiadania hajsu za wszelką cenę. Nie chcę być popychadłem i niewolnikiem w wygodnym domu z wypasionym autem i resztą chu*ostwa na karku." I wiesz czego nie kumam,dlaczego wszyscy są dla siebie tacy podli.Osadzanie,kontrola i hipokryzja". Ja nie krytykuję.Żyjmy jak komu się podoba.Amen : )

ocenił(a) film na 8
Adix20

[nie zawiera spojlerów] To ciekawe bo osobiście jestem wolny jak nikt, nie muszę pracować, żyję po królewsku a film zrozumiałem zupełnie odmiennie.
Gdyby zamiast jedzenia mieszanki ziemniaczanej łowił sobie rybki to poszło mu by o wiele lepiej ;)
Tutaj nie ma ani słowa o tym, że warto umierać za ideały!
Tylko ta muzyka taka dziwna jakaś, ni to melodyjne, bez pie***nięcia, nie ma nawet flow czy bitu.

ocenił(a) film na 6
Adix20

''..niż żyć wieczność tak jak większość z was.. chodzicie jak pionki.'' - socjolog amator :D Świetna jak widać masz wiedzę o społeczeństwie. Wszyscy jesteśmy więźniami systemu, ograniczeni, kierowani co nie? :D Wait, wait jednak gość jak chciał tak wyjechał na Alsaskę? Jak to możliwe kiedy wszyscy jesteśmy sterowani?

Dla mnie sprawa jest jasna. Gość był nie do końca zdrowy jeśli chodzi o aspekty psychologiczne konkretnie te związane z życiem w społeczeństwie. Dodatkowo był egoistą nie zważającym na uczucia innych.
Potrzebował on pomocy specjalisty, jednak wy cieszycie się, że umarł za ideały w zgodzie z naturą.... Co za brednie. Ktoś wyżej napisał, że w rzeczywistości błagał o pomoc. Takie jest życie, taka jest natura ludzka. Mógł tam sobie siedzieć i całe życie jednak był po prostu moim zdaniem zbyt chory na racjonalne myślenie.

Żyjemy teraz w najlepszych czasach i to są fakty. Większość z nas może żyć jak chce i w zgodzie z naturą i w barwnym społeczeństwie w miastach oraz na wsi. Możesz wyjechać w Bieszczady i nikt Cie nie zatrzyma masz pełne prawo wyboru. Ale nie Ty wolisz pierdzielić jakieś anty-systemowe bzdety, że wolisz umrzeć w wieku 25 lat i robić to co kochasz.

Robert Lewandowski już by nie żył bo ma 28. Tak się tylko mówi do póki ten 25 rok życia nie spojrzał by Ci w oczy i nie zacząłbyś płakać.

Sorry ale jak kolega wyżej wspomniał wole żyć po swojemu 100 lat w spokoju i szczęściu. Założyć rodzinę spojrzeć w oczy wnukom niż umrzeć jak jakiś pierdzielony egoista w stylu największych imbecyli z mafii czyli intensywnie ale krótko. Mogę robić co chce a życie w mieście jest po stokroć weselsze niż zaglądanie sobie głęboko w dusze i popadanie przez to w depresję i paranoję. Jak mam chęć pokontemplować to mam na to milion miejsc w których mogę być zupełnie sam z naturą i to nawet w pobliżu największych miast.

użytkownik usunięty
ZGR

Bardzo rozsądna wypowiedź. Pozdrawiam.

Wielu myli wolność z lekkomyślnością. Wychodziłoby na to, że najbardziej wolni są laureaci nagrody Darwina (do których należy też bohater tego filmu ), bo całkowicie nie liczyli się z realiami, tj. ze zwykłymi ludzkimi ograniczeniami.

ocenił(a) film na 4
ZGR

Fiu fiu, usunęli mój wpis.
ale masz u mnie plusa. Czekam na wnuki, i Tobie też życzę całym sercem.
PS: to ja, którego usunęli:(

ocenił(a) film na 9
ZGR

Empatii u Ciebie, że ho ho. Zarzucasz bohaterowi filmu egoizm, a cały Twój wpis to popis arogancji. Kolejny wszystko wiedzący, słodko pierdzący dorosły. P.S. Pisanie, że chłopak umarł za ideały jest bez sensu. Umarł, bo się pomylił - Alaska go przerosła. P.S.2 To że wyruszył w podróż, że wyrwał się z piekła swojej rodziny, że miał dość jaj, charakteru i charyzmy by pójść swoją drogą to nie jest taka zwyczajna rzecz. Jeśli nie wiesz jak wielkim piekłem jest dorastanie w takiej rodzinie jak jego, to masz dużo szczęścia. Poza tym, kto myśli w taki sposób jak Ty, gdy ma 23 lata? Jeśli myślałeś w ten sposób mając 23 lata, to jesteś jakimś kompletnie innym typem psychicznym ode mnie i faktycznie, dla Ciebie jego postepowanie musi być totalnie z kosmosu.

ocenił(a) film na 6
Adix20

taaaa ... Nie będę się rozpisywał na temat tego żałosnego wpisu, ponieważ domyślam się, że Ciebie Adix20 nie ma już wśród nas niemających zasad pionków ... bo ... " You were very happy " ...

Adix20

Film dobry, jedynie nie rozumialem po co spalil kase? po to zeby potem musiec w mcdonaldzie pracowac? Jezeli tak naprawde zrobil to jego ta cala gadka o kasie sie kupy nie trzyma :/ (sorry za brak polskich znakow)

Adix20

Ja zrozumiałam i to dobrze, sama jestem podróżnikiem. Ten film wgniótł mnie w fotel i pozostał w głowie na długo...

Adix20

Szukałam tego filmu długo ,jestem rozczarowana ,,oczywiście jest pozytyw i negatyw ,jak wszędzie. Pozytywne jest to , że już młodzi ludzie się budzą i pragną wyzwolić z systemu obłudy tego świata .Wizja tego młodego bohatera bardzo mi pasuje i jestem z nią blisko ,natomiast film i przekaz tego filmu jest bardzo płytki ,to wyglądał tak jakby scenarzysta ,chciał pokazać ,że należy ,żyć w tym systemie ,bo jeżeli się wyłamiesz to zginiesz .Uważam ,że główny bohater ,gdyby ,żył nie podpisała się pod tym filmem ,bo nie taki był sens jego wizji ,życia i wolności .

Adix20

Można ,żyć wieczność i nie być pionkiem ,i to jest cel naszego życia, czego wszystkim nam życzę kochani.

Adix20

Pier...isz jak potłuczony

ocenił(a) film na 8
Adix20

Przekaz tego filmu w moim odczuciu jest taki, że bohater uciekł przed cyrkiem konsumpcjonizmu, ale poświęcił jednocześnie takie wartości jak przyjaźń, miłość. Nie trzeba uciekać od całego świata, żeby być szczęśliwym. Trzeba po prostu obrać właściwy system wartości (chłopak miał dobry) i odpowiednio dobierać znajomych, przyjaciół, drugą połowę (tego zabrakło). Gdyby miał osoby na których mu naprawdę zależy to nie uciekłby, a tak wyruszył w drogę, bo nie czuł, że coś traci. W czasie wyprawy kilka osób próbowało mu to uświadomić, ale na próżno. Zrozumiał kiedy było za późno. Film mi się podobał, daje do myślenia na temat tego co jest w życiu ważne, a co nie.

Adix20

Sporo ludzi tu pisze o wyborze ideałów, swojego stylu życia itp.

Ale przecież tak naprawdę to ten chłopaczek w ogóle nie wiedział, co wybiera. Jemu się tylko coś uroiło. A w zderzeniu z rzeczywistością okazało się błyskawicznie, że kompletnie nie był przygotowany do prowadzenia życia, jakie sobie wydumał.

Chciał być samotnym traperem poza społeczeństwem? OK. Ale przecież miał dość czasu i możliwości, żeby się tego i owego o byciu traperem nauczyć. A on tak jak dziecko - "na żywioł", "jakoś to będzie". Tylko, że to już nie jest żadne "podążanie za ideałem", ale głupota. Supertramp? Raczej supergłupek.

A w głupocie nie ma nic romantycznego.

ocenił(a) film na 10
Poprawiacz_napisowy

Poprawiacz_napisowy niestety muszę przychylić się do twojego poglądu , ludzie opisują tu że należy żyć z własną ideologią i chęciami tylko jakie to ma znaczenie - co wnoszą do ogółu - nic, po prostu sobie żyją i umierają a ich ideologie razem z nimi. Zgodnie z powiedzeniem tylko krowa nie zmienia poglądów tak samo pokazane jest w tym filmie że bohater nie chce zmienić swoich poglądów - jednak przed chwilą nadchodzącej śmierci zmienić chce swoje podejście aby móc żyć dalej lecz jest za późno i to właśnie wykazano w tym filmie - "wszystko za życie" - nawet najbardziej bzdetne ideologie nie są istotne kiedy się umarło ot i cały przekaz.

Adix20

Adix20 trochę przesadziłeś z tym wiecznym życiem ;-) Ja podpisuję się pod tym co napisał qasz666_qwerq.

ocenił(a) film na 9
Adix20

Ok ja nie oceniam tego co zrobił Chris, to był jego wybór jak dało mu to szczęście to super.
Tylko jest jedno ale malutkie - to co napisałes 25 lat przeżyłem to co chciałem spełniłem się tylko.. czy na końcu patrząc śmierci w twarz nie ogarnie cie rozpacz i poczucie chęci dalszego życia? Chris chyba to poczuł i chyba chciał cofnąć czas, skąd wiesz czy ty byś tego nie poczuł.....hmm
Morał spełniać się ale z głowa?
Mi takie coś przychodzi do głowy :)
Ale to moja opinia bo życie jest krótkie i szkoda go skracac mimo wszystko, ludzie którzy odchodzą nigdy nie robią tego dobrowolnie i z bananem na ustach bo się spełnili.
Ja spełniam się biegajac po górach jak zdrowie siadzie znajdę coś innego :) może nordic walking :] ale nie muszę ryzykować życiem bo to cholernie cenna rzecz dana raz na zawsze.

ocenił(a) film na 7
Adix20

Trzeba być d.bilem żeby coś takiego zrobić . Ja rozumiem zrobić sobie kilkutygodniową podróż w ramach resetu ale nie na całe życie. Wyobraźmy sb że główny bohater nie zatruła się i co dalej...? Żyły w nędzy aż szlag by to trafił i sam wcześniej czy później wyszedł by z lasu pocałowałe klamkę matczynego domu i ładnie przeprosił że był głupi jak BUT Druga opcja to taka żeby się zabił . The end

ocenił(a) film na 8
Adix20

Nic dodać nic ująć, po komentarzach wnioskuję że ten film może zrozumieć tylko człowiek który pragnienie właśnie tej prawdziwej pełnej wolności jak główny bohater który widzi to co wielu ludzi chce wyprzeć, jesteśmy zniewoleni tylko w inny sposób niż to było sprzed laty, powiedziałbym że wręcz jesteśmy ogłupiani dlatego czasem nie widzimy czegoś co każdy zdrowy człowiek powinien widzieć. Mnie ten film urzekł, jak i też nie ukrywam czasem nużył, ale wartości jakie niesie ta produkcja chciałbym widzieć w każdym filmie!

ocenił(a) film na 10
Adix20

Nie przejmuj sie ludzmi ktorzy piepsza jak potluczeni. Ja dzis 30 letni juz umeczony zyciem jestem dzis zaluje ze nie mialem jaj zeby zyc szybko i krotko nie meczyl juz bym sie na tym swiecie. Czemu sie mecze? Tez rzygam cywilizacja postepem pieniedzmi. Jednak gdy mialem te 20 lat zbyt wiele osob mnie namowilo zeby zyc w systemie. Teraz sie dusze uwiklany w umowy i zobowiazania. Za pozno zeby sie uwolnic. Wlasnie dorwalem e booka ksiazji na podstawie ktorej zostal napisany scenariusz do filmu. I Alex Supertrump gdyby przezyl napisal by ksiazke w ktorej by nie tylko nie zalowal ale i planowal dalej tym razem lepiej po czym znow by wyruszyl na taka przygode w nieznanym. Tym razem pewnie nie w pojedynke. Czego trzeba mu zazdroscic to jak bo byl Neo dzisiejszego swiata. Jedyna zasade jaka mial to cieszyc sie pieknem swiata. Uciekl i byl wolny. Dzis jak widac wielu tego nie rozumie. On nie zginal zalujac tego co zrobil. Zalowal pospiechu z glodu. Ja choc zyje w systemiei uzalezniony jestem od kasy to staram sie ograniczac miec jej jak najmniej i stopniowo sie od niej uwalniac. Bycie w zwiazku jednak mi to znacznie utrudnia hah kobiety nawet te najskromniejsze nie zrozumia meskiego pociagu za dzikoscia. W fakcie nawet wielu dzisiejszych przyglaskanych facetów tego nie zrozumie i beda gadac ze pierdzielisz jak potluczony.

Adix20

Bohater to kompletny , wykształcony chooj...
Rodzicom , zgotował kilkuletni , codzienny koszmar , ocean łez , wylanych przez oboje !

ocenił(a) film na 9
laguardia

W punkt!

ocenił(a) film na 9
laguardia

Widać, że nie masz pojęcia jak to jest dorastać w podobnej rodzinie jak jego, szczególnie gdy jest się wrażliwym, myślącym człowiekiem. To może rozpieprzyć na całe życie. Przez cały film, nawet gdy był na Alasce, cały czas odgrywał na głos sceny z rodzinnego piekła. Jego rodzice zgotowali mu psychiczne piekło, a on potem im, ale Ty żałujesz tylko rodziców. Dzięki jego zniknięciu jego rodzice przeszli wewnętrzną przemianę. I on też ją przeszedł. Gdyby nie umarł ich wspólne dalsze życie wyglądałoby inaczej. To co zrobił było najlepszą rzeczą jaką mógł uczynić dla nich wszystkich. Niestety, Alaska go przerosła i zginął. Jednak nie neguje to jego decyzji jak i całej podróży.

ocenił(a) film na 9
krikro777

Dokładnie, kto wie, gdyby nie dynamika jego dysfunkcyjnej rodziny, nigdy by się na taką podróż nie wybrał. Staram się nie oceniać, ale po zdjęciu tego Pana, domyślam się, że pochodzi z pokolenia o dewizie "czcij ojca swego i matkę swoją", innymi słowy - im starszy tym mądrzejszy. W psychologii nazywa się to podstawowym błędem atrybucji - ocena i krytyka człowieka na podstawie tego, co widzimy, bez dociekania do źródła. Warto próbować zrozumieć, zanim zaczniemy oceniać. Ale wpływ dysfunkcyjnej, toksycznej rodziny na dziecko i jego późniejsze życie w dorosłości być może faktycznie jest w stanie zrozumieć tylko ten, kto przez to przeszedł...

Adix20

Nie oglądałem, zamierzam. Jeśli główny bohater faktycznie umiera za swoje ideały to dzięki za zepsucie filmu... :/

Adix20

Zgadzam się w 100%

ocenił(a) film na 6
Adix20

"warto umrzeć za swoje ideały, mieć swoje zdanie i zasady..". A czy Ty umarłeś za swoje ideały? I jeśli masz prawdziwe, szlachetne ideały czy mnie lepiej przekazać je dalej innym? Nie rozumiem takiego, za przeproszeniem, nobliwego i pseudorewolucyjnego Pie****enia. Życie jest najwyższą wartością, i nie warto je poświęcać za cenę ideałów. Mógł żyć jak chciał, nie goniąc przy tym za pieniędzmi, karierą, i innymi przyziemnymi rzeczami. Porwał się niestety z motyką na słońce, i zapłacił za to.

ocenił(a) film na 8
Adix20

Wydaję mi się, że na koniec Chris zrozumiał swój błąd. Szczęściem, według jego ostatnich słów, należy się dzielić, a on uciekł w samotność, i pozostawił wszystkich, którym zależało by mieć go w swoim życiu.

ocenił(a) film na 9
per333

To nie był błąd. To co zrobił było niezbędne, żeby mógł przejść wewnętrzną przemianę. I przeszedł ją. Gdyby nie umarł, jego życie później najpewniej wyglądałoby inaczej.

Adix20

Popieram!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones