PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=297829}

Wszystko za życie

Into the Wild
7,9 265 198
ocen
7,9 10 1 265198
7,1 28
ocen krytyków
Wszystko za życie
powrót do forum filmu Wszystko za życie

znacie podobne filmy ?

ocenił(a) film na 9

Witam, znacie może podobne filmy do "Wszystko za życie" ?

ocenił(a) film na 9
rader

Ciężko znaleźć jakiś podobny film. Na myśl mi przychodzą tylko "Fight Club", "My life withaut me", "Edward nożycoręki". Jedyne co mają wspólnego te filmy z "Into the Wild" to przesłanie, chociaż i ono jest różne i to, że są to też piękne filmy.

ocenił(a) film na 5
Thomas_J

"Fight Club", "Edward nożycoręki"??? oglądaliśmy ten sam film?, co ma piernik do wiatraka, zero podobieństwa, oświeć mnie co maja wspólnego bo nie wiem jak patrze nie moge sie takowego doszukać?

ocenił(a) film na 9
Pucin

Fight Club - znienawidzenie konsumpcyjnego stylu życia. Chęć przeżycia przygody.
Edward Nożycoręki - problem niezrozumienia przez społeczeństwo ludzi, którzy są inni lub postępują inaczej niż wszyscy. Ucieczka od społeczeństwa i ludzi.
Napisałem, że ciężko znaleźć jakiekolwiek podobne filmy, a wskazałem filmy, które posiadają, tak jak "Into the Wild", przesłanie.

ocenił(a) film na 7
Thomas_J

dobrze mówisz
ale żeby to zrozumieć trzeba zrozumieć te filmy a jak widać nie każdy ogarnia :)

ocenił(a) film na 8
rader

Polecam Easy Rider także film o wolności i ucieczce bohaterów w świat

użytkownik usunięty
rader

"One Week" ("Tylko Tydzień") z Joshua Jackson'em. Chłopak dowiaduje się, że ma raka, kupuje klasyczny motocykl Norton i udaje się w podróż po Kanadzie...

ocenił(a) film na 10
rader

Donnie Darko choć różni sie tematyką posiada również głębokie przesłanie polecam

ocenił(a) film na 6
patryk_koks_666

Midnight Cowboy Z Hofmanem.

ocenił(a) film na 10
rader

Moim zdaniem 'Dzienniki motocyklowe' :)



KRÓTKI

rader

Mozesz sobie obejrzec film Człowiek niedzwiedz spodoba Ci sie,recenzje sobie przeczytasz na filmwebie

rader

Jeśli chodzi o klimat i atmosferę filmu to bardzo polecam "Touching the Void" w reż. Joe Simpsona. (Polski tytuł: "Czekając na Joe"). Dążenie człowieka do wolności i cena, którą jest w stanie za nią zapłacić. Niesamowite zdjęcia. Po obejrzeniu zostawia niezatarte ślady. WARTO! pozdr.

ocenił(a) film na 10
rader

Droga życia

ocenił(a) film na 8
rader

Never Cry Wolf
http://www.filmweb.pl/film/Ju%C5%BC+nigdy+nie+zawyje+wilk-1983-33538

rader

once polecam

ocenił(a) film na 9
rader

Polski film, "południe-północ " :)

ocenił(a) film na 7
rader

Ja trochę z innej beczki, bo nie o filmie chciałam... "Wszystko za życie" nakręcono na podstawie książki J. Krakauera, który jest również autorem Wszystko za Everest - czytałam z zapartym tchem i właśnie sprawdzałam czy jest ekranizacja. Niestety jeszcze nie ma, ale książkę serdecznie polecam.

ocenił(a) film na 8
aga6791

http://www.filmweb.pl/film/%C5%9Amier%C4%87+na+Evere%C5%9Bcie-1997-38934

ocenił(a) film na 7
trish1984

Dzięki. Ocena filmwebowiczów trochę schładza, ale spróbuję dotrzeć do tego filmu...

ocenił(a) film na 8
rader

A mi na myśl przyszedł "Wielki Błękit". Teoretycznie tematyka inna, ale obydwa filmy są o wyobcowaniu, postrzeganiu świata nie przez pryzmat pieniędzy, pewnej pasji i poświęceniu się bezgranicznie tej pasji.

ocenił(a) film na 10
rader

Interstate 60

ocenił(a) film na 9
rader

W drodze, Kon-Tiki, Przetrwanie....

ocenił(a) film na 8
rader

nie wiem dlaczego ale mi pierwszy na myśl przyszedł "Forrest Gump", jest tam moment w którym biegnie przez Amerykę

ocenił(a) film na 10
madziula357

no również moim zdaniem ten film jest godny polecenia :)

rader

http://www.filmweb.pl/Crazy

rader

Stań przy mnie !

rader

127 godzin, Brokeback Mountain, Czekajac na Joe, The art of flight , Siła spokoju

FrajdeyRP

Czekając na Joe zdecydowanie. Człowiek niedźwiedź też, ale to zupełnie trochę inny temat, natomiast chyba najbardziej zbliżony do Into the Wild - również Alaska oraz tragedia głównego bohatera.

rader

nietykalni , ja w srodku tancze, 7 dusz

ocenił(a) film na 10
FrajdeyRP

nietykalni <3
7 dusz <3

rader

Choc goni nasz czas, Jestem na tak , Funny People.

rader

Myślę, że spodobałby Ci się "Pogrzebany". Niekoniecznie na ten sam temat, ale zmusza do refleksji nad życiem.

Helene

Bardzo podobny, choć chyba lżejszy - "Królowie lata". Polecam!

ToJaKamil

Nie szukaj podobnego filmu, lecz wejdź bardziej w historię tego człowieka. Przeczytaj dokładnie książkę jeśli jeszcze nie czytałeś i spróbuj nawet poczytać te książki autorów którymi inspirował się w życiu Chris. Na pewno ktoś na świecie próbował naśladować jego odyseję ale ja myślę że jeśli ktoś naprawdę chce podążać jego drogą to powinien to zrobić w inny sposób bo jego historia uczy że prawdopodobnie zawsze skończy się to tragicznie. Ktoś tu napisał że jeśli przetrwanie rodzaju ludzkiego zależało by od ludzi takich jak Chris to byśmy nie przetrwali, byłoby wręcz odwrotnie świat byłby zaludniony tak wspaniałymi osobowościami że wręcz nie przypominał by świata w którym żyjemy teraz. Gdyby też ludzie którzy żyli na tym świecie dawno temu w otoczeniu natury i byli zdolni podziwiać wszelkie piękno nagle pojawili by się w największych miastach świata doznali by szoku, bronili by się za wszelką cene przed takim światem, takie instynkty rządziły właśnie Chrisem.

ocenił(a) film na 9
rader

pomyśl. jedyny film podobny do tego to ŻYCIE!

ocenił(a) film na 9
rader

"prawdziwa historia" z Hopkinsem,

ocenił(a) film na 8
rader

"Prosta historia" http://www.filmweb.pl/film/Prosta+historia-1999-821

ocenił(a) film na 8
marcing16

Przystanek Alaska, ale to serial
Tam też jest Chris :)

ocenił(a) film na 9
rader

Według mnie Seraphim Falls oraz The Hunter, ale to raczej głównie ze względu na krajobraz.

ocenił(a) film na 10
rader

polecam "Ścieżki"
http://www.filmweb.pl/film/%C5%9Acie%C5%BCki-2013-657658

ocenił(a) film na 9
rader

Myślę że DRIVER ma podobną atmosferę poprzez hipnotyczną muzykę choć z innego gatunku jest i film i muzyka w filmie.

ocenił(a) film na 9
marcin27_filmweb

Mr.Nobody

rader

Dzika droga z Reese Witherspoon. Również film drogi i poszukiwaniu siebie, przełamywaniu słabości

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones